Sport Walter Godefroot sluit de gordijnen Erik Zabel gaat niet naar Peking na dopingbiecht Borg en McEnroe komen tennissen in Eindhoven Districtsledenvergadering VVN Opdonderdag 7 juni 2007 wordt de jaarlijkse ledenvergadering van het district Zeeland VVN gehouden in: "Hotel Goes" A, Fokkerstraat 100 te Goes. Aanyang 19.30 uur Belg spant proces aan tegen Jef d'Hont om dopingaantijgingen. Sprinter wil olympische ploeg niet belasten met zijn dopingverleden. Scarponi wacht een schorsing Dynamo doet mee aan Champions League Feldkamp volgt Gerets op bij Galatasaray Robin Haase verliest op gras in Engeland Tuchtcommissie legt Lazovic straf op Volleybalsters verslaan Servië pzc Woensdag 6 juni 2007 43 Aansluitend discussie eindrapport stuurgroep Herbezinning VVN Alle leden/donateurs van harte welkom! De agenda met bijbehorende stukken liggen vanaf 19.00 uur ter inzage. U kunt de stukken ook opvragen bij het districtsbestuur. Secretariaat: P. Hannewijk, Burg. Hackstraat 12, 4471 BM Wolphaartsdijk, tel.: 0113 - 58 15 61 e-mail: hannewijk24@zonnet.nl Walter Godefroot: „Ik betwijfel of Bjarne Riis met de Tour-zege zijn collega's bedrogen heeft." door Ad Pertijs CENT/DEN HAAG - Ontspannen la chend stapte Walter Godefroot het kleine zaaltje binnen waar hij zijn verklaring zou afleggen over de dopingpraktijken binnen zijn oude Telekom-ploeg. Een uurtje la ter keek hij zwijgend en in gedach ten verzonken voor zich uit toen de gespreksleider de bijeenkomst afsloot en de vijftig journalisten be dankte voor hun komst naar Gent. Ook Godefroot moet beseft heb ben dat hij gistermorgen zijn ge loofwaardigheid en het vertrou wen in zijn onschuld allerminst heeft weten op te krikken. Integen deel zelfs. Hij liet de zaal achter met veel vragen. „Die zal ik later beantwoorden als het mij uit komt." Daarbij doelde de Belg in de eerste plaats op de rechtszaak die hij gaat aanspannen tegen zijn oud-verzorger Jef d'Hont, die in diens boek 'Memoires van een Wielerverzorger' Godefroot neer zet als de organisator van het do- pinggebruik binnen de ploeg en te vens als de man die er geld aan heeft verdiend. „Dit is de kern van de zaak en dit is de grove leugen die D'Hont de wereld heeft inge stuurd. Ik kan dit niet tolereren." Die 'kern van de zaak' is wel het enige waar Godefroot zich hard voor wilde maken gisteren. Al het andere liet hij hangen in een gor dijn van mist. In hoeverre hij weet had van renners die zich door hun eigen ploegarts lieten drogeren, hield hij met het nodige gedraai in het midden. „Ik wilde me niet mengen in de relatie renner-dok ter", zegt hij. „je kunt niet alles on der controle hebben", luidde een ander excuus. Godefroot stelt dat hij altijd een voorstander is ge weest van de 'nul-tolerantie'. „Als renner en.als ploegleider." In het najaar van 1996 (enkele maanden na de Tour-triomf van kopman Bjarne Riis) is hij naar de UCI ge gaan om zijn vermoedens en be zorgdheid aangaande een nieuw dopingproduct kenbaar te maken. „Op een gegeven moment had ie dereen het over dat product en ik zag om me heen dat renners op een onnatuurlijke wijze boven hun mogelijkheden uitstegen." Mede als gevolg van het signaal van Godefroot ging de wielerwe- reld over tot het instellen van de bekende 50 procentsgrens. Go defroot stelt dat daarmee de ge zondheid van de renners niet lan ger in gevaar was. De Belg zegt dat hij de UCI in 1996 ook details heeft verteld over zijn eigen ren ners. door onze sportredactie FRANKFURT - Erik Zabel zal vol gend jaar niet deelnemen aan de Olympische Spelen van Peking. De 36-jarige Duitser maakte dat be sluit bekend na een ontmoeting met de voorzitter van het Duits olympisch comité, Thomas Bach. Zabel onthulde twee weken gele den dat hij in 1996 voor de Ronde van Frankrijk epo heeft gebruikt. De sprinter van Team Milram wil de Duitse olympische ploeg niet belasten met zijn inmiddels be smette verleden. Zijn oud-ploegge noot Rolf Aldag, die vorige maand aan de zijde van Zabel met soortge lijke bekentenissen kwam, sprak eveneens met Bach. Zabel en Al- dag zegden hem toe dat ze finan cieel en actief zullen bijdragen aan het antidopingprogramma van het nationale olympisch comité. De twee zeggen ook mee te wer ken aan alle onderzoeken, ook de strafrechtelijke, naar dopingpraktij ken. Zabel en Aldag stellen hun kennis en ervaringen bovendien in dienst van de Duitse en mondia le antidopingbureaus. Als erva ringsdeskundigen willen ze hel pen het opsporingssysteem te ver beteren. Erik Zabel MILAAN - Michele Scarponi kan een schorsing van anderhalfjaar te gemoet zien wegens zijn betrok kenheid bij het dopingschandaal Operacion Puerto. Het Italiaans olympisch comité heeft deze straf gisteren geëist. Basso wacht een uitsluiting van 21 maanden. Hij be kende de intentie te hebben gehad zich met verboden methodes te prepareren voor de Tour. APELDOORN - Volleybalclub Piet Zoomers/Dynamo neemt volgend seizoen deel aan de Champions League. De Apeldoornse formatie besloot gisteren om zich in te schrijven voor de sterkste Europese clubcom petitie. Dynamo veroverde vorige maand de landstitel. Deelname aan de Champions League was in verband met de vele kosten niet vanzelfsprekend voor Dynamo. ISTANBUL - Karl Heinz Feldkamp is de nieuwe trainer van Galatasaray. De 73-jarige Duitser volgt Eric Ge rets op. De Belgische oud-coach van PSV werd eind mei ontslagen, nadat hij er niet in geslaagd was Galatasaray naar de Champions League te loodsen. Feldkamp was al eerder trainer bij de Turkse club. In het seizoen 1992-1993 be zorgde hij Galatasaray de titel. SURBITON - Robin Haase heeft zijn eerste partij van dit seizoen op gras verloren. De Haagse tennisser was bij het challengertoernooi in het Engelse Surbiton in de eerste schifting niet opgewassen tegen de Australiër Alun )ones. Haase ver loor met 6-41-6 6-4. Brenda Schultz-McCarthy was in hetzelfde toernooi wel succesvol. Ze won met twee keer 6-2 van de Amerikaanse Abigail Spears. Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft voetballer Danko La zovic veroordeeld tot een schor sing van drie wedstrijden, waar van één voorwaardelijk. Eerder weigerde de aanvaller van Vitesse een schikkingsvoorstel van vier wedstrijden. De tuchtcommissie veroordeelde Lazovic voor het slaan van een tegenspeler in de play-offwedstrijd tegen Utrecht. montreux - De Nederlandse vol leybalsters zijn gisteren uitstekend begonnen aan het toernooi om de Montreux Volley Masters. De ploeg van bondscoach Avital Selin- ger versloeg in de openingswed strijd Servië met 3-2 (23-25 25-22 23-25 25-2115-12). De Servische vrouwen zijn in sep tember ook tegenstander van Oranje in de groepswedstrijden van het EK in België. door Erwin Blatter EINDHOVEN - Toernooidirecteur |ac- co Eltingh noemt de zesde editie van de Alex TennisClassics de ont moeting van drie tennisgeneraties. Daarvan spreekt de oudste genera tie wellicht het meest tot de ver beelding. Met Björn Borg en (ohn McEnroe verwacht de organisatie van het seniorentoernooi de groot ste publiekstrekkers van de afgelo pen jaren te hebben binnenge haald. Van 4 tot en met 7 oktober moe ten zij in Eindhoven de tegenval lende bezoekersaantallen van 2006 goedmaken. „We hadden vorig jaar 1500 bezoekers minder dan in 2005. Dat steekt ons als tennislief- hebbers. Daarom hebben we flink geïnvesteerd om Borg en McEnroe hier naartoe te halen", aldus El tingh. Behalve Borg en McEnroe verschij nen ook Sergi Bruguera, Henri Le- conte, Thomas Muster, Richard Krajicek en Paul Haarhuis op de baan. Een achtste speler moet nog worden vastgelegd. Daarvoor heeft de organisatie jevgeny Kafelnikov uitgenodigd, maar die reageerde in eerste instantie terughoudend. Volgens mede-toernooidirecteur Paul Haarhuis wil dat niet zeggen dat de Rus uit beeld is. „We zijn nog steeds met hem bezig, maar door de komst van Borg en McEn- roe weten we niet of we Kafel nikov nog kunnen betalen. Boven dien is levgeny sinds hij met prof tennis gestopt is 25 kilo aangeko men en is hij nog niet in goede conditie." Mocht Kafelnikov afhaken, dan zijn Magnus Larsson, Emilio - Sanchez en Wayne Ferreira de al ternatieven. Verder zullen jan Sie- merink en Jacco Eltingh opdraven om een demonstratiepartij te spe len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65