PZC 4, Sport Ivanovic is de nieuwe prinses Federer eerst stroef, daarna subliem 44 43 Mooie halve finales op Roland Garros met kleurrijke vrouwen. Amateurclubs boos op KNVB Topfavoriet herstelt zich snel en treft nu de sterke Rus Davidenko. Deense politie wil Poulsen aanklagen Tom Steels stopt aan het eind van 2008 Guy Roux (67) keert terug als trainer Doelman Bas Roorda stapt over naar PSV Mevlud Eryürük gaat naar KFC Eeklo Zeeuws elftal onthoofd door afzeggen spelers Kloetinge en Hoek Tip? sport®pzc.nl Woensdag 6 juni 2007 Walter Godefroot blijft organisatie van doping- gebruik ontkennen De Servische Ana Ivanovic, die de halve finale speelt, wordt gezien als de nieuwe prinses van het vrouwentennis. foto Christophe Karaba/EPA door Fardau Wagenaar parijs - Roland Garros krijgt de mooist denkbare halve finales bij de vrouwen. Ana Ivanovic uit Ser vië won gisteren de kwartfinale, net als haar landgenote lelena )an- kovic. Maria Sjarapova doet nog mee en drievoudig winnares Justi ne Henin versloeg Serena Willi ams. Een ideale uitkomst na ander halve week tennis in Parijs, want deze halve finalisten geven het vrouwentennis weer kleur. Het thema van de Franse Open dit jaar: de ontdekking van Ana Ivano vic. Vrijwel iedereen in Parijs is weg van de altijd lachende speel ster met het lange donkere haar en apeldoorn - De regio-afgevaardig- den van de amateurtak van de KN VB liggen overhoop met het be stuur amateurvoetbal van de voet balbond. In een brief uiten zij hun ongenoegen over de gebrekkige communicatie vanuit het amateur- bestuur over actuele zaken zoals de Topklasse. De Topklasse zou tussen het betaald voetbal en de huidige hoofdklassen moeten ko men. De afgevaardigden vinden dat zij worden gepasseerd in de dis cussie hierover. de vriendelijke uitstraling. Als een redelijk onbekende kwam de ne gentienjarige Servische aan, ook al haalde ze in 2005 de kwartfinale in Parijs, maar ze gaat straks als pu bliekslieveling weg. Ze woont in Belgrado, wordt op Roland Garros gecoacht door de Nederlander Sven Groeneveld, traint in Zwitser land en beschouwt Monica Seles als haar voorbeeld. Steeds meer tennissters komen van achter het oude ijzeren gor dijn en maken er voor het oor van de westerling een grijze namen massa van. Het geeft hetzelfde ge voel als tijdens het Eurovisie Song festival: de West-Europeanen ko men er bijna niet meer aan te pas. En de Amerikanen ook niet. Mooi voor al die landen, maar niet voor de rest van de wereld. Want wie interesseert het nou of Likhov- door onze sportredactie parijs - Heel even leek het erop dat de grootste verrassing van Ro land Garros dichtbij was: Roger Fe- derer verloor gisteren in de kwart finale zijn eerste set in het toer nooi, met 6-1 nog wel. Tommy Robredo joeg hem een moment angst aan, was de Zwit ser gekraakt? Nee dus, Federer is tseva, Poutchkova, Rodionova, Ci- bulkova, Shvedova of Bondarenko een ronde verder komen? Maar ge lukkig zijn er ook speelsters die wel bijzonder genoeg zijn om op te vallen. Neem Maria Sjarapova, de 1.88 meter lange Russin met blond haar die al jaren in Florida woont. Je vindt haar geweldig of verschrikkelijk, maar er staat in ie der geval iemand op de baan. In het tijdperk waarin Clijsters, Henin en de Williams-sisters do mineerden, was de elegante vecht jas Sjarapova een welkome afwisse ling. Sjarapova, Ivanovic en (ankovic Op Roland Carros komen de hal- ve finales van de vrouwen eraan met Sjarapova, Jankovic, Henin en vooral ook de nieuwe tennis- prinses Ana Ivanovic. Federer en herpakte zich in de der de set direct. Hij pakte de Span jaard met dezelfde cijfers terug en maakte er met subliem tennis uit eindelijk 7-5,1-6,6-1, 6-2 van. „Ik speelde eerst slecht en reageer de niet goed op zijn spel", zei Fede rer na de wedstrijd. „Maar ik heb het snel weten om te draaien." Fe derer speelt in de halve finale te gen Nikolai Davidenko, die in pre cies drie uur van Guillermo Ganas won. De Rus speelde overtuigend tegen de Argentijnse gravelbijter: 7-5, 6-4, 6-4. zijn de ideale ambassadeurs voor hun eigen land en vertegenwoordi gen ook het hele Oostblok. Ze zijn ontwikkeld, mooi en geven een grijs continent weer kleur. Dat is bijzonder. „Bij ons lacht iedereen", zei Ivanovic gisteren na haar zege op Koetsnetsova. „We zijn een blij land, met blije mensen." Wie wist dat nou over Servië, een land dat net uit de oorlog komt? De mooie Ivanovic speelt morgen in de halve finale tegen de bitcheri- ge Sjarapova. De grappige Jankovic ontmoet de technisch sublieme Henin. Mooie partijen met een ei gen verhaal en een eigen gezicht. Volg de begaafde backhand van Henin, het fanatisme van Sjarapo va en het plezier van Jankovic. En vergeet vooral niet te kijken naar de lach van de nieuwe tennisprin- ses: Ana Ivanovic. Het is de derde keer dat Daviden ko de halve finale haalt op een grandslamtoernooi, eerder lukte hem dat op de US Open (2006) en ook op Roland Garros (2005). Hij bereikte nog nooit de finale. Vandaag worden de twee andere kwartfinales in het mannenenkel gespeeld. Novak Djokovic uit Ser vië vecht tegen de Rus Igor Andreev om zijn eerste halve-fina- leplek op een grandslamtoernooi. En dan is er natuurlijk de Spaanse kraker tussen Rafael Nadal en Car los Moya. kopenhagen - De Deense politie overweegt international Christian Poulsen aan te klagen. Tijdens het duel met Zweden sloeg de voetbal ler een opponent in zijn maag. Toen de arbiter die overtreding met een strafschop bestrafte, bra ken er rellen uit in het stadion. Eén fan stormde het veld op en be dreigde scheidsrechter. Die besloot het duel te staken. „Het wordt tijd dat we een voorbeeld stellen", al dus de politiewoordvoerder. antwerpen - Wielrenner Tom Steels zet na het seizoen 2008 een punt achter zijn carrière. Dat ver telt de viervoudig Belgische kam pioen in de krant Gazet van Ant werpen. „Ik doe er nog een jaar bij, dan heb ik genoeg kilometers op mijn teller staan", sprak de sprinter. „Ik voel dat er slijtage begint te ko men, vooral op mentaal vlak." Steels neemt zaterdag 16 juni deel aan de Delta Profronde. lens - Guy Roux keert terug op de voetbalvelden. De 67-jarige Frans man tekende gisteren een contract bij RC Lens. Roux fungeerde 43 jaar lang als trainer bij Auxerre, waarna hij in 2005 besloot te stop pen. Roux volgt bij Lens zijn landge noot Francis Gillet op, die vorige week opstapte. Lens verloor op de laatste speeldag met 3-0 van Troyes, waardoor het plek drie én deelname aan de Champions Lea gue verspeelde. eindhoven - Doelman Bas Roorda speelt vanaf komend seizoen voor PSV. De Eindhovense voetbalclub heeft met de 34-jarige keeper van FC Groningen een principeover eenkomst bereikt over een con tract voor twee seizoenen. Roorda is nog niet medisch ge keurd, maar dat zal op korte ter mijn gebeuren om zijn overgang definitief af te ronden. Roorda moet in Eindhoven Oscar Moens vervangen. Hij wil zijn loopbaan beëindigen. goes - Mevlud Eryürük komt vol gend voetbalseizoen uit voor KFC Eeklo. De Belgische ploeg komt uit in de eerste provinciale. Eryürük (24) wordt bij Eeklo de derde Zeeuws-Vlaamse speler. Eer der trokken ook Daryl Rawidjan en Quincy Tjan-Asem naar de Bel gische vereniging. Mevlud Eryürük kwam de voor bije competitie uit voor SSV'65. Met die club degradeerde hij uit de hoofdklasse van het zaterdag voetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63