PZC Ook vijfde verdachte Checkpoint Terneuzen is weer op vrije voeten Wemeldinge gaat Snel naar de Bel Schoonmaken graffiti Middelburg uitgesteld Brassbandfestival op Middelburgse Markt Te weinig animo voor discoparty 21-plus Inbraak in woning Drie Turkenlaan Dishoek Grote rommelmarkt in Middelburgse Palet Schouwse slijterij is slijter van het jaar W pzc Woensdag 6 juni 2007 I 29 Naam team: De Coconuts. Onderlinge relatie: Korfballen allemaal bij Blauw-Wit Kloetinge. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: „Puur voor de lol." Status voertuig: Zo goed als klaar. Winkans: „We mogen blij zijn als we de bel halen." Naam team: Peijlsnel. Onderlinge relatie: Collega's bij Van der Peijl Techniek in Goes. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: Altijd al een grote wens. Status van voertuig: „Het begint vorm te krijgen." Winkans: „We hopen op een plek in de topvijf." Naam team: World Servants. Onderlinge relatie: Allebei vrijwilliger voor World Servants. Doen mee voor de: eerste (en laatste) keer. Waarom: geld bij elkaar krijgen voor bouw van een school in India. Status voertuig: in afrondingsfase. Winkans: „Daar gaat het ons niet om." Naam team: Tussen wal en schip (TWES). Onderlinge relatie: Buurtgenoten. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: opgegeven door de buurt. Status van voertuig: klaar én getest. Winkans: „Als we de bel halen, is de missie geslaagd." door Luc Oggel wemeldinge - Wie van spektakel houdt, moet zaterdag in We meldinge zijn. Het sluisplateau vormt dan het decor voor opna mes van het TROS-televisieprogramma Ter land, ter zee en in de lucht, het langstlopende amusementsprogramma op de Ne derlandse televisie. Het circus toert deze zomer voor de 36e keer door het land. In totaal worden zeven uitzendingen opge nomen. In Wemeldinge staat het onderdeel 'Snel naar de bel' op stapel. Deelnemers gaan met een zelfgemaakt voertuig de helling af. Ze moeten aan het einde van de baan tot stilstand zien te komen op een gemarkeerd stuk, zonder de voeten te gebruiken. Daarna moet nog drie meter over het water wor den afgelegd om uiteindelijk de bel te kunnen luiden. Degene die dat als snelste doet, wint. Ook is er een prijs voor het origi neelste voertuig en een pechprijs. Uit Wemeldinge doen zes teams mee, vier ervan staan hierboven. De opnames vinden plaats tussen 12.00 en 16.00 uur. De uitzending is op 23 juni om 18.55 op Nederland. 1. foto's Willem Mieras door Raymond de Frel terneuzen - In navolging van de eigenaar, een bedrijfsleider en twee medewerkers van de Terneu- zense koffieshop Checkpoint is gis teren ook een vijfde verdachte weer een vrij man. De 56-jarige man uit Oosterhout bleef langer in hechtenis omdat hij bij zijn aanhouding weigerde vin gerafdrukken en foto's te laten ne men. Bij de inval trof de politie vo rige week vrijdag in de koffieshop 5,1 kilo softdrugs aan en in een na bijgelegen magazijn 92,2 kilo. Alle verdachten worden vervolgd voor overtreding van de Opiumwet. Waar Checkpoint en de gemeente Terneuzen voortdurend worstelen met het gedoogbeleid, geldt dat volgens Kool in mindere mate voor het OM. „Het gedoogbeleid is er in elk geval niet voor gemaakt om gemiddeld tweeduizend bezoe kers pier dag te trekken." Zij sluit een nieuwe inval overigens niet uit. pagina 30 analyse middelburg - De grote schoon maak van de Middelburgse binnen stad is uitgesteld. De gemeente was van plan om alle graffiti nog voor de zomer te laten verwijde ren door een bedrijf. Nu blijkt dat de gemeente verplicht is om ook aan andere bedrijven offerte te vra gen. Daardoor loopt de schoon maakactie vertraging op. Het is nog niet bekend wanneer die dan wel begint. middelburg - Op de Middelburgse Markt vindt komende zaterdag het grootste Brassbandfestival van zui delijk Nederland plaats. Behalve de organiserende Brassband ON- DA Middelburg treden nog zes an dere gezelschappen op, waaronder de Haagse Residentie Brassband. En ook: ONDA Ritthem, Apollo Domburg en OKK Westkapelle. Het festival begint om 11.30 en duurt tot 17 uur. Toegang is gratis. vlissingen - De discoparty voor mensen van 21 jaar en ouder die vrijdag in het Arsenaal zou wor den gehouden, gaat niet door. Er is te weinig belangstelling. De 30» disco van zaterdag gaat wel door. De party's worden een aantal keer per jaar gehouden. Vorige keer ver hoogde de organisatie de leeftijd van 25+ naar 30». Daarom dacht men dat jongere mensen behoefte hadden aan een eigen feest. middelburg - Wijkvereniging Mid delburg Zuid houdt zaterdag een grote rommelmarkt op haar thuis basis, wijkcentrum het Palet. De rommelmarkt begint 's morgens om 9.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Entree is gratis. In het Palet is vrijdag 15 juni ook een kinderbingo, die duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Volwassenen kunnen een dag later komen bingoën, vanaf 19.30 uur. Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15e VerjaardagsspeM De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys15everjaardagsspel.nl dishoek - In de nacht van maan dag op dinsdag hebben onbeken den ingebroken in een woning aan de Drie Turkenlaan in Dishoek. Toen de bewoners afwezig waren, tussen maandagmiddag half vijf en dinsdagmorgen half acht, is de hele woning doorzocht. Voor zo ver nu bekend is, werden alleen sieraden meegenomen. De waarde van de sieraden is volgens de poli tie niet bekend. zierikzee - World of Drinks is slij ter van het jaar geworden. De slijte rij met vestigingen in Zierikzee en Renesse bleek de beste te zijn van de ruim 150 deelnemers aan de wedstrijd van brancheorganisatie de SlijtersUnie. De slijterij is verko zen tot winnaar, omdat het bedrijf volgens de jury op alle fronten klopt en klaar is voor de toekomst. Het richt zich niet alleen op consu menten, maar ook op de horeca.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51