Fracties wensen biblioservicebus Trio maakt beste leerplichtposter 'Laten ze ons iets 2 c v spyfiei WET §OT te les Goese WD vindt personeelsgroei bij sociale zaken onaanvaardbaar >v F 'ft .T. Wedstrijd is gewonnen door drie leerlingen uit Colijnsplaat. Rijdend servicepunt nodig om Goese dorpen leefbaar te houden. Jan Hage speelt op het Batz-orgel in Kapelle Schaapscheerdersfeest in schaapskooi Nisse Jongen aangehouden na trap tegen fiets Roestvrijstalen deksels gestolen in Tholen Terrein kynologenclub Zeeland vernieuwd Boerenbond doet mee aan nordic walking Minder mensen in de bijstand, maar aantal ambtenaren neemt toe. Mogelijke stop op uitbreiding van Borselse dorpen valt verkeerd. 26 Woensdag 6 juni 2007 PZC 8 If Van links naar rechts Simone Verdoorn (11), Melisa Spahic (12) en Cindy Verdoorn (11) met hun winnende poster. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus colijnsplaat - Melisa Spahic (12), Simone en Cindy Verdoorn (11) hadden gisteravond thuis heel wat te vertellen. Ze zaten 's middags ge woon in de les van hun school, OBS Het Stelleplankier in Colijns plaat, en ineens stapt daar wethou der P. de Putter van Noord-Beve land binnen. Toen bleek dat ze de eerste prijs hadden gewonnen in de poster wedstrijd Leerplicht. De drie kre gen uit handen van de portefeuille houder onderwijs een cadeaubon voor een schooltas. Niet helemaal verwonderlijk dat ze hebben gewonnen, vindt de trotse klassenleraar en schooldirec teur Bram Verhulst. „Deze drie meisjes zijn heel taalvaardig, ze zit ten boven de middenmoot." Het werk van de drie - 'Juf Esther noemt ons de Drie Musketiers' - is een poster van waskrijt met de tekst: 3+3=6 spijbel niet blijf bij de les. „Het moest rijmen", verklaren de drie. Een veelkleurige onder grond, waar ze met zwart over heen hebben gekrijt en vervolgens de tekst ontbloot. Een opvallend ontwerp, dat op de expositie van de twintig mooiste inzendingen van de wedstrijd in het gemeente huis van Kapelle direct alle aan dacht trekt. De wedstrijd volgde na de Dag van de Leerplicht op 15 maart, die in groep 8 op alle scholen in de Oosterschelderegio werd gehou den. Niet dat er op de basisscho len al zoveel wordt gespijbeld, maar als voorbereiding voor straks, als de kinderen naar de middelbare school gaan. Het trio heeft nog drie weekjes te gaan in groep acht, maar nu al kij ken ze reikhalzend uit naar vol gend jaar, als ze met z'n drieën naar het Goese Lyceum gaan. Cin dy gaat naar de brugklas havo/vwo, Melisa naar vmbo-gt en Cindy naar vmbo-gt/havo. Meli sa en Simone komen in dezelfde klas, maar Cindy gaat naar een an dere klas. Ze vinden dat wel jam mer, maar, zegt Melisa: „We gaan nog wel met z'n drieën op de fiets naar school." 1^ Rijmende slogan '3+3=6 spijbel niet blijf bij de les' is winnende tekst in de posterwedstrijd Leer plicht. Melisa, Simone en Cindy winnen bon voor een boekentas. door Frank Balkenende GOES - Goes moet een deel van haar overschot over 2006 gebrui ken om voor de dorpen een biblio servicebus aan te schaffen. Dat vindt de fractie van SGP/Christen- Unie. Ook D66 vraagt om een bi blioservicebus. In hun algemene beschouwingen op de perspectiefnota, waarin het college van burgemeester en wet houders een paar jaar vooruitblikt, pleiten beide fracties voor aan schaf van zo'n bus. GroenLinks maakt zich zorgen over de radiostilte rond de biblio servicebus. Het dorpenplatform in de gemeente Goes is een warm voorstander van de komst van zo'n servicebus. In de biblioservicebus kun je be halve boeken lenen, ook geld pin- kapelle - De organist lan Hage van de Kloosterkerk in Den Haag geeft op vrijdag 15 juni een concert in de Hervormde Kerk van Kapel le. Hij volgde orgellessen bij Kees van Eersel en studeerde aan het Utrechts Conservatorium. Hij won eerste prijzen tijdens concour sen in Leiden, Bolsward, Schaf- fhausen en Poitiers. De aanvang is om 20.00 uur. nisse - Op zaterdag 16 juni van 10.00 tot 17.00 uur vindt het Schaapscheerdersfeest plaats in de schaapskooi in Nisse. Er zijn onder meer een oude am bachtenmarkt, verkoop van streek producten, een houthakkerswed strijd, een roofvogelshow, paarden- shows, oude landbouwmotoren, paardenkeuringen, ring- en pony rijden. 's Avonds is er bal. nen, je chipknip opladen, postze gels kopen en kaartjes voor de bio scoop bestellen. Zo'n bus helpt vol gens de fracties dorpen leefbaar te houden. Volgens de fractie van GroenLinks verliezen dorpen en 'wijken in rap tempo voorzieningen, iets waar ook de PvdA bezorgd over is. In haar algemene beschouwingen somt de fractie op: huisarts en SRV-wagen weg uit 's-Heer Hen drikskinderen, geen wijkverenigin- gen meer in Ouverture/Overzuid, die bovendien ook geen wijkcen trum bezitten. Overigens wil wet houder J. Adriaanse (SGP/ Christe nunie) zich daar wel voor inspan nen. Wat betreft GroenLinks moet hij ook haast maken met de renovatie SGP/ChristenUnie in Goes spreekt zich als enige expliciet uit voor de aanschaf van een bi blioservicebus. Dat kan met geld dat over is van 2006. kloetinge - De politie heeft gister morgen op de Oostmolenweg in Kloetinge een 15-jarige jongen uit de gemeente Reimerswaal aange houden. De jongen wordt ervan verdacht vorige week vrijdagmor gen op het Spoorpad in Kapelle een 17-jarige fietser tegen zijn fiets te hebben getrapt waarna deze ten val kwam. Het opgegeven signale ment leidde naar de jongen. Deze is na verhoor in vrijheid gesteld. tholen - Bij een bedrijf aan de Energieweg in Tholen zijn tussen vrijdagmiddag één uur en maan dagmiddag kwart voor twee vier roestvrijstalen deksels van opslag tanks gestolen. De waarde loopt in de duizenden euro's. De schade die de dieven aan het hek hebben toegebracht om op het bedrijfster rein te komen bedraagt nog eens honderden euro's. van het Arendshuis in 's-Heer Arendskerke en Heer Hendriks huis in 's-Heer Hendrikskinderen. D66 vraagt er eveneens naar. De laatste fractie wil dat Wol- phaartsdijk en 's-Heer Arendsker ke hun brandweerposten behou den, ook al is de dagbezetting een probleem. Desnoods fuseren beide korpsen en komt er, OQgeveer hal verwege de twee dorpen, een nieu we kazerne, aldus D66. Het CDA heeft ook maatschappelij ke pijlen op de boog. Blij dat het college zich sterk maakt, voor star- terswoningen en startersleningen (corporatie RWS is er al ver mee), pleit ze niettemin voor één loket voor starters op de woningmarkt. Die weten vaak niet waar ze te recht kunnen. De PvdA wil dat de gemeente zich inspant om koop woningen onder de 110.000 euro te bouwen, zoals elders in het land al gebeurt. Ze vreest ook dat er in Goes te veel goedkope huurhuizen verloren gaan. wilhelminadorp - De grootste Zeeuwse hondensportvereniging, de kynologenclub Zeeland, heeft de trainingslocatie aan de Westha- vendijk bij Wilhelminadorp ver nieuwd. Een winddoek is onder meer aangebracht. Bij harde wind kan nog worden getraind. Woens dag 20 juni, 19.00 uur, is de herope ning met snuflëllessen. De club heeft ook kleinere trainingsvelden, in Zierikzee en Middelburg. 's-heerenhoek - Boerenbond in 's-Heerenhoek stort zich op nordic walking. Zaterdag 16 juni wordt er van 10.00 tot 12.00 uur een clinic, een les, gegeven door een trainer van de atletiekunie. De basisprinci pes komen aan bod en er wordt 4 kilometer gelopen. Deelname kost 5 euro, met recht op een kortings bon voor nordic-spullen. Opgeven bij de Boerenbond-winkel. door Frank Balkenende GOES -Het aantal uitkeringsgerech tigden in Goes is in twee jaar met 35 procent gedaald, maar de ge meentelijke afdeling sociale zaken is gegroeid. Dat wil er bij de WD-fractie niet in. De liberalen klagen in hun algeme ne beschouwingen hun nood over sociale zaken. Door een intensie ver reïntegratiebeleid worden de laatste twee jaar flink wat werklo zen naar een baan geleid. Bij socia le zaken zijn er echter zes formatie plaatsen bijgekomen. Voor iets meer dan zeshonderd bijstandsge rechtigden staan er nu bijna zestig medewerkers klaar. Dat is één me dewerker per tien uitkeringsgerech tigden. „De WD vindt dit een onaan vaardbare ontwikkeling, die op geen enkele manier is uit te leg gen", schrijft de fractie. Het is ove rigens niet de eerste keer dat de groei van de gemeentelijke organi satie op de korrel wordt genomen. Het is niet uit te leggen, vindt de Goese VVD: de afgelopen twee jaar daalde het aantal bijstandsge rechtigden flink, maar groeide de afdeling sociale zaken. Enkele jaren terug moest Goes be zuinigen. Het college koos onder meer voor een krimp van het amb telijk apparaat. Na verloop van tijd bleek dat de doelstelling niet was gehaald, sterker nog er kwamen juist weer mensen bij. Overigens moet Goes de komende jaren ook weer licht bezuinigen. De WD is verder niet overtuigd dat de zogeheten Work First-trajec- ten (bedoeld om werklozen al dan niet via een opstapje aan een baan te helpen) in Goes zo bijzonder goed werken. De WD wil van het college van burgemeester en wet houders horen of Goes beter of slechter presteen dan vergelijkbare gemeenten. door Harmen van der Werf oudelande - Het wordt nog een pittige discussie over een mogelij ke uitbreidingsstop voor zes kleine dorpen in Borsele. Vertegenwoor digers van dorpsraden voelen er niks voor. „Hoe moet het dan op de lange duur met het verenigings leven en de school?", vragen zij zich af Ze zien ook de noodzaak van een uitbreidingsstop niet in. „Laten ze ons dan iets van de nieuwbouw in Heinkenszand en 's-Gravenpolder geven." Tim Kramer, student commerciële economie aan de Hogeschool Zee land, deed voor de gemeente Bor sele onderzoek naar de lokale wo ningmarkt. Hij constateerde in zes kleinere dorpen (Baarland, Driewe gen, Ellewoutsdijk, Hoedekensker- ke, Nieuwdorp en Oudelande) vrij veel leegstand en dat woningen lang te koop staan. Zijn conclusie luidde in het algemeen: concen treer nieuwbouw in de grotere ker nen Heinkenszand, 's-Gravenpol der, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Ovezande én maak in zes kleinere kernen vooral werk van dorpsver nieuwing. Het college van B en W heeft in grote lijnen de ideeën van Kramer overgenomen. Volgende week don derdag is er een discussie over in de Borselse gemeenteraad die de leefbaarheid van kleine kernen al-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44