Zeeland PZCI25 Groenlinks hekelt stijging ozb Goes Man gewond bij bedrijfsongeval BEVELANDEN-THOLEN 31 41 Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! Haas Wemeldinge snelt naar de bel Naam team: De Coconuts. Onderlinge relatie: Korfballen allemaal bij Blauw-Wit Kloetinge. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: „Puur voor de lol." Status voertuig: Zo goed als klaar. Winkans: „We mogen blij zijn als we de bel halen." Naam team: Peijlsnel. Onderlinge relatie: Collega's bij Van der Peijl Techniek in Goes. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: Altijd al een grote wens. Status van voertuig: „Het begint vorm te krijgen." Winkans: „We hopen op een plek in de topvijf." Woensdag 6 juni 2007 Worstelen met hypocrisie drugsbeleid Tip? redgoes®pzc.nl door Luc Oggel WEMELDINGE - Wie van spektakel houdt, moet zaterdag in We- meldinge zijn. Het sluisplateau vormt dan het decor voor opna mes van het TROS-televisieprogramma Te land, ter zee en in de lucht, het langstlopende amusementsprogramma op de Neder landse televisie. Het circus toert deze zomer voor de 36ste keer door het land. In totaal worden zeven uitzendingen opge nomen. In Wemeldinge staat het onderdeel 'Snel naar de bel' op stapel. Deelnemers gaan met een zelfgemaakt voertuig de helling af. Ze moeten aan het einde van de baan tot stilstand zien te komen op een gemarkeerd stuk, zonder de voeten te gebruiken. Daarna moet nog drie meter over het water wor den afgelegd om uiteindelijk de bel te kunnen luiden. Degene die dat als snelste doet, wint. Ook is er een prijs voor het origi neelste voertuig en een pechprijs. Uit Wemeldinge doen zes teams mee, vier ervan staan hierboven. De opnames vinden plaats tussen 12.00 en 16.00 uur. De uitzending is op 23 juni om 18.55 op Nederland 1. foto's Willem Mieras Federer maakt zich niet druk om setverlies Naam team: Tussen wal en schip (TWES). Onderlinge relatie: Buurtgenoten. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: opgegeven door de buurt. Status van voertuig: klaar én getest. Win kans: „Als we de bel halen, is de missie geslaagd." Naam team: World Servants. Onderlinge relatie: Allebei vrijwilliger voor World Servants. Doen mee voor de: eerste (en laatste) keer. Waarom: geld bij elkaar krijgen voor bouw van een school in India. Status voertuig: in afrondingsfase. Winkans: „Daar gaat het ons niet om." door Frank Balkenende GOES - De voorgestelde stijging van de onroerendzaakbelasting in Goes kan niet door de beugel. Dat vindt de fraaie van GroenLinks. In haar algemene beschouwingen op de perspectiefnota - het voor uitzicht van het college voor de ko mende vier jaar - stelt GroenLinks dat het college van burgemeester en wethouders in strijd handelt met hun eigen collegeprogramma. Daarin staat dat de onroerendzaak belasting (ozb) maximaal met het inflatiecijfer mag stijgen. Dat is mo menteel anderhalf procent. Toch wil het college de ozb in 2008 ver hogen met twee procent. GroenLinks snapt niet dat ha col lege hiermee komt, omdat de raad vorig jaar het dagelijks gemeente bestuur op dit punt ook al terug floot. De raadsfraaies maakten toen een ozb-stijging van 2,75 pro cent eendrachtig ongedaan. Het college van CDA, WD en SGP/CU motiveert de extra stij ging met het argument dat een la gere verhoging nu, in 2008 niet mag worden 'ingehaald'. Groen Links vindt dat echter geen sterk verhaal, omdat het bij het aantre den van het college ook al zo was. D66 vraagt ook naar de verhoging, de andere fraaies niet. SGP/CU is kritisch over verhoging van lasten voor burgers, Groen Links vindt zeven procent extra af valstoffenheffing te gortig. Dat mag maximaal vijf procent zijn. Amundsenweg 15 4462 GP Goes T 0113 - 233365 www.vandendongenparket.nl KATS - Op de Noordlandweg in Kats is gisterochtend een 26-jarige Middelburger gewond geraakt bij een bedrijfsongeval. Hij kreeg een slijptol tegen zijn kaak. De arbeids- inspeaie is in kennis gesteld. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Rijinstructeur is die Middelburg se man, maar hij mag in zijn vrije tijd ook graag een autorond je over Walcheren maken. Hij doet dat meestal in gezelschap van zijn 5-jarige dochter Noara. Een paar weken geleden sprong er plots, vlak voor de auto, een haas de weg over. Haar vader stond onmiddellijk op de rem en daarna volgde een geanimeerd gesprek over hoe mooi grijs de haas was en hoe vrolijk-ie weg- wipte. Daarna werd het een tijd je stil. Maar dat het tafereel nog in Noara nawoelde bleek, toen ze peinzend aan haar vader vroeg: „Maar wie had er nu ei genlijk voorrangToen was haar vader een tijdje stil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43