School voor asielzoekers gaat na de zomer dicht PZC LPV wil stewards voor toeristen Wemeldinge gaat Snel naar de Bel Kinderen van de Iris gaan straks naar gewone basisschool. s PZC Woensdag 6 juni 2007 29 Naam team: De Coconuts. Onderlinge relatie: korfballen allemaal bij Blauw-Wit Kloetinge. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: „Puur voor de lol." Status voertuig: Zo goed als klaar. Winkans: „We mogen blij zijn als we de bel halen." aam team: Peijlsnel. Onderlinge relatie: collega's bij Van der Peijl Techniek in Goes. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: Altijd al een grote wens. Status van voertuig: „Het begint vorm te krijgen." Winkans: „We hopen op een plek in de topvijf." Naam Team: Tussen wal en schip (TWES). Onderlinge relatie: buurtgenoten. Doen mee voor de: eerste keer. Waarom: opgegeven door de buurt. Status van voertuig: klaar én getest. Winkans: „Als we de bel halen, is de missie geslaagd." door Luc Oggel WEMELDINGE - Wie van spektakel houdt, moet zaterdag in We meldinge zijn. Het sluisplateau vormt dan het decor voor opna mes van het TROS-televisieprogramma Ter land, ter zee en in de lucht, het langstlopende amusementsprogramma op de Ne derlandse televisie. Het circus toert deze zomer voor de 36ste keer door het land. In totaal worden zeven uitzendingen opge nomen. In Wemeldinge staat het onderdeel 'Snel naar de bel' op stapel. Deelnemers gaan met een zelfgemaakt voertuig de helling af. Ze moeten aan het einde van de baan tot stilstand zien te komen op een gemarkeerd stuk, zonder de voeten te gebruiken. Daarna moet nog drie meter over het water wor den afgelegd om uiteindelijk te bel te kunnen luiden. Degene die dat als snelste doet, wint. Ook is er een prijs voor het origi neelste voertuig en een pechprijs. Uit Wemeldinge doen zes teams mee, vier ervan staan hierboven. De opnames vinden plaats tussen 12.00 en 16.00 uur. De uitzending is op 23 juni om 18.55 op Nederland 1. foto's Willem Mieras door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Toeristenbezoek aan Vlissingen moet beter worden ge stroomlijnd, vindt de Lokale Partij Vlissingen (LPV). Daarom stelt de partij voor stadsgidsen op drukke dagen in de stad in te zetten. Doe er maar meteen vijf, heeft de partij gedacht; een op de boulevards en vier in de binnenstad van Vlissin gen. Zij zouden de toeristen door de stad moeten zien te loodsen. Een gids die de stad kent kan vol gens de partij bezoekers helpen met het zoeken naar parkeerplaat sen en bezienswaardigheden. De LPV vindt dat dit maar slecht aan gegeven staat in de stad; toeristen zouden de weg snel kwijt zijn. De partij stelt zich voor dat de ste wards gemakkelijk herkenbaar zijn met opzichtige shirts of felgekleur de hesjes. Ze moeten altijd mobiel telefonisch bereikbaar zijn en zelf ook mobiel zijn, dus op een moun tainbike door de stad fietsen. Duur hoeft het niet te zijn, denkt de LPV. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De speciale school voor kinderen uit het asielzoekers centrum in Middelburg, de Iris, wordt opgeheven. Na de zomerva kantie gaan de leerlingen naar ge wone basisscholen, verspreid over de stad. Ook de docenten die nog in vaste dienst zijn, gaan naar an dere scholen. Op de Iris zouden na de zomer nog 42 leerlingen zitten, zegt Sandee, voorzitter van de Vereni ging Christelijk Onderwijs (VCO) Middelburg. „Een groot deel van die kinderen valt waarschijnlijk ook nog onder het generaal par don. We zitten echt op de grens." Op het asielzoekerscentrum wo nen de laatste jaren steeds minder kinderen, omdat het niet langer een opvangcentrum, maar een ver trekcentrum is. In een vertrekcen trum worden asielzoekers voorbe reid op hun terugkeer naar het land van herkomst. De vier schoolbesturen hebben af gesproken dat de leerlingen naar vijf verschillende scholen in de stad gaan: de Algemene Basis school, de openbare basisscholen De Beverburch en De Bijenburch, de protestantse school" De Ceder hof en de katholieke Franciscus- school. „Ouders hebben de keuze- De speciale basisschool voor kin deren van asielzoekers in Middel burg wordt opgeheven. Na de zo mervakantie gaan de leerlingen naar gewone basisscholen. vrijheid", zegt C. Corstanje, be stuurslid van de openbare Archi pelscholen. „We hebben onderling afspraken gemaakt, omdat we reke ning wilden houden met de belast baarheid van de scholen. De Bever burch - in de buurt van de Iris - zit nu al helemaal vol." De ouders van de kinderen zijn gis teravond ingelicht. De Iris is in 1997 begonnen om de taalachterstand bij kinderen van asielzoekers weg te werken. Toen was het nog geen zelfstandige school. Kinderen gingen 's och tends naar de Iris en volgden 's middags gewoon onderwijs op een basisschool. Volgens de schoolbesturen heeft de onderwijsinspectie ingestemd met de ophefFmg van de Iris. We! moeten de besturen een plan vai aanpak overleggen. Spaar mee voor korting op het unieke ^pöcirzeQe/ Disney's 15e Verjaardagsspel! De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys15everjaardagsspel.nl Naam team: World Servants. Onderlinge relatie: Allebei vrijwilliger voor World Servants. Doen mee voor de: eerste (en laatste) keer. Waarom: geld bij elkaar krijgen voor bouw van een school in India. Status voertuig: in afrondingsfase. Winkans: „Daar gaat het ons niet om."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41