Zeeland de schoonheid op Een museum? Hier? Meer meldingen over verkeersonveiligheid Dieptepunt Europa Kinderhulp Circus Vrouwendag bij tunnel trekt veel gegadigden pzc Woensdag 6 juni 2007 3 De verzameling porselein in het nieuwe Zeeuws Museum: als geheel een kunstwerk op zich. foto Lex de Meester Terwijl op een steenworp af stand Zeeuwse geschiedenis geschreven wordt, wandelt Kees Grim nietsvermoedend over de Dam. De Lewedorper komt wat winke len in Middelburg. Gezellig, met de vrouw. Dat het Zeeuws Mu seum vandaag met het nodige feestgedruis weer voor het publiek opengesteld is, na 7,5 jaar dicht te zijn geweest, zegt hem niets. Grim haalt de schouders op. Hij wist niet eens dat hier vlakbij een mu seum was. „Nee, ik ga niet vaak naar een museum. Nooit, eigen lijk. Bij het woord museum denk ik aan: oud, historisch, van vroe ger, zit geen beweging in, swingt niet. Museumbezoek is nou niet bepaald mijn favoriete tijdsbeste ding. De sfeer trekt me niet aan. Ik ga liever gezellig ergens een kopje koffie drinken, of iets eten in een restaurantje. Oh, is er ook een mu seumcafé?" Dat maakt het een beetje aantrekkelijker. Een heel klein beetje. „Toch: kijken naar iets van een ander trekt me niet aan. Het is ook dat de collecties me meestal niet boeien." Zeeuwse klederdracht? Grim schudt het hoofd. Wandkleden, oude schilde rijen, geschiedenis? De Lewedor per maakt afwerende gebaren. „Ik hou meer van techniek. Oude au to's kan ik wel waarderen. Ik zou het wel leuk vinden als de presen tatie wat meer van deze tijd was. Met veel gebruik van audiovisuele middelen. Oh, doen ze dat ook? Nou, dan wordt het toch al beter." I fek Ko Nieuwenhuijse uit Oostdijk: „De collecties zijn mooi, maar de ka mers zijn wat donker. Wat meer licht zou goed zijn. Ik kon de infor matiebladen slecht lezen." Ina Boogert-Boers uit Middelburg: „Als donateur heb ik jaren voor niets betaald, in feite. Maar het is het waard geweest, beslist. Prachtig, vooral de klederdrachten." Aad Bongers uit Hattem: „Ik heb porseleincollecties gezien in musea over de hele wereld. De pre sentatie hier is werkelijk uniek. Al les door elkaar: oud, nieuw, alle kleuren, van alle landen en tijden. En het resultaat is subliem!" Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland middelburg - Het aantal aanmel dingen van gastouders voor Euro pa Kinderhulp heeft in Zeeland een dieptepunt bereikt. Volgens M. Lemsom zijn er tot dusver nog geen 100 plaatsen voor een paar weken onbezorgde vakantie. De zes Bosnische kinderen die Zee land als voorkeur hadden opgege ven, worden op adressen elders in het land geplaatst. Lemsom heeft geen verklaring voor de daling, die landelijk al langer aan de gang is. Gastouders kunnen zich nog tot 20 juni opgeven via 0118-627974 of www.europakinderhulp.nl. door Ben Jansen middelburg - Zeeuwen weten het Meldpunt Verkeersonveiligheid be ter te vinden. In het eerste kwar taal van dit jaar zijn 94 gevaarlijke situaties onder de aandacht ge bracht; een kwart meer dan in de eerste drie maanden van 2006. De meeste klachten hadden betrek king op onoverzichtelijkheid door begroeiing en bebording, ontbre kende of uitgevallen straatverlich ting, defecte verkeerslichten en on duidelijke voorrangssituaties. Daar naast spraken melders hun erger nis uit over verkeersgedrag. Bij dat laatste ging het volgens Leontien Slabbekoorn-de Muijnck van het Meldpunt vooral om te snel rijden in 30-kilometerzones. Opvallend veel klachten daarover kwamen uit Schouwen-Duive- land. Een medewerker van Veilig Verkeer Nederland heeft in een aantal gevallen snelheidsmetingen verricht. Daarbij is vastgesteld dat het met de overtreding van de maximumsnelheid wel meeviel. Slabbekoorn-de Muijnck: „Er rijdt meer verkeer en auto's produceren meer geluid, onder meer door nieuwe typen banden die in zwang zijn. Daardoor lijkt het mis schien wel aLsofer hard wordt gere den. De metingen onderbouwden de meldingen meestal niet." Meldpunt Verkeersonveiligheid Zee land: 0800-837 53 37 COMMENTAAR Beelden van bloedige confrontaties tussen demonstranten en politie vormen traditiegetrouw de voorbode van het G8-overleg. Dat circus strijkt dit jaar neer in het Duitse Heiligendamm. Vandaag gaat het overleg tussen de rijkste industrielanden officieel van start. In 1975 vond de eerste editie plaats. Het betrof een informeel treffen van de leiders van de zes grootste industrielanden. Bij de tegenwoordige topontmoetingen prijken de belangrijkste wereldproblemen op de agenda - dit jaar het klimaat, Afrika en de wereldhandel. De hele wereld kijkt over de schouders van de machtige mannen mee. In het voor de gelegenheid zorgvuldig opgepoetste Heiligendamm treffen de leiders elkaar binnen en buiten de conferentiezalen. De ontmoetingen in de marge van de top zijn in een enkel geval nog belangrijker dan de gesprekken over de geagendeerde items, want juist in die ontmoetingen kan escalatie van conflicten voorkomen worden. Alleen al om die reden moet het fenomeen G8 gekoesterd worden. Uiteindelijk is echter pas sprake van een geslaagde top als de deelnemers doen wat ze beloven. De Afrikaanse landen moeten kunnen vertrouwen op het woord van Bush, Blair, Merkel en consorten. Door toezeggingen niet gestand te doen, ondergraven de wereldleiders het bestaansrecht van de G8. door Ben Jansen borssele - De belangstelling voor de Vrouwendag - zaterdag - bij de Westerscheldetunnel is groot. Ruim vierhonderd gegadigden hebben zich aangemeld. De NV Westerscheldetunnel heeft deze open dag georganiseerd om vrouwen te helpen vertrouwder te raken met het rijden door de tun nel. Het tunnelbedrijf kan een kleine vijfhonderd bezoeksters ontvan gen. De ochtend zit bijna vol; in de middaguren is er meer plaats beschikbaar. De NV Westerschel detunnel verstrekt informatie over veiligheid in de tunnel en tips voor het rijden door tunnels. Er zijn demonstraties op het gebied van auto's en uiterlijk. De tunnel maatschappij verstrekt ook een lunch. Voor de bezoeksters zijn twee speciale parkeerplaatsen aan beide zijden van de Westerschelde tunnel beschikbaar. Van daaruit rij den bussen naar het Tolplein. De vrouwen die vanuit Zeeuws-Vlaan- deren komen, krijgen in de bus meteen al uitleg. Voor de bezoek sters van de andere kant is een spe ciale busrit voorzien, waarbij een medewerker van de Westerschelde tunnel uitleg zal geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3