Zeeland ï\i PZC Tochten voor rolstoelers uitgezet Gemeenteraad blaast komst kunstwerk op rotonde af Ook vijfde verdachte vrij SCHOUWEN-DUIVELAND 41 25 31 Vier langere routes volledig toegankelijk voor rolstoelen. Recordaantal wandelt vierdaagse van Haamstede «EEUWflEFlTTTTn^ Haas Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! Federer maakt zich niet druk om setverlies Worstelen met hypocrisie drugsbeleid Woensdag 6 juni 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting zierikzee - Speciaal voor mensen met een beperking worden op Schouwen-Duiveland vier rolstoel routes uitgezet. De routes voeren door het bos, langs dorpen en langs de Oosterschelde. Het is de bedoeling dat de routes vanaf be gin juli beschikbaar zijn voor het publiek. De speciale rijroutes voor rolstoe lers zijn bedoeld voor zowel de ei gen inwoners als voor toeristen en zijn uitgezet in samenwerking met het platform voor mensen met een beperking. „Wij lopen op Schouwen-Duive land voorop als het gaat om het realiseren van voorzieningen voor mensen in een rolstoel", zegt wet houder A. Verseput. „We hebben al de voorzieningen bij de strand- overgangen, de speciale vissteigers voor gehandicapten, speciale duik- locaties en straks worden de gluur- hutten op de voormalige vuilstort ook zo ingericht dat mensen met een rolstoel daar goed terecht kun nen." De vier (langere) routes die geschikt zijn om te rijden met rol stoel of scootmobiel horen daar volgens de wethouder ook bij. De eerste route is uitgezet in de Westhoek en loopt van de bos- wachterij via Renesse, Ellemeet en Serooskerke naar Burghsluis en te rug naar de boswachterij. De twee rn Schouwen-Duiveland krijgt vier lange rolstoelroutes. Als deze een succes zijn, worden elders in Zeeland ook dergelijke tochten uitgezet. de route (de dorpenroute) gaat van Noordgouwe, Schuddebeurs via natuurgebied Dijkwater naar Dreischor en Zonnemaire weer te rug naar Noordgouwe. Bij Ouwer- kerk is een krekenroute uitgezet, die voert langs de Oosterschelde, Bruinisse, Sirjansland en via Nieu- werkerk terug richting Ouwerkerk. De vierde route ligt bij Zierikzee en voert langs de Prunje, Seroos kerke, Moriaanshoofd en via Kerk- werve weer terug. De gemeente heeft de realisatie en promotie van de vier routes uit handen gegeven aan het routebu reau Zeeland van de VVV. Deze club heeft ervaring met het uitzet ten en promoten van (fiets- en wandel-)routes. Als de routes op Schouwen-Duiveland een succes zijn, worden dergelijke tochten in heel zeeland uitgezet. Voor de aanleg van de routes, het maken van borden en de kaarten heeft de gemeente eenmalig een bedrag van ruim n.ooo euro uitge trokken. Om de routes in de toe komst te kunnen onderhouden en kaarten opnieuw te drukken, wordt jaarlijks 2000 euro opgeno men in de begroting. BURGH-HAAMSTEDE - De kop is eraf. De achten- den: 5 kilometer voor kinderen en 50-plussers, ren langs duinen en strand en door bossen en de twintigste editie van de avondwandelvierdaagse 8 kilometer voor wat oudere kinderen en 15 kilo- polder. Aan de avondwandelvierdaagse doen dit van Haamstede beleefde gisterenavond een zon- meter voor de echte liefhebbers. jaar 347 wandelaars mee. Een recordaantal, nige start. Er werd gewandeld over drie afstan- De te lopen routes zijn elke dag anders en voe- foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting zierikzee - De rotonde bij Zierik zee wordt niet verfraaid met een kunstwerk. De raad heeft het voor stel voor een kunstwerk verwor pen omdat het te duur is. Alleen PvdA en GroenLinks waren voor stander. De rotonde bij Zierikzee is vorig jaar opgeknapt en de gemeente raad wilde daar nog graag een kunstwerk op plaatsen. Het colle ge is daarmee aan de slag gegaan en kwam onlangs met het voorstel om bovenop de rotonde een licht- object te plaatsen, met vijf dunne palen met lampen. Totale kosten: 30.000 euro. Dat was een ruime meerderheid van de raad te gortig en de mening overheerste dat de rotonde er nu mooi genoeg bij ligt. Op het talud groeit en bloeit nu sedum. Het college is niet van plan met een nieuw voorstel te komen. Als iemand met een idee komt, moet die meteen ook het benodigde budget meebrengen. terneuzen - In navolging van de eigenaar, een bedrijfsleider en twee medewerkers van de Terneu- zense koffieshop Checkpoint is gis teren ook een vijfde verdachte vrij gelaten. De 56-jarige man uit Oos terhout bleef langer in hechtenis omdat hij weigerde vingerafdruk ken en foto's te laten nemen. Bij de inval trof de politie vorige week vrijdag in de koffieshop 5,1 kilo softdrugs aan en in een nabij gelegen magazijn 92,2 kilo. Alle ver dachten worden vervolgd voor overtreding van de Opiumwet. „Welke straffen denkbaar zijn, is nog niet duidelijk. Het is nog te vroeg om daar iets over te kunnen zeggen", zegt woordvoerster E. Kool van het Openbaar Ministerie. Waar Checkpoint en de gemeente Terneuzen voortdurend worstelen met het gedoogbeleid, geldt dat volgens Kool in mindere mate voor het OM. „Het gedoogbeleid is er in elk geval niet voor gemaakt om gemiddeld tweeduizend bezoe kers per dag te trekken", aldus Kool. Zij sluit een nieuwe inval niet uit. „Maar daarvoor moeten we wel opnieuw reden tot verden king hebben." pagina31: analyse Tip? redactie@pzc.nl Rijinstructeur is die Middelburg se man, maar hij mag in zijn vrije tijd ook graag een autorond je over Walcheren maken, llij doet dat meestal in gezelschap van zijn s-jarige dochter Noara. F.en paar weken geleden sprong er plots, vlak voor de auto, een haas de weg over. Haar vader stond onmiddellijk op de rem en daarna volgde een geanimeerd gesprek over hoe mooi grijs de haas was en hoe vrolijk-te weg- wipte. Daarna werd het een tijdje stil. Maar dat hel tafereel nog in Noara nawoelde bleek, toen ze peinzend aan haar vader vroeg: „Maar wie had e nu eigenlijk voorrang?" Toen.was haar vader een tijdje stil. Amundsenweg 15 4462 GP Goes T 0113 - 233365 www.vandendoogenparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37