Zeeland Geen monument scheepsramp MOEITELOZE PRECISIE CA PZC CAPPENPIJK TOYOTA Raad Hulst dubt over inkrimping aantal of verbod van growshops 'De week doormidden zagen is er hier niet bij, er gebeurt zoveel, de dagen vliegen voorbij/ zPZC Woensdag 6 juni 2007 29 Bronzen keurmerk voor De Redoute College schuift besluit tot ongenoegen van heemkundigen door. wL kk_ DE NIEUWE TOYOTA AURIS TERNEUZEN Lijst van knelpunten verkeer in Hengstdijk Autorally Hulst niet door beschermd gebied Binnenstad Hulst is kindvriendelijker Twirlkampioene zwaait stokje in Zaamslag assistent begeleiders en begeleiders, algemeen huishoudelijke hulpen en vakantiemedewerkers Eén van de beelden op de Scheldeboulevard zou goed kunnen dienen als monument voor de Cornells foto Camile Schelstraete sas van cent - Zorgcentrum De Redoute in Sas van Gent heeft het bronzen keurmerk gekregen. I Iet keurmerk fungeert sinds enkele ja ren als startpunt van de weg naar 'exellente zorg'. I let brons bewijst dat het verpleeg- en of verzorgings huis de basiskwaliteiten in huis heeft. Met geeft ook aan dat het personeel hart voor mensen en verstand van zaken heeft. door Wout Bareman terneuzen - Het bestuur van de Heemkundige Vereniging in Ter- neuzen is teleurgesteld in het colle ge van B en W. Dat heeft besloten voorlopig niet mee te werken aan de oprichting van een monument ter nagedachtenis aan de ramp met het stoomschip Cornelis, in oktober precies 85 jaar geleden. Het schip van rederij A. C. Lensen uit Terneuzen liep bij Grunkallen voor de Zweedse kust op de rot sen. Daarbij kwam de hele tweeëntwintigkoppige bemanning om het leven, onder wie dertien Terneuzenaren. Het was meteen ook de grootste maritieme ramp in de historie van de stad. Terneuzenaar A. van de Wege ver diept zich al jaren in de historie van de rederij en met name in de ramp met de Cornelis. In nauw overleg met de Heemkundige Vere niging werd de gemeente voorge- Stap in de nieuwe Auris en ervaar hoe het voelt om één te worden met een auto. dankzij nieuwe moto ren, geavanceerde stuurbekrachtiging en nieuw ontwikkelde wielophanging. Voor de Auris zijn vijf geweldige krachtbronnen beschikbaar; nieuwe D-4D Common Rail turbodiesels en WT-i benzinemotoren, in vermogen variërend van 90 tot 177 pk. TODAY TOMORROW TOYOTA Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751 1 Spaar mee voor korting op het unieke Stoööraewéï Disney's 15^ Verjaardagsspel! De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys!5everjaardagsspel.nl steld in het kader van de jaarlijkse beeldenroute een beeld te laten vervaardigen dat in oktober zou kunnen worden onthuld als monu ment voor de slachtoffers van de ramp. Zo zouden de nabestaanden (onder wie veel kleinkinderen) eindelijk een plaats hebben om hun verdronken grootvader, over ig De Heemkundige Vereniging is teleurgesteld over het besluit van B en W voorlopig niet mee te werken aan een monument voor het vergane ss Cornelis. grootvader of andere verwante te kunnen gedenken. In oktober zou ook een boekwerk over de Corne lis en de rederij worden gepresen teerd. B en W willen een besluit over een monument doorschuiven naar volgend jaar. Er is dit jaar geen geld voor nieuwe beeldhouwwer ken. Woordvoerder M. loensen van de Heemkundige Vereniging: „Dit is echt een gemiste kans. Ons voorstel was zo simpel. En volgend jaar is het 86 jaar geleden; niet echt een reden voor een herdenking." door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst moet growshops zo snel mogelijk uitban nen, vindt een aantal fracties. Het geleidelijke beleid waarmee het col lege van burgemeester en wethou ders deze winkels, die uitsluitend spullen voor de teelt van softdrugs verkopen, uit de gemeente wil we ren, roept bij een verschillende par tijen vraagtekens op. De raad is verdeeld over de manier waarop de gemeente growshops te lijf moet gaan. Het dagelijks be stuur wil na 2010 nog maximaal twee growshops in de gemeente huisvesten, als de derde shop die er nu is zelfde deuren sluit. Maar de WD wil er direct helemaal van af Ook het CDA en Groot Honte- nisse neigen ernaar om growshops meteen volledig te verbieden. De fractie van de SP neigt daar ook naar. De PvdA en Progressief Hulst zijn - met burgemeester J. F. Mulder- bang dat de handel in een onder gronds circuit terechtkomt bij een totaalverbod. De raad neemt deze maand een besluit over het beleid. hengstdijk - De verkeersotiders van de basisschool in Hengstdijk maken op de landelijke straatspeel dag (13 juni) een lijst van verkeers knelpunten in het dorp. Die wordt later overhandigd aan wethouder G. de Kraker (verkeer). De Kerk straat is op de straatspeeldag van 9.00 uur tot 13.00 uur afgesloten voor alle verkeer. De kinderen kun nen dan veilig op straat spelen. hulst - De autorally in Hulst gaat niet door beschermd vogclgebied. Het college van B en W antwoordt dat op vragen van de fractie van de SP. Ook ziet het college weinig heil in het verzoek van de SP om te laten onderzoeken of de rally voortaan kan plaatsvinden in het Antwerpse havengebied. Dan pro fiteert Hulst niet meer van de mas sa's toeschouwers die elk jaar op de rally afkomen. hulst - De wijkraad I luist Binnen stad heeft vier speeltoestellen voor een nieuwe speeltuin op het Mo- lenbolwerk gekocht. Daarmee is nu al het geld van de door de ge meente aan de wijk- en dorpsra den beschikbaar gestelde 10.000 euro besteed. Ook de bestaande speelveldjes op het Doelenbol- werk en het Oude Molenbolwerk zijn uitgebreid met speeltoestellen. zaamslag - Meervoudig Europees en wereldkampioen twirling, Sabi- na Hoogendijk, geeft zaterdag 16 juni een demonstratie in de gym zaal in Zaamslag. 'fwirling is een combinatie van jongleren met een stok, dans en ritmische gymnas tiek. De demonstratie begint om 14.45 uur. De toegang tot de de monstratie is gratis. Tragel heeft diverse vacatures: ligj Alle functies zl|n gericht op het bieden van zorg. begeleiding en ondersteuning aan mensen met een matige tot ernstig verstandelijke beperking. Als )c bij onze cliënten en de organisatie past. kun je kiezen uit diverse mogelijkheden, qua locatie (In heel Zeeuws-Vlaanderen) én qua uren (diverse dienstverbanden). Kijk op onze website voor meer informatie over de functies en stel je aan vullende vragen aan de medewerkers van de afdeling PÖrO tel: 0115 - 685 535 E-mail: personcclszakcntotragel.nl 1 Tragel biedt cllénten perspectief, jij ook www.tragcl.nl l T f d C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35