Zeeland aandacht op watergebrek die 60 jaar zó overdoen' Complimenten van Karla Peijs Terneuzen wil geen miljoen boete aan muziekschool betalen Hulst alert op processierups Man met twee messen op zak aangehouden pzc Woensdag 6 juni 2007 2 7 Het spandoek voor de Blue Planet Run wordt alvast opgehangen op de Markt in Terneuzen. De estafette-lopers komen pas maandag aan in Terneuzen, maar zaterdag houdt hoofdsponsor Dow al verschillende activiteiten op de Markt om aandacht te vragen voor schoon drinkwater, foto Camile Schelstraete turkeye - Cor van Doeselaar uit de buurtschap Turkeye in de ge meente Sluis is erg betrokken bij de Zeeuwse veiligheid. Hij kreeg daarvoor schriftelijk de persoonlij ke complimenten van commissaris van de Koningin, Karla Peijs. Van Doeselaar stuurde Peijs een brief, omdat Omroep Zeeland op to mei een uurtje niet te ontvan gen was wegens stroomuitval. Om dat de omroep ook provinciale rampenzender is, mag het niet voorkomen dat deze uitvalt. Dat is ook al gemeld toen de zender en kele jaren terug door technische storingen twee keer korte tijd uit de lucht was, stelt de West- Zeeuws-Vlaming. Peijs geeft Van Doeselaar gelijk. Ze heeft laten uitzoeken waardoor ook het noodaggregaat niet werk te. De oorzaak lag in een misver stand bij onderhoudswerkzaamhe den. De netschakelaar in de toren van Goes was uitgeschakeld, ter wijl het noodaggregaat een onder houdsbeurt kreeg. „Het is juist dat onze calamiteitenzender niet had kunnen functioneren indien dat noodzakelijk was geweest", schrijft Peijs aan Van Doeselaar. hulst - Beheerder Gerrit Blaau- wendraat van de bossen in de wa terwingebieden en de gemeente Hulst zijn alert op de aanwezig heid van de eikenprocessierups. Blaauwéndraat adviseert wande laars in de Clingse en de Steense bossen niet te schaars gekleed rond te lopen. De haartjes van de processierups kunnen klachten veroorzaken aan ogen, huid en luchtwegen. terneuzen - De politie heeft gister middag rond twee uur een 47-jari- ge man uit de gemeente Hulst aan gehouden wegens wapenbezit. De man werd door agenten aangespro ken op de Scheldeboulevard en maakte een verwarde indruk. Hij bleek twee messen bij zich te heb ben. De man werd meegenomen voor verhoor en daarna weer vrij gelaten. Zijn messen zijn in beslag genomen. men." Adrie werkte vlak voor en in de oorlogsjaren bij L'Azóte in Sluiskil en op een vliegveld in Compiègne. Na de oorlog werd hij weer conducteur en toen de tram werd vervangen door bussen, werd hij chef van het kantoor van de ZVTM. „Die eerste bussen wa ren vrachtwagens met banken er- 'Mijn moeder zei altijd: het is stil waar het niet waait' in, de meeste collega's werden bus chauffeur, maar ik kreeg een admi nistratieve taak." Mia Eggermont is geboren in Mon- tigny sur Sambre. „Mijn vader werkte in de mijnen in Wallonië. Toen ik drie jaar was verhuisde ons gezin naar Sas van Gent en we hebben jaren gewoond in Zwarten- hoek." Zij herinnert zich hun trouwdag nog glashelder. „Het was op een donderdag en in Axel was het die dag veemarkt. Het was slecht weer en we moesten langs de koeien lo pen naar het stadhuis." Het paar kreeg vier kinderen en heeft nu ze ven kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Het geheim van een goed huwelijk vat Mia kort samen: „Elkaar aan voelen en geven en nemen. Mijn moeder zei altijd: het is stil waar het niet waait. Je bent verschillend van karakter, maar je groeit naar mekaar toe. Hoe ouder je wordt, hoe slechter je mekaar kunt mis sen." Breda j V Hert ogen bosch J Tilburg door Eugène Verstraeten terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen geen miljoen euro aan de Zeeuwse Muziekschool betalen als afkoop som voor het verbreken van de sa menwerking met de muziek school. Het college vraagt de gemeente raad toestemming om de benodig de maatregelen te nemen 'om te komen tot een realistisch uittre dingsbedrag'. Terneuzen wil voortaan de muzi kale en beeldende vorming in de gemeente onderbrengen bij het ge meentelijk instituut Toonbeeld. Voor uittreding uit de gemeen schappelijke regeling met de Zeeuwse Muziekschool geldt een opzegtermijn van twee jaar. Boven dien moet Terneuzen volgens de uittredingsvoorwaarden een be drag van bijna 978.000 euro beta len. Als Toonbeeld het personeel niet overneemt wordt het ruim een miljoen euro. Volgens B en W gaat de Zeeuwse Muziekschool echter uit van foutie ve berekeningen en worden er on duidelijke, op aannames gebaseer de kostenposten opgevoerd. Ook zijn de cijfers onvoldoende onder bouwd, vindt het college. Terneu zen heeft de zaak voorgelegd aan de voorzitter en de directeur van de muziekschool, maar die hou den voorlopig hun poot stijf. De kwestie wordt dinsdag 12 juni besproken in de commissie Samen leving. Die vergadert om 19.30 uur in het Terneuzense stadhuis. Wereld rond voor schoon water Twintig hardlopers gaan de wereld rond in de Blue Planet Run. Onder weg doen ze onder meer Terneuzen aan. Doel is aandacht te vragen voor de gebieden in de wereld waar tekort aan schoon drinkwater is. Naast Terneuzen, worden in Nederland ook Breda, Rotterdam, Amsterdam, Kampen, Zwolle en Coevorden aangedaan. De Blue Planet Run beslaat de landen: Verenigde Staten, Ierland, Groot-Brittannië, Frankrijk, België, Nederland, Duitsland, Tjechië, Oostenrijk, Polen, Wit-Rusland, Rusland, Mongolië, China en Japan. 11 juni 7.30 uur aankomst in Terneuzen 1 juni vertrokken vanuit New York, 4 september finish Percentage van de bevolking zonder veilig drinkwater 76-100 HH 51-75 Hl 26-50 1-25 ,n \i 7 Interactie met deelnemers in Terneuzen: 7.30 uur restaurant 't Gerecht, Markt Nederlandse deelnemer: Rudy van Prooyen uit Den Haag. 9.00 uur DOW Chemical, Herbert Dowweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33