Zeeland PZC Vandalisme komt Hulst de neus uit Miljoen voor huizen in Aardenburg Vijfde verdachte Checkpoint ook op vrije voeten ZEEUWS-VLAANDEREN 41 25 31 PvdA stelt vragen aan burgemeester over bezetting van politie. Provincie steunt woningbouwproject aan de Haven. Twee kilometer voorbeeldig rijden Federer maakt zich niet druk om setverlies Worstelen met hypocrisie drugsbeleid Woensdag 6 juni 2007 Tip? redternOpzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De bevolking van Hulst is het aanhoudende vandalisme spuugzat. Overlast en vernielingen vragen zo snel mogelijk om een deugdelijke aanpak. Dat is de me ning van de gemeenteraadsfractie van de Partij van de Arbeid. De fractie neemt daarom het initia tief om samen met de andere par tijen in de gemeenteraad een op lossing te vinden voor dit pro bleem. Volgens PvdA-gemeenteraadslid R. van Domburg speelt het niet al leen in de binnenstad, maar ook in de gebieden daar omheen. Voorbeeld van vernielingen en overlast zijn er volgens het raads lid te over. Hij wijst op de vernie lingen aan de Keldermanspoort en bij het busstation aan de Zand straat. Daarnaast signaleert hij dat met auto's en scooters door de di verse bebouwde kommen wordt geracet, het eenrichtingsstraatje naar het winkelcentrum aan het Stationsplein onjuist wordt ge bruikt. Winkelwagens worden in het water van de vest geduwd, bloembakken vernield. „Spreek maar eens met de mensen op straat. )e stuit op onbegrip. Ze spreken er ook schande van, dat er niets aan gedaan wordt. Ondertus sen is de bereidheid om aangifte te doen gereduceerd tot nul. Men is m De PvdA in de gemeente Hulst wil oplossingen bedenken voor het aanhoudende vandalisme en de vernielingen in en buiten de stad. van mening dat er namelijk toch niets aan gedaan wordt. De men sen raken ontmoedigd." De PvdA'er heeft ter voorberei ding op de aanpak van het pro bleem een reeks vragen aan burge meester J.F. Mulder gesteld over de bezetting en inzet van de politie in Hulst. Ook wil hij weten hoeveel van de vijfhonderd nieuwe wijkagenten die het kabinet aan wil laten stel len, naar Hulst toe komen. De PvdA denkt dat er door gericht po litietoezicht een begin kan worden gemaakt met het terugdringen van vandalisme en overlast. 'Daadwer kelijk zichtbaar aanwezig zijn op die tijdstippen dat vandalisme ver wacht kan worden', ziet hij als een goede stap. Van Domburg wil in september met de andere fracties in de ge meenteraad verder discussiëren. „Ik ben me ervan bewust dat de oplossing niet eenvoudig is. Toch moeten we de moed hebben om te proberen iets aan het vandalis me te doen. In elk geval mogen we de zaken niet langer op zijn be loop laten, want de bevolking van Hulst is het meer dan beu." door Raymond de Frel TERNEUZEN - In navolging van de eigenaar, een bedrijfsleider en twee medewerkers van de Terneu- zense koffieshop Checkpoint is gis teren ook een vijfde verdachte weer een vrij man. De 56-jarige man uit Oosterhout bleef langer in hechtenis dan zijn collega's, omdat hij bij zijn aanhou ding weigerde vingerafdrukken en foto's te laten nemen. Bij de inval trof de politie vorige week vrijdag in de koffieshop 5,1 kilo softdrugs aan en in een nabijgelegen maga zijn 92,2 kilo. Alle verdachten wor den vervolgd voor overtreding van de Opiumwet. „Welke straffen denkbaar zijn, is nog niet duidelijk. Het is nog te vroeg om daar iets over te kunnen zeggen, omdat de formulering van de tenlastelegging nog niet rond is", zegt woordvoerster E. Kool van het Openbaar Ministerie (OM) in Middelburg. Waar Checkpoint en de gemeente Terneuzen voortdurend worstelen met het gedoogbeleid, geldt dat volgens Kool in mindere mate voor het OM. „Het gedoogbeleid in Nederland is er in elk geval niet voor gemaakt om gemiddeld twee duizend bezoekers per dag te trek ken", aldus Kool. SINT-JANSTEEN - Ruim 200 leerlingen van acht Hulster basisscholen deden gisteren praktisch ver- keersexamen. Ze fietsten aan de hand van ver keersborden een traject van bijna twee kilometer door Sint-Jansteen. Voor het examen werden hun rijwielen goed gecontroleerd. A. Biesters van Veilig Verkeer Nederland afdeling Hulst: „Opmer kelijk was dat veel fietsen voor de kinderen te groot waren. We vonden het niet verantwoord om ze daarmee te laten rijden. Ze mochten wel het examen afleggen, maar dan op een passende fiets van een medeleerling." Biesters was zeer te vreden over het resultaat van het examen. Maar drie leerlingen hoeven het over te doen. foto Camile Schelstraete Zij sluit een nieuwe inval niet uit. „Maar daarvoor moeten we wel op nieuw reden tot verdenking heb ben." -F pagina 31: analyse door Frank van Cooten AARDENBURC - De gemeente Sluis krijgt ruim een miljoen euro van de provincie Zeeland voor een wo ningbouwproject aan de Haven in Aardenburg. Gedeputeerde Staten hebben dit gisteren besloten. Een groot aantal oude huizen aan de Haven maakt plaats voor nieu we woningen. De gemeente koopt de oude panden op. Het college vroeg de provincie in april om een bijdrage uit het investeringsbudget stedelijke vernieuwing voor het project. Volgens GS voldoet het ver zoek aan de voorwaarden voor een bijdrage. Ze stellen wel de voor waarde dat het project uiterlijk 31 december 2013 gereed is. Het Sluise college geeft in het ver zoek aan te bekijken of een deel van het project zich leent voor een vorm van particulier opdrachtge verschap. Potentiële bouwers vor men in deze constructie samen een vereniging en bouwen hun ei gen woningen onder begeleiding van een bouwadviesbureau. Dat heeft niet alleen invloed op de kost prijs, maar ook op het sociale vlak. Toekomstige buren gaan al in een vroeg stadium met elkaar om en brainstormen samen over hun ei gen bouwplannen. Deze construc tie is al met succes toegepast in de Brabantse gemeente Bladel. De Pv dA wil een soortgelijk project op starten in een aanta' kleine dorpen om niet langer aan het handje van projectontwikkelaars te lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31