Zeeland blowverbod zijn gemengd tub De tijdelijke brandweerkazerne aan de Noordweg zorgt voor onrust onder bewoners Avond for boys and girls mt 140 t/m 176 Commandant kaart aan dat 's nachts de sirene meestal uit blijft. Informatiebijeenkomst theater Middelburg Seizoen voor rondje Rammekens start weer Cholesterol testen in de supermarkt avans W PZC Woensdag 6 juni 2007 27 o protest o o'neill o billabongr o rip-curl o quiksitvj Burgemeester A. van Dok van Vlissingen overweegt om voor delen van Vlissingen een blowverbod in stellen om zo de overlast tegen te gaan en het gebruik wat af te remmen. foto Ruben Oreel (fotomontage: Roland Quist) door Emile Calon MIDDELBURG - De nieuwe brand weerkazerne aan de President Rooseveitlaan in Middelburg is naar verwachting pas eind 2008 ge reed. Vanaf 1 september dit jaar tot het moment dat die nieuwe loods in gebruik genomen wordt, stalt de stadsgewestelijke brandweer een blusvoertuig en een personen- busje in de loods van de familie De Nood aan de Noordweg, zo werd gisteren duidelijk tijdens een informatiebijeenkomst van de brandweer. De brandweer moet uitwijken naar de Noordweg, om dat per 1 september deze veilig heidsdienst weg moet uit de loods aan de Veerseweg. Dat gebouw moet namelijk wijken voor de aan leg van de N57. Vanuit de omwo nenden bestaat enige vrees dat die nieuwe brandweergarage voor nog al wat ontrust gaat zorgen. Vooral als er 's nachts met loeien de sirenes wordt uitgerukt. Plaats vervangend brandweercomman dant S. Vermeulen probeerde gis teravond het handjevol buurtbe woners gerust te stellen door te vertellen dat de brandweer de helft van de tijd 's nachts uitrukt zonder dat de sirene loeit. De erva ring leert volgens hem dat vanuit de noordelijke brandweerpost per jaar gemiddeld zo'n 65 keer wordt uitgerukt; achttien maal tijdens kantooruren, 22 maal 's avonds en 21 maal 's nachts. De spoeduitruk- ken zijn echter nog minder. Dan gaat het om 15,10 en 15 maal, zo re kende hij voor. En in de helft van de nachtelijke spoedgevallen wordt dat gedaan zonder de sirene aan te zenen. „Want een sirene lokt alleen maar mensen naar een brand. En dat is nu juist iets wat we niet willen. We laten ze liever slapen dan dat we ze wekken." Hij benadrukte wel dat brandweerwa gens een sirene moeten voeren als ze voorrang willen. Alleen een zwaailicht voeren is volgens de wet niet voldoende. Vermeulen verwacht dat het aan tal spoeduitrukken zal afnemen als de nieuwe N57 klaar is. „Dan zullen er immers minder verkeers ongevallen gebeuren waarbij wij assistentie moeten verlenen." De brandweer en de gemeente Mid delburg zijn volgens Vermeulen ruim een jaar aan het zoeken ge weest naar een nieuwe locatie voor de noordelijke uitrukpost. Al lerlei alternatieven zijn onder zocht en de President Rooseveit laan is volgens hem echt als beste uit de bus gekomen. „Vanaf die plek zijn centrum en de noordelij ke wijken tijdig te bereiken." Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG MIDDELBURG - De commissie van deskundigen die onderzoek doet naar een nieuw Middelburgs thea ter presenteert op 26 juni de eerste bevindingen. Belangstellenden mo gen daarop reageren. Die reacties worden verwerkt in het advies aan de gemeenteraad. De deskundigen onderzoeken wat voor soort thea ter Middelburg nodig heeft. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het stadskantoor. RITTHEM - De rondleidingen op Fort Rammekens starten volgende week weer. Een IVN-gids wandelt vanaf 17 juni elke zondag vanaf 14.00 uur rond in het fort. Vanaf 12 juni is er ook elke dinsdagavond vanaf 19.30 uur een gids. Een rond leiding kost 2,50 euro en dat is in clusief de toegang. Kinderen onder de zes mogen gratis mee. Het fort is elke dag open van 13.00 tot 17.00 uur. Alleen op maandag niet. MIDDELBURG - Net als vorig jaar staat de Nederlandse Hartstichting met de Nationale Cholesteroltest in twee supermarkten. Dat is dins dag 21 juni bij de Albert Heijn aan de Pottenbakkerssingel in Middel burg en een dag later (22 juni) bij de grote Albert Heijn aan de Gilde- weg in Vlissingen. Van 11 tot 19 uur staan verpleegkundigen klaar om gratis het cholesterol te meten. De uitslag laat ongeveer drie minu ten op zich wachten. Breda VHertogenbosch Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29