Zeeland PZC 25 Stichting kan huur kerk niet betalen LPV wenst stewards om de weg te wijzen Tienerpopkoor zingt in Ter Reede WALCHEREN 31 Muziekpodium Zeeland kan voor derde keer lasten niet opbrengen. Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! Lokale Partij Vlissingen: vijf stadsgidsen moeten toerist service verlenen. Haas Woensdag 6 juni 2007 Worstelen met hypocrisie drugsbeleid Tip? redwalch®pzc.nl door Selma Osman VEERE - De gemeente Veere loopt het risico op te draaien voor een huurachterstand van Muziekpo dium Zeeland. De stichting kan de huur van de Grote Kerk in Veere niet betalen. De gemeente stond garant voor de huur en heeft nu van de Dienst Domeinen een reke ning van bijna 14.000 euro gekre gen. Een nota voor het tweede kwartaal is onderweg. De strop kan in juli oplopen tot zo'n 28.000 euro. Wethouder I. Bostelaar (ruimtelijke ordening) noemt de situatie zorgelijk. „Dit noopt tot grotere snelheid om een oplossing te vinden voor de huur, die kennelijk door het muziekpo dium niet op te brengen is." Het is niet voor het eerst dat de culturele organisatie de huur niet op tijd be taalt. In 2005 en 2006 heeft de pro vincie het gat gedicht. Muziekpodium Zeeland, vroeger Stichting Nieuwe Muziek Zeeland geheten, kampt met een terugke rend liquiditeitsprobleem, zegt voorzitter M. Steenbeek. Subsidies van het Rijk, de provincie en de ge meente Veere worden in termij nen uitgekeerd. „Terwijl we heel veel kosten hebben aan het begin van het jaar." Een ander deel van het probleem is volgens hem dat de huur van de kerk structureel te hoog is. In mei 2004 is de organisa- Domeinen eist geld voor het ge bruik van de Grote Kerk in Veere voor concerten. De gemeente stond garant en moet snel 14.000 euro huur betalen. tie verhuisd naar de Grote Kerk in Veere. De forse huurprijs van zo'n vijftigduizend euro per jaar drukt zwaar op de begroting. Bovendien is het gebouw onvoldoende ge luidsdicht en nauwelijks warm te stoken. In de winter en het vroege voorjaar wordt uitgeweken naar Middelburg. Over een lagere huur en een twee de renovatie om de problemen op te lossen, wordt door de betrok ken partijen (provincie, gemeente Veere, Dienst Domeinen, Rijksge bouwendienst, Muziekpodium) al een tijd gesproken. De stichting wil alleen betalen voor de periode waarin zij concerten in de kerk kan programmeren. Wethouder Bostelaar begrijpt dat Domeinen het zat is om op de huur te wachten. Toch hoopt hij dat de dienst nog enig uitstel wil geven. Veere heeft geld opzij staan om eventuele kosten die samen hangen met de kerk te dekken. Steenbeek denkt eind juni vol doende geld bij elkaar te hebben om de huur van het eerste kwar taal te kunnen betalen. „Voor de tweede rekening hebben we op dit moment nog geen oplossing." Hij verwacht dat de inkomsten van het muziekpodium zullen stijgen. Gebeurt dat niet, dan dreigt een aantal grotere manifestaties in het najaar te verdwijnen. Als de huur niet omlaag gaat, sluit Steenbeek niet uit dat het muziek podium uit de Veerse kerk ver trekt. „Je kunt niet elk jaar aan de overheid vragen om bij te passen." Het muziekpodium zou dat wel be treuren. „Wij vinden dat de kerk gebruikt moet worden. Anders staat hij leeg en komt er misschienI twee keer per jaar een autoshow Muziekpodium moet vijftigduizend euro per jaar aan huur betalen voor de Grote Kerk in Veere. Als het bedrag niet in." omlaag gaat moet de stichting de kerk misschien verlaten. foto Lex de Meester Federer maakt zich niet druk om setverlies Amundsenweg i 5 4462 GP Goes T0II3 - 233365 www.vandendongenparket.nl VLISSINGEN - Tienerpopkoor Loaco- da uit Vlissingen zingt zondag om 14.30 uur in het atrium van Ter Reede in Vlissingen. De toegang is gratis, maar er is wel een collecte. De opbrengst gaat naar Congo. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Toeristenbezoek aan Vlissingen moet beter worden ge stroomlijnd, vindt de Lokale Partij Vlissingen (LPV). Daarom stelt de partij voor stadsgidsen op drukke dagen in de stad in te zetten. Doe er maar meteen vijf, heeft de partij gedacht; een op de boule vards en vier in de binnenstad van Vlissingen. Zij zouden de toeristen door de stad moeten zien te lood sen. Een gids die de stad kent kan volgens de partij bezoekers helpen met het zoeken naar parkeerplaat sen en bezienswaardigheden. De LPV vindt dat deze maar slecht aangegeven staan in de stad; toeris ten zouden de weg snel kwijt zijn. De partij stelt zich voor dat de ste wards gemakkelijk herkenbaar zijn met opzichtige shirts of felgekleur de hesjes. Ze moeten altijd mobiel telefonisch bereikbaar zijn en zelf ook mobiel zijn, dus op een moun tainbike door de stad fietsen. Duur hoeft het niet te zijn, denkt de LPV. Zij verwacht dat genoeg vrijwilligers een paar uur per dag willen opofferen. Bovendien heeft de politie andere prioriteiten dan informatieverstrekking en verkeers- begeleiding, meent de partij. Rijinstructeur is die Middelburg se man, maar hij mag in zijn vrije tijd ook graag een autorond je over Walcheren maken. Hij doet dat meestal in gezelschap van zijn 5-jarige dochter Noara. Een paar weken geleden sprong er plots, vlak voor de auto, een haas de uieg over. Haar vader stond onmiddellijk op de rem en daarna volgde een geanimeerd gesprek over hoe mooi grijs de haas was en hoe vrolijk-ie weg- wipte. Daarna werd het een tijd je stil. Maar dat het tafereel nog in Noara nawoelde bleek, toen ze peinzend aan haar vader vroeg: „Maar wie had er nu ei genlijk voorrang?" Toen was haar vader een tijdje stil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27