Economie Klik wat platen kunststof aan elkaar en je hebt een ijsbaan 'Coca-Cola geeft water terug' KRAS.NL WENEN WIENERWALD Hart van de BALKAN BERLIJN omgeving VENETIË, ROME FLORENCE -/jb* i Frisdrankfabrikant steekt miljoenen in project WWF. Het hele jaar kunstschaatsen op baan van polyethyleen waarom zou je verder zoeken PZC Woensdag 6 juni 2007 1 1 7 fenen erop. Het Engelse 'Stars on ice' werd gewoon in een BBC-stu- dio opgenomen met een kunstijs- vloertje en in Abu Dhabi schaat sen ze erop in de woestijn, 's Nachts welteverstaan, overdag is het niet te harden op de kunstma tige ijsvlakte. Toen Bloksma daarvan hoorde, ge loofde hij er eerst niet veel van. Toch ging hij in Spanje, bij 29 gra den, maar eens zo'n ijsbaan uitpro beren. Hij probeerde het materiaal met de schaats kapot te slaan en voelde of de spleetjes tussen de platen een probleem waren. „Nee dus, een klein laagje glycol op het ijs maakt hst vlak en glad." Bloksma is nu zo rotsvast over tuigd van de toepassingen, dat hij de rechten in de Benelux kocht. De Heerdenaar exporteerde eerder Nederlandse bloemen naar Ameri kaanse supermarkten, wat vanwe ge de hoge dollar, niet erg lucratief was. Global Green Ice heet het be drijf dat volgende week in Wezep begint. 9-daagse bua-/excuraiereis Ooatanrijk Comp,eet yoriorgd! Vertrek op vrijdag 22/6,13/7 en 3-17/8 Reis mee naar romantisch Wenen! Vanuit hel 4-sterren City Hotel Bauer nemen we u met- naar de mooiste plekjes van het Oostenrijkse Wienerwald /o maken we een tocht door de prachtige natuur waarbij we o.a. het Schloss Mayerling en Stift Heillgenkreuz passeren, bezich tigen we het beroemde benedictijnenklooster Stift Melk en bezoeken we Wachau en het belangrijke bedevaartsoord Mariazell. Hoogtepunt van de/e reis is uiteraard het bezoek aan Wenen. De Hofburg met de stallen van de Spaanse rijschool, de Stephansdom, het Prater, het sprookjesachtige Schloss Schönbrunn alles passeert de revue. Een prachtreis! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 8 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.096, zie www.kras.nl/24096 15-daagse bus-/rondreis Door o.a. Bulgarije, Hongarije, Kroatië en Roemenie Super complete vanaf PEKING - Coca-Cola steekt twintig miljoen dollar in een project van het Wereldnatuurfonds voor het behoud van zeven grote rivieren, als goedmaker voor de enorme hoeveelheid water (290 miljard li ter per jaar) die de frisdrankfabri kant verwerkt. Dat maakte het be drijf gisteren bekend. Ook gaat Co ca-Cola om het waterverbruik te rug te dringen en het milieu te spa ren zijn frisdranken op een andere manier bottelen. „We beloven in wezen elke, elke drup die we gebruiken terug te ge ven aan de natuur." Dat zei Co- ca-Cola-directeur Neville Isdell op een persconferentie tijdens de jaar vergadering van het Wereldnatuur fonds (WWF) in de Chinese hoofdstad Peking. Coca-Cola zal ook onderzoeken hoe suikerrietproducenten en an dere leveranciers van frisdran kingrediënten hun waterverbruik kunnen beperken. Dat is volgens WWF-onderzoeker (ason Clay be langrijk, omdat bij het verbouwen van suikerriet enorme hoeveelhe den water worden gebruikt. „Al leen al voor de suiker van elke liter Coke wordt tussen de 175 en 250 li ter gebruikt. Daar moeten ze echt HR Vooral voor de productie van sui- kerriet worden enorme hoeveel heden water gebruikt. Producen ten worden aangemoedigd water te besparen. vat op krijgen", zei Clay op de pers conferentie. Hij zei ook dat Co ca-Cola suikerrietproducenten aan moedigt om water te besparen en bovendien op zoek is naar alterna tieven voor suiker. Het door Coca-Cola bekostigde WWF-project richt zich op het be scherming van rivieren in Noord-Amerika, Europa, Afrika en Azië. Twee van de rivieren, de Min en de lialing, liggen in China, waar water een groot probleem vormt. In het noorden van China heerst watergebrek, in de rest van het land wordt er te veel van ge bruikt en vormt de watervervui ling een groot probleem. Carter Roberts, de president van het WWF, zei te hopen dat ande re bedrijven het voorbeeld van Co ca-Cola zullen volgen. Vertrekdata: maandag van 25/6 t/m 29/10 Berlijn ontdekken kan nu wel héél voordelig! Vanuit het comfortabele Van der Valk Berliner Ring Hotel, met alle faciliteiten voor een fijn verblijf, verkennen we deze uitermate populaire stad Beroemde musea, prachtige paleizen en bouwwerken, historische plekjes, parken, vele wlnkelmo gelijkheden en uitgaansgelegenheden Berlijn in een notendop. De Brandenburger Tor, het Rijksdaggebouw. Alexanderplatz, de Kurfürstendamm, het Pergamonmuseum, de Berliner Dom, de boulevard Unter den Linden... teveel om op te noemen. Bovendien nemen we u ook mee naar het barokke Potsdam, waar het schitterende park Sanssouci u zal bekoren. Willkommen in Berlin! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 4 x ontbijt. Reisnummer EZ 24.101, zie www.kras.nl/24101 Ruud Bloksma (rechts) en zijn zakenpartner Henk Kloosterboer hebben hoge verwachtingen van synthetisch ijs. Het Engelse Stars on Ice werd gewoon in de BBC-studio opgenomen. foto GPO door Jelle Boonstra HEERDE - Opwarming van de aar de. Smeltende ijskappen. Een gat in de ozonlaag en tegelijkertijd een gat in de markt. Het KNMI voor spelt nog maar vier Elfstedentoch ten in een hele eeuw. Schaatsen op een Hollandse boerensloot lijkt voorbij. Daarom stopte Ruud Bloksma (43) uit Heerde zijn hele ziel en zaligheid in een oplossing: het hele jaar door schaatsen op kunstijs. Er hoeft niets gekoeld te worden, het zijn gewoon keiharde platen polyethyleen van één bij één me ter, die je aan elkaar klikt. Ze kun nen ook op een woensdagmiddag in een gymzaal worden gelegd, of 's zomers of winters op het markt plein. In een uurtje ligt er een spekgladde ijsbaan. Schaatsen op polyethyleen, op de één of andere manier klinkt dat niet erg romantisch. Maar gemak kelijk is het wel, vinden Bloksma en zijn zakenpartner Henk Kloos terboer en verschil met echt ijs is er nauwelijks. De eigenschappen zijn nagenoeg gelijk, alleen is het tien procent langzamer dan echt kampioensijs uit Thialf Sinds de Britse uitvin der Peter E. Emmett zich veertig jaar geleden aan het kunstijs waag- 'De platen kunnen ook op een woensdagmiddag in een gymzaal worden gelegd' de zijn de kinderziekten verdwe nen en de processen zo verbeterd, dat er een internationale markt openligt, denkt Bloksma. Op de dikste platen (twee centime ter) kunstijs wordt 15 jaar garantie gegeven, daarna worden de platen nog eens omgedraaid. De ijshock- eyteams uit Zweden en Turkije oe boek online of bel 0900 - 9697 -% 9. itn Vertrekdata: 17/8 en 7/9 Tijdens dez<- veelzijdige vijfiandenreis door de Balkan volgen we de loop van de machtige Donau, passeren we interessante steden en reizen we door de geschiedenis van Europa! Zo ont dekken we de Hongaarse hoofdstad Boedapest en gaat onze aandacht in Roemenie uit naar het fraaie oude centrum van Timisoara. het statige Turnu Severin en de IJzeren Poort. Bulgarije toont ons onder andere de hoofdstad Sofia en de in het Pringebergie gelegen Bansko en Melnik Ook het trotse Servische Belgrado en Zagreb in Kroatië staan op het boeiende reisprogramma. Een bijzonder aangename mix van een rijke historie, cultuur en schitterende landschappen! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 14 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24J)82, zie www.kras.nl/24082 S-daagse bus-/excursicreis Duitsland Met o.a. stadstour, Schloss Charlottenburg en Potsdam Prijsknaller. -> U II vanaf Nergens voordeliger vanaf 10-daagsc bus-/rondreis Italië Met o.a. Venetië, Padua, Florence, Aasisi, Rome en Piaa Vertrekdata: vrijdag van 29/6 t/m 19/10 Supervoordelig naar het mooiste van Italië! Het romantische Venetië, de'Ecuwige Stacl Rome en de kunststad Florence behoren absoluut tot de mooiste steden van Europa en wellicht van de wereld! Want zeg nu zelf, heeft u niet altijd al een prachtige tocht per gondel willen maken, het unieke Vaticaanstad en het machtige Colosseum willen bezoeken en de vele kunstschatten van Florence willen bewonderen? Dit alles kan tijdens deze schitterende reis! Bovendien nemen we u ook mee naar Padua. de stad van de heilige Antonius, en Assisi Op de reis naar huis rijden we via de Ligurische kust nog naar Pisa met zijn Scheve Toren. Inclusief: tolgelden en toeristenbelastingen, 9 x ontbijt. Reisnummer EZ 24.015, zie www.kras.nl/24015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17