Meningen Weg met de arrogantie jegens Europa 'H Jt PZC De vakantieservice van uw krant! Een sterke EU is nodig om de beschaving veilig te stellen. Nierpatiënten Israël (slot) Checkpoint Bon vakantieservice PZC Woensdag 6 juni 2007 1 1 Lidstaten van de Europese Unie uuui piui. i door prof. mr. Laurens jan Brinkhorst et gebrek aan interesse voor Europa in Neder land is een vorm van on wetendheid en arrogantie.' Zo sluit journalist Hans Beerekamp zijn reis van zeven maanden door heel Europa af (NRC Handelsblad 2 juni). Over drie weken beslist de laatste Europese Raad onder Duits voor zitterschap over de Europese grondwet. De nieuwe Franse presi dent Sarkozy neemt meteen het initiatief: zo snel mogelijk een op lossing voor de impasse rond de grondwet, zodat we in Europa ver der kunnen. Maar in Nederland gaat het vooral over de vraag hoe we zo lang mogelijk de boot kun nen afhouden. Frankrijk is terug in de mainstream van het debat, maar Nederland blijft afzijdig. Het Nederlandse 'nee' tegen de grondwet heeft de crisis in Europa niet veroorzaakt, het was veeleer een voorspelbare reactie van de burger op ruim tien jaar 'Europa bashing' van de politieke kaste. Wie wind zaait, zal storm oogsten. Men kan niet ongestraft blijven zeggen dat Europa de burger veel te veel geld kost, dat Europarle mentariërs tweederangs politici 1 België 17 Nederland 2 Bulgarije 18 Oostenrijk 3 Cyprus 19 Polen 4 Denemarken 20 Portugal 5 Duitsland 21 Roemenië 6 Estland 22 Slovenië 7 Finland 23 Slowakije 8 Frankrijk 24 Spanje 9 Griekenland 25 Tsjechië 10 Hongarije 26 Ver. Koninkrijk 11 Ierland 27 Zweden 12 Italië 13 Letland '2 14 Litouwen 15 Luxemburg 16 Malta zijn, dat 'Brussel' onuitvoerbare re gels opstelt, een ongeremde be moeizucht heeft en dat Poolse loodgieters Nederlanders het brood uit de mond stelen en tege lijk verwachten dat die wel een warm gevoel over de EU ten toon spreiden. De politiek zou er goed aan doen op te houden met de klaagzang dat Europa te duur is, dat het alle maal te snel gaat, dat er te veel lid staten zijn, die te veel willen. Het is alsof we alle tijd van de wereld hebben en of de rest van Europa wil wachten totdat wij klaar zijn met ons achterstallig onderhoud. We willen eigenlijk niets met Euro pa en wie niets wil, kan ook niets. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Plaatsing van reacties betekent niet dat de redactie de meningen en stel lingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen niet langer dan 150 woor den. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen in te korten of samen te vatten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De heer Rinus Rijk van de Federa tie Autonome Nierpatiëntenvereni gingen is me daar toch een nega tiefbaasje. Worden er in één klap 15.000 extra donorformulieren ge- download, is het weer niet goed. Het kan nog zwarter hoor, ze gaan ook niet allemaal overmorgen dood. BNN heeft in één klap het donor probleem weer aangekaart, logisch met hun achtergrond, en wat doen we? Zeuren, in plaats van hierop voortborduren. Een mooie taak voor bijvoorbeeld de FAN, beste Rinus. Spring er op in en zeur niet. Al is er maar één extra donor beschikbaar, dat mensenle ven is onbetaalbaar. P. Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek In haar lezersbrief (PZC 05-06) doet Corrie van der Hart aan stem mingmakerij tégen Israël en vóór Harnas. Voor een schijnbare geloofwaardig heid trakteert ze ons op oude koek PZC RoUnt Què»t Leiderschap is dan overbodig. Want dat is het probleem met on ze Europa-politiek. We willen ge woon met rust gelaten worden. De grote landen maken toch de TE CAST Laurens Jan Brinkhorst was minister van Landbouw en Economische Zaken. Hij is nu hoogleraar internationaal en Europees recht en bestuur in Leiden. dienst uit en dan is het beter dat Europa zo weinig mogelijk te zeg gen heeft. We zijn steeds bezig met onze eigen valkuil: geen Euro pese vlag, geen Europese symbo len, geen voorrang voor het Euro van nachtelijke beschietingen in 2002 (5 jaar geleden!) en doet ze zielig over het sneuvelen van een Palestijns meisje dat snoep ging ko pen. Verder doet ze mee aan het moreel verheffen van de bewuste en verwerpelijke daad van de zelf moordterrorist (waardoor óók een meisje omkwam!) bóven het risi covolle werk van de Israëlische sol daat die bedoelde fout wellicht on gewild maakte. Ik hoop dat Van der Hart goedbedoelend voor zich zelf spreekt en niet in het kader van de anti-Israël acties in ons land?! Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst De drugshandelsoap in Terneuzen is nog lang niet ten einde. Eenvou dige rekensommetjes deden ver moeden, dat gemiddeld 3000 klan ten per dag niet konden worden geholpen met een toegestane voor raad van 500 gram softdrugs. Een inval op last van justitie ging alle verwachtingen te boven: bijna 100 kilo softdrugs en 1600 voorge- draaide joints aanwezig voor de verkoop (PZC 5 juni). Ik heb me al lang afgevraagd, of al die Fransen en Belgen voor 5 gram naar Ter- neuzen komen. Het lijkt me eer der, dat straatdealers voor grotere porties komen. Het gemeentebestuur probeert de zaak te bagatelliseren: het gaat slechts om softdrugs en tijdelijke sluiting bevordert de straathandel. Bij softdrugs hoort kennelijk soft beleid. Hopelijk denkt justitie daar anders over. Dit is het moment om als overheid te kiezen voor een harde aanpak. Het kan het imago van Terneuzen alleen maar ten goede komen. Anders wordt het bestuurlijk de risee van Euro pa. Ton Overbeek Voltastraat 10. Terneuzen pese recht in het Europees ver drag, want dat alles leidt tot een Europese superstaat. En het ergste is dat we weten, dat dat allemaal onzin is, dat er geen sprake zal zijn van een Europese superstaat. Dat kan helemaal niet met 21 officiële talen, met een Brusselse administratie zo groot als die van Amsterdam en met lan den als Groot-Brittannië, dat liever een Amerikaanse kolonie is, dan dat het de euro als betaalmiddel ac cepteert. Angst is een slechte raad gever. We willen liever tegen zelf gemaakte windmolens vechten, dan de burger uitleggen dat we een sterker Europa nodig hebben. Want wat is er echt aan de hand? De EU heeft vijftig jaar welvaart gebracht. Van de Nederlandse ex port gaat rond 85 procent naar een ander Europees land. Na de uitbrei ding met de tien landen van Cen traal- en Oost-F.uropa groeide on ze uitvoer met 30 procent. Want wij zijn meer dan wie ook het handels- en distributieland van Eu ropa. Vrede en veiligheid zijn on denkbaar zonder de economische en politieke stabiliteit op ons hele continent en we moeten dankbaar zijn, dat de kloof tussen Oost en West eindelijk is gedicht. Maar belangrijker nog is dat in on ze globaliserende wereld een ster ke EU nodig is om de beschaving waarin wij geloven veilig te stellen. Wij hebben de mond vol over waarden en normen, Europese waarden en normen, zoals vervat in het nu door Nederland overbo dig geachte Europese handvest voor de rechten van de mens. In onze tijd staan nieuwe reuzen op. China en India worden sterkere economische concurrenten. Met Amerika, lapan en Brazilië maken ze de individuele landen van Euro pa tot onbeduidende dwergen. Dat is de uiteindelijke reden waar om wij ons niet kunnen permitte ren afzijdig te blijven van het ster ker maken van Europa, met instel lingen die er toe doen. Een slag vaardiger Europese Commissie, een meer gezamenlijk buitenlands beleid, vertolkt door een Europese minister van Buitenlandse Zaken, dit alles om Europa meer gezicht te geven. De bevolking van Europa zal in de ze eeuw krimpen en vergrijzen. We kunnen alleen relevant blijven en onze waarden te verdedigen als er meer samenhang in Europa komt. Dat is ook een wezenlijk Ne derlands belang. Om beter toege rust te zijn voor de problemen van morgen is een nieuw Europees ver drag nodig, en wel zo snel moge lijk. Europa als paraplu voor een steeds onveiliger globaliserende wereld. If we do not hang together, we will hang separately, zei de Brit se staatsman Winston Churchill. En zo is het. Weg met de onwe tendheid en de arrogantie! De krant naar buren, vrienden of familie De tijdelijke bezorging elders in Zeeland is een gratis service. Vul de bon in. Vakantiewaardebonnen Abonnees die in Zeeland met vakantie gaan bezorgen wij de krant op hun vakantieadres (indien geen camping of bungalowpark) of zenden wij tijdig vakantiebonnen toe. Tegen inlevering bij één van onze verkooppunten krijgt u de PZC zo mee. De krant nagezonden per post Indien u buiten Zeeland in Nederland met vakantie bent, zenden wij u de krant op verzoek toe Hiervoor hanteren wij de geldende portokosten. De krant komt wel een dag later op uw vakantieadres Restitutie abonnementsgeld Wij brengen u 5,- in rekening op het te restitueren abonnementsbedrag als tegemoetkoming in de administratiekosten. Voor bovenstaande vakantieservice-mogelijkheden wordt een minimale duur van één week aangehouden. Vul de bon in en stuur deze portovrij uiterlijk twee weken vóór uw vertrek naar Straat Postcode Woonplaats Telefoon Maakt gebruik van één van onderstaande vakantie- service-mogelijkheden: O Ander bezorgadres in Zeeland (gratis service) O Waardebonnen voor de krant op campings en bungalow parken in Zeeland Postverzending in Nederland 0,50 per dag) Restitutie abonnementsgeld 5,- in rekening) Ik ga met vakantie van: t/m Indien u de krant tijdelijk laat bezorgen bij iemand anders of op een vakantieadres, vul dan onderstaande gegevens in Naam: Straat Postcode Woonplaats Lezersservice PZC betr.: Vakantieservice Postbus 3229 4800 MB Breda U kunt lezersservice ook bellen 0800-0231231, op werkdagen liefst na 10.30 uur. Op de website van de krant surft u naar abonneeservice www.pzc.nl./abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11