Buitenland Drankbeleid Zweden fout PZC "Met MEE kom je verder..." Bogota laat Farc-kopstuk vrij 'na verzoek Sarkozy' Wonen in de regio versch,|nt 29 |un' Artsen geloven verhaal niet over ontwaking uit coma na 19 jaar EU-hof: land mag vrije import drank door zijn burgers niet verbieden. Treinongeluk in Australië eist elf levens 1 O Woensdag 6 juni 2007 PZC brussel - Zweden mag zijn bur gers niet verbieden alcohol uit an dere lidstaten van de Europese Unie te importeren. Dat heeft het Europese 1 lof van Justitie in Brussel gisteren bepaald. Misbruik van alcohol bestrijden door individuen te verbieden zelf bier of wijn te importeren is bui tensporig en bovendien een onte rechte beperking van het vrije ver voer van goederen dat in de EU geldt, aldus het hof in zijn vonnis. De nu gedane uitspraak kan ertoe leiden dat ook in de rest van de EU minder beperkingen zullen gaan gelden voor het importeren van bier en wijn uit andere lidsta ten van de EU. De zaak was aangespannen door de Zweed Klas Rossingen, die met tien anderen wijn uit Spanje had besteld via een Deense website. Dat is goedkoper dan het te doen Volgenshet EU-hof is het Zweed se verbod op particuliere import van alcohol niet het geëigende middel om de drankconsumptie in het land terug te dringen. via het Zweedse staatsbedrijf Sys- tembolaget, dat het monopolie heeft op de verkoop van alcohol in Zweden eiï dat bovendien be schikt over een dienst waar de Zweedse burgers merken kunnen bestellen die niet in Zweden te koop zijn. Toen Systembolaget beslag legde op Rosengrens wijn, stapte hij naar de rechter. De zaak kwam uiteindelijk voor het Zweedse Hooggerechtshof in Stockholm, dat de kwestie doorver wees naar het Europese Hof in Brussel. Sinds Zweden in 1995 toetrad tot de Europese Unie staat het land onder druk om zijn stringente al- coholbeleid te versoepelen. Func tionarissen van de Europese Unie zeggen dat het staatsmonopolie niet strookt met het vrije vervoer van goederen in de EU, terwijl de Zweedse autoriteiten zeggen er de volksgezondheid mee te willen die nen. Maar het Europese Hof in Brussel kwam gisteren tot het oordeel, dat het verbod op particuliere import eerder bedoeld lijkt om de mono poliepositie van Systembolaget te beschermen dan om de alcohol consumptie onder de Zweden te rug te dringen. KERANC - Een botsing tussen een trein en een vrachtwagen in de deel staat Victoria, in het noordwesten van Australië, heeft gisteren aan ze ker elf mensen het leven gekost. Vierentwintig personen zijn gewond BOGOTA - De Colombiaanse rege ring heeft een belangrijk lid van de linkse rebellenbeweging Fare op vrije voeten gesteld. Rodrigo Granda, de 'minister van Buiten landse Zaken' van de Fare, is de eerste en meest prominente van 180 Farc-rebellen die deze week worden vrijgelaten. President Al- geraakt, onder wie de chauffeur van de vrachtwagen, die door de trein werd gegrepen bij een spoorweg overgang in de buurt van het stadje Kerang. Twee van de zes wagons van de varo Uribe hoopt zo de rebellen te inspireren tot een tegenprestatie. De Fare houdt zestig mensen gegij zeld, onder wie de in 2002 ontvoer de presidentskandidaat Ingrid Be- tancourt. Overigens heeft de Fare laten weten geen boodschap aan Uribe's gebaar te hebben en haar gedetineerde leden te verstaan ge- trein liepen uit de rails en kwamen op hun zijkant terecht. Na de bot sing reed de trein met de twee ont spoorde wagons nog zeker 150 me ter door voordat hij tot stilstand kwam. foto AP/Bendingo Advertiser geven dat zij hun vrijlating niet dienen te accepteren. Uribe zei dat Granda is vrijgelaten op verzoek van de Franse presi dent Nicolas Sarkozy, die zich in spant om Betancourt vrij te krij gen. Betancourt heeft behalve de Colombiaanse ook de Franse natio naliteit. Zomerspecial over de huizenmarkt www.pzcadverteren.nl Rita Voorberg, clièntondersteuner MEE Zeeland WeGeNeR dagbladen Warschau - I let verhaal over een man in Polen die na negentien jaar op een wonderbaarlijke wijze uit een coma zou zijn ontwaakt, is hoogstwaarschijnlijk niet waar. Tot die conclusie komen neurolo gen en andere medisch specialis ten na nadere bestudering van het geval, meldden Poolse media giste ren. In het weekeinde was gemeld dat de 65-jarige spoorwegmedewerker lan Grzebski, die ten tijde van het communisme in coma was geraakt als gevolg van een ongeluk, on langs weer bij bewustzijn was ge komen. Artsen kregen twijfels toen de man zelf zei dat hij tijdens zijn coma wel dingen had waarge nomen, maar zich niet had kun nen uiten. Ze concluderen dat Grzebski al na vier jaar uit zijn co ma is ontwaakt, maar dat hij daar na al die tijd geen contact heeft kunnen maken als gevolg van een volledige verlamming.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10