Media Straffen beroemdheden variëren flink Schwarzenegger rookte illegale sigaar? Schadeclaim voor Johnny Knoxville Larry Birkhead klaagt zijn advocate aan Paul Newman schenkt geld aan oude school PZC Dinsdag 5 juni 2007 j 1 9 Paris Hilton, 23 dagen in de cel. Naomi Campbell, vijf dagen schrob- Boy George, vijf dagen vegen. Winona Ryder, 480 uur helpen in foto AP ben. foto EPA foto EPA een ziekenhuis. foto EPA Paris Hilton heeft zich zondagavond gemeld bij de gevangenis. De zwaarte van haar straf is enigszins uitzonderlijk te noemen. Sterren die over de schreef gaan, komen.namelijk vaak weg met een taakstraf. door Thalia Brandt Paris Hilton is afgelopen zondag begonnen aan haar gevangenisstraf De steenrijke erfgename werd begin mei veroor deeld tot 45 dagen cel omdat ze een auto had bestuurd zonder gel dig rijbewijs. Dat had de blondine moeten inleveren nadat zij in sep tember door de politie van de weg was gehaald wegens roekeloos rij gedrag. Van de 45 dagen hoeft Pa ris er maar 23 daadwerkelijk in de cel door te brengen. Sterren zijn net gewone mensen. Als zij over de schreef gaan, moe ten ze zich net als iedereen mel den in de rechtbank om zich te verantwoorden. Afhankelijk van de zwaarte van het misdrijf ko men ze vaak weg met een taak straf. Rapper Snoop Dogg (35) kreeg in april van een rechtbank in Los An geles een proeftijd van drie jaar en een taakstraf van achthonderd uur aan zijn broek wegens bezit van wapens en drugs. De rechter be sloot dat de ster, wiens echte naam Cordozar Calvin Broadus is, vierhonderd uur van zijn taakstraf mag volmaken door te werken voor het jeugdfootballteam dat hij enkele jaren geleden zelf oprichtte. De rest van zijn uren zal dé ster, bekend van hits als Gin and juice, Drop it like it's hor en Signs, zich naar alle waarschijnlijkheid in dienst moeten stellen van diverse non-profit organisaties. Snoop heeft mazzel, want niet alle beroemdheden hebben inbreng in waar ze hun taakstraf vervullen. Naomi Campbell (36), bijvoor beeld, moest afgelopen maan vijf dagen de vloeren, gangen en toilet ten van een gebouw in New York schrobben, dweilen en vegen. De rechter veroordeelde het Britse top model tot het spelen van poets vrouw, omdat ze haar werkster had mishandeld met haar mobiele telefoon. Naomi Campbell vond troost in het boenen van vloeren. Dat schreef ze in een dagboekje dat zij bijhield tijdens het uitdie nen van de taakstraf Boy George (45) moest vorig jaar augustus de bezem ter hand ne men. De zanger - zijn echte naam is George O'Dowd - leefde zich ver plicht vijf dagen uit op het vegen van de straten van New York na het doen van een valse aangifte van inbraak en het in bezit heb ben van cocaïne. Winona Ryder (35) stak al in 2002 de handen uit de mouwen. De ac trice maakte zich verplicht nuttig in het City of Hope ziekenhuis in Duarte en dat wel 480 uren lang. De reden? De ster van films als Edward Scissorhands en Little wo men had gepoogd om een chique warenhuis in Beverly Hills te verla ten, zonder te betalen voor een la ding dure kleding. Taakstraffen worden in de Verenigde Staten al decen nia uitgedeeld en variëren al naar gelang het rechtsge bied. Zo krijgen overtreders in Manhattan altijd een vorm van 'handenarbeid' opgelegd en moe ten verdachten die in Los Angeles de minder ernstige vergrijpen heb ben begaan, meestal vuil ophalen. Hoewel Snoop Dogg hoogstwaar schijnlijk bij niet-commerciële in stellingen te werk gesteld zal wor den, bestaat volgens zijn advocaat de mogelijkheid dat hij binnen kort rotzooi langs de snelweg op staat te rapen. „Het is een mogelijk heid, maar hopelijk geen waar schijnlijkheid", aldus deze Donald Etra. Wanneer sterren hun taakstraf niet serieus nemen, hebben ze, net als 'gewone stervelingen', een probleem. Een rechter kan dwarse beroemdheden die hun straf niet binnen de opgelegde termijn afma ken of die niet komen opdagen nog meer taakstraf of zelfs een ge vangenisstraf opleggen. Zo moest acteur Griffin O'Neal (42), de zoon van acteur Ryan (65), in 1986 achttien dagen brom men. Griffin had verzaakt de vier honderd uur taakstraf te vervullen die hem waren opgelegd nadat een rechter hem schuldig had be vonden aan het veroorzaken van een bootongeluk. Bij dit ongeluk kwam de zoon van regisseur Fran cis Ford Coppola om het leven. De kans dat Snoop Dogg niet op komt dagen, is echter klein. Vol gens zijn advocaat ziet de rapper het wel zitten om voor niet-com- merciële instellingen te werken, omdat hij zich vaker belangeloos inzet. Zo geeft hij lezingen aan kinderen om ze op de gevaren van het het leven als bendelid te wij zen en doet maakt hij zich hard voor de Make-A-Wish Founda tion, een organisatie die de wen sen van ernstig zieke kinderen ver vult. Voor Paris Hilton is het na haar cel straf nog niet over met bezoekjes aan de rechtbank. In augustus mag zij zich weer melden in de rechts zaal voor een lasterzaak die actrice Zeta Graff tegen Paris heeft aange spannen. Snoop Dogg, werken voor een jeugd footballteam. foto AP BN-ers in de fout Voetballer Patrick Kluivert is in 1996 veroordeeld tot 240 uur dienstverlening. In september 199S reed hij de Vlaardingse schouwburgdirecteur Maarten Putman dood. Putmans vrouw raakte zwaargewond. Zanger Marco Bakker reed on der invloed van alcohol in 1997 een 38-jarige vrouw dood op het parkeerdek onder de Amsterdam Arena. De rech ter veroordeelde hem tot een half jaar cel, te vervangen door 240 uur dienstverlening. Katja Schuurman is velschillen de keren met een slok op van de weg gehaald. In 1999 raakte ze onder invloed betrokken bij een ongeval. De presentatrice/actrice werd ver oordeeld tot een rijverbod van drie maanden en een boete van 16S0 gulden. Regilio Tuur belandde in 2003 voor 15 maanden in de cel, na dat hij zijn toenmalige vriendin en een politie agent mis handelde. foto GPD t- Guus Hiddink werd afgelopen februari veroordeeld tot tot een boete van 45.000 euro en een celstraf van zes maanden voorwaardelijk vanwege belas tingfraude. ALLEMENSEN Arnold Schwarzenegger is in Amerika in opspraak geraakt, na dat een Canadese krant meldde dat de voormalig bodybuilder en acteur, thans gouverneur van Ca- lifornië, gedurende zijn verblijf in Canada een Cubaanse sigaar heeft aangeschaft. Dat terwijl het voor Amerikaanse burgers verboden is om, waar ook ter de wereld, Cubaanse sigaren te ko pen. Schwarzeneggers woord voerders konden niet bevestigen of ontkennen dat de gouverneur een illegale sigaar had gerookt. Amerikanen die de handelswet overtreden kunnen tot een jaar cel of tot een boete veroordeeld worden. Johnny Knoxville, presentator en doe-het-zelver in het pro gramma jackass, heeft een scha declaim van 7 miljoen euro aan zijn broek. Acteur Perry Caravel- lo heeft de ster aangeklaagd om dat hij niet betaald heeft gekre gen voor een stunt waarbij hij zijn geslachtsdelen in een mui zenval moest stoppen. Dat heeft de BBC gemeld. Voor de stunt zou 7 miljoen euro zijn beloofd. Caravello's advocaat maakte be kend dat er tegen de afspraak in toch was gefilmd en dat de 'ver nederende' filmbeelden zonder toestemming zijn uitgezonden. Knoxville heeft volgens de BBC nog niet gereageerd. Larry Birkhead, de ex-vriend van Anna Nicole Smith en de va der van haar acht maanden oude dochtertje Dannielynn, klaagt zijn voormalig advocate aan. Hij stelt dat advocate Debra Opri hem voor duizenden dol lars heeft opgelicht. De aan klacht kwam enkele dagen nadat Opri haar rechtszaak tegen Larry aankondigde omdat hij haar fac turen niet betaald zou hebben. Volgens Larry zou de advocate hem gratis bijstaan in de juridi sche strijd om het vaderschap van Dannielynn. De Amerikaanse acteur Paul Ne wman heeft zijn oude middelba- re school 7 miljoen euro geschon ken. De 82-jarige Newman, die onlangs aankondigde met pen sioen te gaan, studeerde in 1949 af aan het Kenyon College. De ac teur noemde de jaren op Ke nyon College, in Ohio, 'een van de gelukkigste periodes uit mijn leven'. Newman, al negen keer genomineerd voor een Oscar, heeft in zijn lange carrière ruim 120 miljoen euro aan goede doe len gegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73