Sport Melchiot volgt zijn eigen weg Hiddink wacht zware klus met Rusland in Kroatië Verdediger laat zich in zijn carrière niet leiden door zaakwaarnemers. Balkanland verloor op eigen veld nog nooit een kwalificatieduel. PZC Dinsdag 5 juni 2007 43 door onze sportredactie Bangkok - Een jaar geleden koos Mario Melchiot verrassend voor de Franse club Stade Rennes. De rechterflankverdediger was ge raakt door de ambities van de subtopper en tekende een éénjarig contract. Na een uitstekend sei zoen is hij weer international en staan enkele grote clubs te dringen om zijn handtekening. Over zijn keuzes: „Ik volg een weg en die blijf ik volgen." Door zijn keuze voor een eenjari ge verbintenis is Melchiot nu voor de vierde keer in zijn loopbaan transfervrij en dus interessant voor zoekende clubs. Hij wandel de achtereenvolgens bij Ajax, Chel sea en Birmingham City de deur uit zonder dat de clubs een cent aan hem verdienden. Een kwestie van goed nadenken wat belangrijk voor je is, aldus Melchiot. „Mensen kunnen in ieder geval niet zeggen dat ik geen respect heb getoond voor mijn contract. Waar ik ben geweest heb ik het uit gediend zodat je daarna normaal weg kan gaan." Op het pad dat hij beliep geduren de zijn carrière liet hij zich ook niet dwingen door zaakwaarne mers of malafide managers. Hij hield het initiatief bij zichzelf „Ie moet praten met mensen die je begeleiden en zelf inschatten wat het belangrijkste is. Een fout die vaak wordt gemaakt door spe lers is dat je alles laat afhangen van je zaakwaarnemer. Je moet het sa men doen. Een zaakwaarnemer moet ook weer niet alles doen. Want dan leid jij zijn carrière. Het moet andersom zijn. Hij moet juist jou die carrière geven waar je van droomt." Zijn keuze voor Stade Rennes was PTC International Mario Melchiot is voor de vierde keer in zijn voet balcarrière transfervrij. Grote clubs staan te dringen om de rechterverdediger in te lijven. Nederlands-elftalspeler Mario Melchiot langs de boorden van de Chao Phraya-rivier in Bangkok. Het Nederlands elftal maakt een tiendaagse oefentrip door Azië en speelt morgen een vriendschappelijke interland tegen Thailand. foto Marcel Antonisse/ANP daardoor een goede. Hij sprak geen Frans en kwam in een com petitie die hij niet goed kende. Toch stemde Melchiot in met zijn overgang naar Frankrijk. Met suc ces. De club miste na een moei zaam begin op één goal de voor ronde van de Champions League en Melchiot staat volop in de be langstelling. Bovendien is hij in Azië van de partij in de selectie van het Nederlands elftal. Zijn eerste wedstrijd tegen Zuid-Korea speelde hij goed. In de tweede helft gaf hij zelfs de voor zet waaruit Rafael van der Vaart de 2-0 scoorde. Melchiot liet zien een ferme verdediger te zijn, die bovendien aanvallend voor het no dige gevaar zorgt. Precies het type dat Van Basten zoekt. „Wat moet ik er van zeggen", aldus de verdedi ger. „Dit is eigenlijk gewoon de ma nier waarop ik in Frankrijk ook speel. Je valt veel aan en je verde digt veel." Op de vraag of hij verbaasd was over zijn selectie voor de twee in terlands tegen Zuid-Korea en Thai land antwoordt Melciot enigszins cryptisch. „Je kan ja en nee zeg gen. Als ik zeg ja is dat omdat je niet het gevoel hebt dat je goed ge noeg bent. En nee, omdat ik het zo graag wil. Daarom. Ik weet het niet boys, ik vind het gewoon mooi dat ik erbij zit. Daar gaat het om. Ik ben hier omdat ik wil voet ballen voor het Nederlands elftal. Dat wil ik zo goed mogelijk doen." door onze sportredactie ZAGREB - Bondscoach Guus Hid dink wil morgen zijn succesvolle campagne op weg naar de Europe se titelstrijd voortzetten. De Neder lander wacht in Zagreb tegen Kroa tië wel een zware klus. Het land verloor nog nooit op eigen veld een kwalificatieduel. Afgelopen zaterdag won Kroatië bij Estland met t-o. Een zege op Rusland brengt kwalificatie dicht bij. Voor de tweede plek moet Hid dink dan in de slag met Israël en Engeland. De Russen versloegen het afgelo pen weekeinde Andorra met 4-0. Hiddink plaatste kritische kantte keningen. „We misten te veel kan sen. Als we tegen Kroatië dezelfde fout maken, krijgen we het heel moeilijk." Volgens trainer Slaven Bilic van Kroatië heeft de tegenstander ech ter een licht voordeel. „Wij zijn aan het einde van een slopend sei zoen. De pijp is leeg bij de meeste spelers. De Russen daarentegen zijn fit. Hun competitie is pas hal verwege." Kroatië en Rusland zijn in groep E nog zonder nederlaag. Na zes duels hebben de Kroaten twee punten meer dan de Russen, 16 te gen 14. Israël heeft ook 14 punten, maar een wedstrijd meer gespeeld. Engeland staat al vijf punten ach ter op de koploper. Bangkok - De vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen TTiailand en Nederland is morgen verre van uitverkocht. Volgens een woord voerder van de KNVB zullen bij de wedstrijd in het Rajamangala National Stadium tussen de 10.000 en 15.000 toeschouwers aanwezig zijn. Het stadion in de hoofdstad Bangkok heeft 65.000 plaatsen. De prijzen van toegangskaarten va riëren van 400 tot 1000 baht, wat omgerekend ongeveer tussen de acht en twintig euro is. Voor Thai se begrippen vrij duur, omdat het gemiddelde maandinkomen van een Thai rond de 220 euro ligt. Bo vendien wordt het duel in Thai land live op de televisie uitgezon den. Net zoals bij de wedstrijd tegen Zuid-Korea (2-0-winst) moeten de Nederlandse televisiekijkers het doen met een integraal verslag op SBS6. Dit begint om 17.30 uur. De aftrap is om 14.00 uur Nederland se tijd (19.00 uur in Thailand). Programma EK-kwalificatie woensdag Groep A: Kazachstan-Azerbeidzjan, Armenië-Polen, Finland-België. Groep B: Faeroer Eilanden-Schotland, Litouwen-ltalië, Frankrijk-Georgië. Groep C: Noorwegen-Hongarije, Bosnië-Herzegovina-Malta, Grieken- land-Moldavië. Groep D: Duitsland-Slowakije. Groep E: Andorra-lsraël, Kroatië-Rusland, Estland-Engeland. y Groep F: Zweden-IJsland, Liechtenstein-Spanje, Letland-Denemarken. Groep G: Bulgarije-Wit-Rusland, Roemenië-Slovenië, Luxemburg-Albanië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57