PZC Ui Sport Een emotionele revanche tgespeeid Hewitt is welpje tegen Nadal 45 zijn ui Verwachte titanenstrijd is een ongelijk gevecht op Roland Garros. Claudio Ranieri trainer Juventus Giro-winnaar Di Luca richt zich op het WK Sneijder: Ik kom niet weg bij Ajax Zuid-Koreaanse stad favoriet voor 2014 Thomas Dekker gaat niet naar Luxemburg Serena Williams en Henin op herhaling na incident in 2003. Bert den Hamer completeert selectie van Hoek Tip? sport®pzc.nl parijs - Roland Garros is ten einde voor Michaëlla Krajicek. De Neder landse tennisster verloor gisteren in de derde ronde van het dubbel spel met haar Poolse partner Ag- nieszka Radwanska van de Slowaakse/Amerikaanse combina tie Husarova/Shaughnessy. Het als tiende geplaatste koppel won met 6-1 6-4. Krajicek kwam in het en kelspel eveneens tot de derde ron de, waarin ze verloor van de Ame rikaanse Serena Williams. Rogier Wassen verliet gisteravond als laatste Nederlander het toer nooi. In de derde ronde van het mannendubbelspel verloor hij aan de zijde van de Zuid-Afrikaan JefT Coetzee van Jonas Björkman en Max Mirnii: 4-6 3-6. Het Zweeds/Wit-Russische duo is als tweede geplaatst in Parijs. set. Henin stak haar hand op, om dat ze nog niet klaar stond. Willi ams zag het te laat en sloeg. De bal ging uit en Williams vroeg of ze haar service over mocht doen, maar dat mocht niet. Het Franse publiek, dat graag iemands kant kiest, floot haar uit en maakte ra cistische opmerkingen. Henin hield haar mond dicht. Hoe liep her af? Henin won en versloeg daarna in de finale Kim Clijsters. Williams, achtste van de wereld, was er ka pot van en betichtte Henin van leugens en toneelspel. Speelden ze daarna nog wel eens te gen elkaar Dit jaar ontmoetten de twee el- door Fardau Wagenaar parijs - Het had het eerste grote spektakel op Roland Garros moe ten worden, maar het duel tussen de vechtjassen Lleyton Hewitt en Rafael Nadal liep gisteren uit op een lichte teleurstelling. Nadal won in tweeënhalf uur te dik, met 6-3, 6-1 en 7-6. Als er twee tennissers zijn die veel respect hebben voor elkaar dan zijn het Hewitt (26) en Nadal (21). Ze hebben dezelfde vechtersmenta liteit, ballen graag groots hun vuis ten na een gewonnen punt, vuren razende blikken op de tegenstan ders af en komen door hun fanatis- kaar voor het eerst weer, in de fina le van Miami. Williams won die wedstrijd op hardcourt in drie sets. Henin is sterker op gravel. Zij won Roland Garros ook al drie keer, Williams één keer. Hoe gaat her nu met Williams? Na de moord op haar halfzus Ye- tunde en zware blessures zakte Se rena diep weg. Het zag er niet naar uit dat ze nog terug zou keren aan de top. Maar dit jaar begon de Amerikaanse goed met winst in de Australian Open en ook in Pa- Precies vier jaar geleden speel- den Serena Williams en Justine Henin een tumultueuze partij in Parijs. Vandaag staan de twee op nieuw tegenover elkaar. me soms wat onsportief over. Het 'vamos' van Nadal is het 'c'mon' van Hewitt. Bij sommige tennissers weet je dat het over is als ze met twee sets ach terstaan, maar bij dit duo zegt dat niets. Pas als het allerlaatste punt is geslagen, geven zij zich over aan hun lot. De vierde-rondepartij van gisteren leek vooraf dan ook in al les een titanenstrijd te worden. 'Het 'vamos' van Rafael Nadal is het 'c'mon' van Lleyton Hewitt' Een urenlang durende strijd, ter wijl het publiek met ingehouden adem op de tribune van het centre court zou zitten. rijs toont ze haar mentale kracht. „Ik wil niet meer aan het incident in 2003 denken. Ik heb het laten gaan en Henin ook volgens mij. We zijn totaal andere mensen dan toen, we zijn volwassen." En hoe gaat het met Henin? Na haar scheiding van Pierre-Yves Hardenne eind vorig jaar ging ook zij door een diep dal. Maar Henin heeft zich een vechter getoond en haar leven weer op de rails gekre gen. „Serena en ik hebben het nooit meer over het incident ge had. Zo gaat dat nou eenmaal. Ik denk dat we allebei afgekoeld zijn, we hebben in Miami als tijgers ge vochten en ik voelde veel weder zijds respect. Het is een oud ver haal, laten we het vergeten." Maar Hewitt toonde zich in de eer ste twee sets een welpje vergele ken bij de leeuwenkoning van Mal- lorca. Het was Hewitt tegen een Spaanse Hewitt in het kwadraat. In de derde set kon de Australiër nog wel bijblijven en schopte het zelfs tot een tiebreak. Maar de in druk dat hij er een vijfsetter van zou gaan maken tegen zijn nog fa natiekere spiegelbeeld, wekte hij slechts een enkel klein momentje. Gisteren schudde Hewitt de hand van Nadal. Als hij goed had geke ken, kon hij in de fanatieke ogen van Nadal zien dat er iemand is die liever wil winnen dan hijzelf. Hewitt heeft door de blessures en het vaderschap leren relativeren. Dat is volwassen, maar dodelijk voor een tennisser die het van zijn vechtlust moet hebben. turijn - Juventus heeft Claudio Ra nieri gisteren aangesteld als nieu we trainer. De 55-jarige Italiaan volgt Didier Deschamps op. De Fransman stapte eind mei op, kort nadat hij Juvenilis de titel in de Se rie B had bezorgd. Ranieri komt over van AC Parma. Die club be hoedde hij afgelopen seizoen voor degradatie. Eerder was Ranieri trai- ner van Valencia, Chelsea, Atletico Madrid, Fiorentina, Napoli, Caglia- ri en Campania. rome - Danilo Di Luca neemt na het winnen van de Ronde van Ita lië even rust. De Italiaanse wielren ner van Liquigas gaat met vakan tie, laat de Ronde van Frankrijk aan zich voorbijgaan en richt zich op de wereldtitelstrijd in Stuttgart, komend najaar. „Ik heb behoefte aan vakantie. Ik heb Luik-Bastena ken-Luik en de Giro gewonnen, nu wil ik even rust", zei de 31-jari- ge Di Luca gisteren op de Italiaan se radiozender Radio Uno. banckok - Voor Wesley Sneijder is de droom om bij Valencia te kunnen voetballen uiteengespat. De overgang van Ajax naar de Spaanse topclub gaat niet door, zo heeft zijn zaakwaarnemer beves tigd. De middenvelder reageerde gisteren teleurgesteld. „Ik kom blijkbaar niet weg bij Ajax. Voor mij persoonlijk is dat teleurstel lend. Maar ik wanhoop nog niet. Het is nog geen 31 augustus. Tot die tijd zijn er nog tranfërs moge lijk." Lausanne - Als het aan de evalua tiecommissie van het Internatio naal Olympisch Comité ligt gaan de Winterspelen van 2014 naar Pyeongchang. Volgens de onder- zoekers biedt de stad in Zuid-Ko- rea de beste garantie op een succes vol evenement, zo meldden ze gis teren. De aanbevelingen, positie ver dan voor Salzburg (Oostenrijk) en Sotsji (Rusland), geven Pyeong chang geen garanties. Het IOC kiest op 4 juli de locatie voor de Spelen van 2014. luxemburg - Thomas Dekker - heeft moeten afzeggen voor de Ronde van Luxemburg. De Rabo- bank-renner heeft nog altijd last van zijn heup. Dekker staat al lan gere tijd buitenspel. Hij heeft last van een heupblessure, die hem reeds enige maanden hindert. Dek ker won èen maand geleden de Ronde van Romandië, maar bleek dat met een ontsteking te hebben gedaan. De heupkom is geïrri teerd, vrijwel zeker door een leng teverschil tussen zijn beide benen Met sportschoenen en een trainingsbroek kan je al schermen Dinsdag 5 juni 2007 door Fardau Wagenaar parijs - Eén van de meeste opval lende wedstrijden in het vrouwen tennis is ongetwijfeld de halve fina le op Roland Garros in 2003. Sere na Williams speelde tegen Justine Henin, maar werd na een incident zowat het stadion uitgefloten. Van daag spelen de twee, precies vier jaar na dato, de kwartfinale op het gravel van Parijs. Wat gebeurde er precies op 5 juni 2003? Williams wilde serveren op een spannend moment in de derde foto's EPA montage Willem Adriaanscns

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55