Zeeland Turbojugend staat voor grote liefde voor muziek Je beste maatje „--IJL-, vind je bij ons STEÜTEL Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? Extra aandacht voor Walcherse spijbelaars Vissen dood door storing DE RODE PILAREN J7 AAL Alle leden hebben spijkerjasje, zwarte humor en een bijnaam. Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! PZC Dinsdag 5 juni 2007 I 27 Nico de Regt met zijn Turbojugend-maten aan het Coese Sas. door Lilian Dominicus GOES - Nee, met de Hitlerjugend hebben ze niets te maken. De ver gelijking is natuurlijk snel ge maakt, maar Turbojugend staat voor een grote voorliefde voor mu ziek in het algemeen en punk en rock in het bijzonder. „Het is onze missie om de punk rock te verspreiden", zegt Goese- naar Nico de Regt, pintje in de hand in stamkroeg De Pompe aan de Grote Markt in Goes. Hij is zelf verkozen president van de Zeeuw se Turbojugend. Want als je op een morgen wakker wordt en in eens de roeping voelt om presi dent te worden, dan kun je het worden. Wel nog even aanmelden bij het hoofdkwartier St. Pauli in Hamburg, natuurlijk. Dat ze een apart clubje vormen, zal ie overigens niet ontkennen. Provoceren, dat doen ze zeker. Wie zich aan wil sluiten moet wel in zekere mate houden van cyni sche grappen en zwarte humor. „En door de ballotage komen", vult Nico aan. Ieder lid wordt eerst Ass Guard, beschermer en chauf feur van de president. Na verloop van tijd kan die status worden om gezet. De Zeeuwse tak bestaat nu nog alleen uit mannen, maar, zegt Nico: „We zitten te springen om dames." De Turbojugend vallen op door hun spijkerjasjes, verplicht tenue bij alle activiteiten. Spijkerjasjes met het embleem van de Turboju gend en natuurlijk je eigen bij naam. Want die heeft elk lid. Shit ty Little Bastard, zo luidt de alias van Nico. De medeoprichter van de Zeeuwse Turbojugend noemt zichzelf Sleazy Ass Simon. 'War- riornamen', noemt Nico ze. „We vormen een ondergronds 'leger' van punkers en rockers." Wat in ieder geval niet mag vol gens de Turbojugend-regels, is je jasje wassen. Wie toch vindt dat zijn jasje na verloop van tijd gaat stinken, krijgt op de site www.tur- 'We vormen een ondergronds 'leger' van punkers en rockers' bojugend.net het advies een flesje Ferbrèze te gebruiken. In uiterste noodgevallen kan een nieuw jasje worden aangeschaft. Een hele belangrijke datum is 15 juni, de verjaardag van Hank van Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ 1111 Goes, Lange Kerkstraat, 1 e etage, t 0113 - 27 00 25, www.steutelgoes nl foto Willem Mieras Velvete, de baas van de Turboju gend over de hele wereld. Wie dat vergeet, wordt zonder pardon ge royeerd. TWee-na-belangrijkste da tum is de verjaardag van de lokale president. In Zeeland valt die feest dag dus op 22 oktober, de verjaar dag van Nico. Verder moet elke locale club eens in de 77 dagen een activiteit organi seren. En dat mag van alles zijn: bootje varen, linedancing, bowlen, naar de sauna... Maar hoe dan met je jasje? Nico, met een knipoog: „Tja, die moet je dan zien aan te houden." De uitjes lijken meer op die van een theekransje dan van een stoer punkleger. Maar daar zit hem juist de truc: als de Turbojugends gaan bowlen zorgen ze wel voor punk- muziek op de bowlingbaan. Waar de hele bowlingzaal dus van mag meegenieten. Segeersstraat 39 MIDDELBURG door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De drie Wakherse gemeenten breiden waarschijnlijk hun leerplichtformatie uit. Met in gang van het nieuwe schooljaar zou de enige leerplichtamhtenaar die er tot dusver was, er een colle ga bij moeten krijgen. Eerder werd bekend dat leerlingen die wegblijven van school, op Wal cheren te weinig achter de broek gezeten worden. Er zouden te wei nig controleurs zijn. De enige leer plichtambtenaar die er was, luidde de noodklok. Zij kon de controle van ruim zeventienduizend leer plichtige leerlingen op Walcheren in haar eentje niet aan. Die noodkreet is gehoord. De ge meente Middelburg heeft toege zegd geld beschikbaar te willen stellen. Vlissingen en Veere heb ben nog niks beloofd, maar ver wacht wordt dat ze dat wel doen. Met het totale budget zou een extra ambtenaar voor drie dagen per week worden 'ingekocht'. Die gaat de aanwezigheid van leer lingen binnen scholen controleren en helpen met sneller reageren als een leerlingen spijbelt of de school voortijdig verlaat. Bovendien gaat het team contact leggen met ande re instanties. Het is de bedoeling dat het school verzuim op Walcheren tot een mi nimum wordt beperkt. VLISSINGEN - Het rioolgemaal Vlis singen aan de Zinderweg heeft van vrijdag op zaterdagnacht en zondag in storing gestaan. Het wa terschap had daar geen weet van en wist dus ook niet dat er vissen doodgingen in de watergang. Door de storing kwam rioolwater in de watergang aan de Bergweg te recht. In de Karei Keizerhof en de Hofwijk in West-Souburg waren klachten over stankoverlast. Om het vervuilde water naar de zuivering in Ritthem te krijgen, spoelt het schap de watergang door. De stankoverlast is weg; de dode vissen zijn opgeruimd. Er is een extra alarm geplaatst. Nu 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33