Twist over Mannee sleept zich voort Zeeland Band met Goese tv-mast gaat diep Kerk 's-Heer Abtskerke wordt aangepast voor cultureel gebruik Rechter moet oordelen over op straat zetten hondenfokker Fototentoonstelling over beeldbepalende toren in stadskantoor. Ruim honderd krabbels tegen bouwrijp maken toekomstige wijk Goes. Verkeersspel op Goese Grote Markt Zang en overdenking in Kerkje van Ellesdiek Wietkwekerij in loods Colijnsplaat Voorspeelavond mandolineorkest Bevelandse sportkrant is alweer ter ziele Zeilen en puzzelen op het Goese Meer Aanbouw aan kerk mogelijk, maar is in de ijskast gezet. Man zowel in conflict met huisbaas als met gemeente Veere. 26 I Dinsdag 5 juni 2007 pzc B Veel mensen uit Coes hebben een speciale relatie met de televisietoren. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus COES - Toen Rernco van Schellen nog op school zat in Goes en in Wemeldinge woonde, is de liefdes verhouding met de tv-mast al ge boren. En sindsdien is hij eraan verknocht geraakt. „Maar ik ben dan ook bevooroor deeld", grinnikt Van Schellen, in het dagelijks leven journalist bij Omroep Zeeland. „De toren zendt mij nog elke dag uit." Toch is Van Schellen niet de enige die een speciale relatie onder houdt met de tv-mast. Toen de toren eind februari getopt moest worden voor de plaatsing van een digitenne, kwamen bij veel Goesenaren diepliggende emoties los. „Ja, ik heb me daar enorm over verbaasd", zegt Rern co. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Goese televisieto ren, schreef Van Schellen het boek Viiftig jaar zenden en ontvangen. En nu is er dus een tentoonstel ling in het Goese stadskantoor. Met foto's, een stukje geschiedenis en een vergelijking met andere tv-torens over de hele wereld. Ber lijn, l.onden, Moskou, daarbij valt Goes in het niets. „Een minito- ren", aldus Remco. De expositie is tot half juli te zien. Het boek is o.a. te koop bij De Koperen Tuin, De Drukkerij en 't Spui. Meer informatie op www.tvtorengoes.nl. door Frank Balkenende coes - Een nieuw protestgolfje te gen de bouw van de Goese wijk Mannee, aan de noordoostelijke rand van de stad. Ruim honderd gezinnen verzetten zich in een be zwaarschrift tegen de procedure om de wijk vervroegd bouwrijp te kunnen maken en een eerste reeks woningen te kunnen neerzetten. Bewoners uit Wilhelminadorp, Goese Meer, buurtschap Tervaten en het dorp Kloetinge richten al een tijdje hun pijlen op de (vier) procedures die de gemeente voert om de wijk te kunnen bouwen, een verbindingsweg aan te leggen én - als overbrugging totdat de weg langs de wijk er ligt - de Werf- laan in de aangrenzende wijk Noordhoek te gebruiken als weg voor het bouwverkeer. coes - De Stichting Internationale Kinderhulp en Goes Promotie hou den woensdag 20 juni tusen 13.30 en 16.30 uur een verkeersspel op de Grote Markt in Goes. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar mogen meedoen met hun fiets, skelter of ander vervoermiddel. Kinderen die met een versierde fiets komen, maken kans op een prijs.Ook wordt bekend wie de nieuwe kin derburgemeester van Goes wordt. ellewoutsdijk - Liederen en een overdenking zijn zondag 10 juni te beluisteren in 't Kerkje van Elles diek. Tijdens de oecumenisch bijeen komst die de titel 'Aolles nae je and zette' draagt, verzorgt Winan- da de Vroe uit Vlijmen de overden king. Sjanie Nieuwenhuyse en Ko Dek zingen liederen. De bijeen komst begint om 14.30 uur. Achter dat verzet schuilt de vrees dat als de verbindingsweg er een maal ligt, er te veel bouwverkeer door hun wijken en dorpen rijdt. Toezeggingen van de gemeente - meten op de Manneeweg, moge lijk blokkades opwerpen - als ook concrete maatregelen zoals een vrachtwagensluis in de verbin dingsweg, heeft de bezwaarden niet over de streep getrokken. De gemeente huldigt het stand punt dat ze alles uit de kast heeft getrokken om de bezorgde bewo ners tegemoet te komen. Ze kan de verbindingsweg echter niet voor de helft aanleggen, zo onge veer tot de geplande rotonde bij de entree naar Mannee. Dat zou op zich een mooie oplossing zijn, omdat het bouwverkeer alleen via Ruim honderd huishoudens ver zetten zich tegen het bouwrijp maken van de Goese wijk Man nee. Ze vrezen voor hinder van bouwverkeer. colijnsplaat - Naar aanleiding van een anonieme melding heeft de politie gistermiddag een wiet kwekerij ontmanteld in een leeg staande loods aan de Havenstraat in Colijnsplaat. Volgens de politie was dat net op tijd, de wiet was al geoogst en lag te drogen. Het ging om een semi-professionele kweke rij met 146 planten. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. Alle apparatuur is in beslag genomen. KRUININCEN - Mandolineorkest Ex celsior uit Kruiningen houdt vrij dag 15 juni een voorspeelavond. Iedereen kan dan de prestaties van leerlingen, de samenspelgroep en het orkest aanhoren. Tevens zijn de nieuwe instrumenten die met steun van het Prins Bernhard Cul tuurfonds zijn aangeschaft, te be luisteren en te bewonderen. Aan vang 19.30 uur in Ons Dorpshuis. de ringbaan en vervolgens het stu- ke verbindingsweg kan rijden. Zo heeft niemand daar last van. Dit scenario wensen de protesterende bewoners. Maar, de gemeente heeft de grond voor de weg slecht deels in han den. Hoewel onderhandelingen met grondeigenaren nog lopen, is een onteigeningsprocedure onont koombaar. luist die procedure dwingt de gemeente ertoe de ver bindingsweg in één keer en volle dig functioneel aan te leggen, an ders is er geen juridisch argument voor onteigening. De bewoners gaan onverdroten door met hun verzet. In hun jong ste bezwaarschrift stellen ze dat het college een ruimtelijk besluit heeft genomen waartoe het niet bevoegd is. Het had eerst de com missie grondgebied moeten pol sen. Wethouder M. Dieleman: „Onzin. Het college is bevoegd en de commissie wil maar één ding: snel bouwen in Mannee." goes - De gratis BevelandSport, die huis-aan-huis wordt verspreid, is na twee edities alweer ter ziele. Dat meldt de redactie op haar web site. Oorzaak is het feit dat adver teerders het laten afweten. BevelandSport was een initiatief van Goesenaar Peter Godrie, die sinds 2005 de Schouwen-Duive- landse krant EilandSport uitgeeft. De eerste editie van Beve landSport verscheen 27 april. goes - De jubilerende Goese Meer Regatta (tien jaar) houdt zaterdag 9 en zondag to juni een zeilevene- ment op en rond het Goese Meer. Naast zeilwedstrijden is er ook een puzzeltocht met bootjes. De scou ting verzorgt 's middags op haar terrein De Baak activiteiten voor de jeugd. Voor het evenement, dat beide dagen om 11 uur begint, heb ben zich 125 deelnemers gemeld. dooi Harmen van der Werf 's-heer abtskerke- De monumen tale protestantse kerk aan de Kerk- ring in 's-Heer Abtskerke wacht binnen een kleine verbouwing om beter gebruikt te kunnen worden voor culturele activiteiten. Het idee om het kerkgebouw aan de zuidzijde uit te breiden met een beperkte ruimte voor koffie- en theefaciliteiten is voorlopig in de ijskast gezet. „Het zou er niet zo mooi uit gaan zien", aldus Bart van Hasselt. Van Hasselt is lid van de culturele commissie van de protestantse ge meente in 's-Heer Abtskerke. Die organiseert van september tot en met april elke maand een activi teit; concerten, musicals en sinds het afgelopen winterseizoen ook filmvoorstellingen. De filmvertoningen waren nieuw en bleken succesvol. De eerste film trok twintig bezoekers, de tweede al vijftig. Van Hasselt hoopt dit suc ces vast te kunnen houden. In het De culturele commissie van de protestantse gemeente in 's-Heer Abtskerke gaat zich meer manifesteren, onder meer met filmvoorstellingen. komend seizoen zijn drie films ge pland. De culturele commissie wil voor de zomer al het volledige pro gramma klaar hebben. De kerk is in juli en augustus elke woensdag en zaterdag open. Bezoekers kun nen dan alvast een programmafol der meenemen. Om hen beter van dienst te zijn, komt binnenkort in de kerk een grotere keuken, in de consistorie die ook vergaderkamer blijft. De toiletruimte wordt later waarschijnlijk vergroot. Aanbouw komt er (nog) niet. maar is wel in het ontwerp-bestemmingsplan 's Heer Abtskerke geregeld. Van Hasselt: „Als over tien jaar anders over uitbreiden wordt gedacht, is dat in elk geval mogelijk." door Selma Osman bicgekerke - De kantonrechter moet deze maand bepalen of hon denfokker R. Boers uit Biggekerke zijn huis uit moet. De Biggekerken- aar heeft het grootste deel van zijn dertig honden de deur uitgedaan, maar wil niet weg voor hij een an der onderkomen heeft gevonden. Volgens verhuurder AAV Beheer komt Boers zijn afspraken niet na. Hij zou van zijn huisbaas 20.000 euro krijgen om per 1 juni te ver trekken. Boers' advocaat H. Goede- gebure, betwist dat. „Beide par tijen hebben nooit een officieel do cument getekend." De fokker woont al 23 jaar aan de Valkenisse- weg 52, waar hij ook een minicam- ping runt. Volgens zijn huisbaas onderhoudt hij de woning niet zo als dat zou moeten. Zowel Boers als zijn huisbaas wachten nu een uitspraak van de rechter af De hondenfokker is niet alleen met zijn huisbaas, maar ook met de gemeente Veere in een juridi sche procedure verwikkeld. De ge meente heeft hem een dwangsom van 200 euro opgelegd voor elke keer dat hij wordt betrapt met meer dan vijf honden. Bij de laat ste wekelijkse controle bleek dat wel de honden, maar niet de lege hokken weg waren. Daarmee blijft Boers in overtreding. De dwang som is-opgelopen tot 2000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32