Zeeland PZC Geen nieuwbouw in kleine kernen Protest tegen vierde veld Kloetinge afgewezen Excuus ROC aan leerlingen BEVELANDEN-THOLEN 25 37 Accent leggen op woningbouw in grotere Borselse dorpen. Spetterend begin zwemvierdaagse Tholen Snel Omwonenden stappen wellicht naar rechter om besluit te pareren. Dinsdag 5 juni 2007 Zeeuws Museum dwingt bezoeker tot kijken Buitengebied: terugkeer van de guichelheil Tip? redgoes©pzc.nl door Harmen van der Werf heinkenszand - Het is helemaal niet goed om veel nieuwbouw te plegen in kleine kernen in Borsele. De vraag naar woningen is in die dorpen heel beperkt. Borsele doet er beter aan woningbouw te con centreren in de grotere kernen, in Heinkenszand en 's-Gravenpolder, gevolgd door 's-Heerenhoek, Lewe- dorp en Ovezande. Tim Kramer, student commerciële economie aan de Hogeschool Zee land, komt tot die vrij opmerkelij ke conclusies na een onderzoek naar de woningmarkt in Borsele. Het college van B en W van Borse le kan zich vinden in de voorstel len van Kramer. „We zullen de kleine kernen zeker niet vergeten", tekent wethouder Mart de Bruijne (WD, wonen) aan. „We zullen ons daar moeten concentreren op de verbetering van bestaande woningen, met na me monumentale pandjes zoals in het dorp Borssele, en op woning bouw op plekken binnen de be bouwde kom. Wij blijven leefbaar heid van kleine kernen hoog in het vaandel schrijven." Dorpen waar volgens onderzoeker Kramer vooral aandacht moet wor den besteed aan dorpsvernieu wing, zijn: Baarland, Driewegen, Ellewoutsdijk, Nieuwdorp, Oude- lande en Hoedekenskerke. Volgens hem is daar verhoudingsgewijs vrij veel leegstand en/of staan er veel huizen te koop. Enige nieuw bouw kan nog in Borssele, 's-Heer Abtskerke, Kwadendamme en Nis- se. Woningbouw moet zich toe spitsen op 's-Gravenpolder, Hein kenszand, 's-Heerenhoek, Lewe- dorp en Ovezande. Wethouder De Bruijne: „We kunnen zo voldoen aan de vraag. Voorzieningen in die grotere dorpen kunnen dan over eind blijven. Ook de inwoners van de kleinere kernen hebben daar veel aan." Borsele blijft dus bouwen, terwijl de verwachting is dat het inwoner tal van de gemeente sterk daalt: van 22.387 nu naar 20.329 in 202s. Oftewel tien procent. Het Centraal De kleinste dorpen van Borsele kennen al vrij veel leegstand en/of er staan veel woningen lang te koop. Dorpsvernieuwing is daar het beste. Bureau voor de Statistiek is vorig jaar met die cijfers gekomen. De Bruijne verwacht dat het niet zo'n vaart zal lopen, gezien de ligging van Borsele, 'in het hart van Zee land met het Sloegebied als één van de belangrijkste werkgebieden bij de hand'. Tim Kramers studie kan zonodig als promotiemateriaal voor Borse le gaan dienen. Een aantal mensen vindt de voorzieningen te mager, maar de meesten prijzen Borsele vanwege de rust en ruimte. Nieuw komers zijn vrijwel allemaal tevre den (95 procent) over hun nieuwe omgeving. door Lilian Dominicus goes - Het ROC Goes heeft de leer lingen die er tijdens hun examen feestje achter kwamen dat ze tóch gezakt waren, gisteren excuses aan geboden. Ze krijgen allen recht op twee herkansingen. Het gaat om vijftien leerlingen van het cluster Zorg, die afgelopen vrij dagmiddag voor vier uur zouden worden gebeld indien ze gezakt waren. Wie niet was gebeld, kon er vanuit gaan dat -ie was ge slaagd. Pas na zeven uur werd ech ter de eerste leerling gebeld dat ze gezakt was. Leerlinge Hedwig Seg- hers is tevreden. „Het bleek uitein delijk om een fout van de mentor te gaan. Die heeft er zelf ook een slecht weekeind van gehad, dat zag je duidelijk tijdens het gesprek. Voor mij is de kous daarmee af. Laat het een waarschuwing zijn voor de volgende keer." Cor van 't Veer, vader van een van de leerlin gen, was ook bij het gesprek aan wezig. Op de PZC-site schrijft hij: 'Het laatste wat mijn dochter ver wachtte was dit, zij heeft altijd aan gegeven dat zij haar mentor volle dig vertrouwde, en dat deze alles voor haar leerlingen deed en doet. In dat opzicht is deze gang van za ken des te triester. Ik wens de men tor heel veel sterkte 7-EfüWfft ALMANAK Tipredactie9pzc.nl Trots vertelde een verslaggeefster uit Vlissingen dat de snelheidsme ter van haar Peugeotje was uitge slagen tot 210 kilometer per uur. De collega's keken haar spottend aan. Want zo'n autootje, kon nooit of te nimmer zo hard rij den. Toch was het waar, hield ze vol. De meter was stuk, legde ze uit. Elke keer wanneer ze optrok sloeg het pijltje verder uit, maar zakte het niet meer terug. Zo zag ze de meter stoer opklimmen tot 210 kilometer per uur. Het en thousiasme was van korte duur. De monteur belde dat de hele cockpit vervangen moest wor den. door Frank Balkenende kloetinge - Twee omwonenden van sportpark Wesselopark in Kloetinge stappen mogelijk naar de rechter nu het Goese college van burgemeester en wethouders hun bezwaren tegen de aanleg van een vierde veld heeft afgewezen. De twee bewoners van de Terva- tenseweg, die niet met hun naam in de krant willen, zeggen nu al veel hinder te ondervinden van trainingen en wedstrijden van W Kloetinge. „Hemelsbreed ligt het sportpark op zo'n tweehonderd meter afstand, maar soms het lijkt alsof ze in je achtertuin voetbal len. Er wordt geschreeuwd en ge vloekt. Bijna elke avond is er wel een training van zeven tot tien uur en in het weekeinde wedstrij den. Ik gun ieder zijn sport, maar men kan ook een beetje rekening houden met omwonenden." Ze vrezen dat de overlast toe neemt als Kloetinge het (met smart verwachte) vierde veld erbij krijgt. Ook voorzien ze extra ver- Het Goese college heeft onlangs de bezwaren tegen de aanleg van een vierde veld van W Kloetinge afgewezen. Omwonenden stap pen nu mogelijk naar de rechter. keerhinder. „Het Wesselopark is niet berekend op bussen, de toelei- dende wegen ook niet." De bestemmingsplanwijziging die nodig is voor het vierde veld ligt inmiddels ter beoordeling bij de provincie. De twee bezwaarden zijn van plan het collegebesluit aan te vechten bij de rechtbank. Wat hen betreft hoeft het zover niet te komen. „We willen best praten over een oplossing voor de geluids- en verkeershinder." uur in groepjes afstanden van tien, twintig of veertig baantjes worden gezwommen. Wandelliefhebbers kunnen deze week op verschil lende plekken aan de bak. Bij Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes begint vanavond tussen 18.30 en 19.00 uur de Goese avondvier- tholen - De vierdaagsetijd is weer aangebroken. Niet alleen op de weg, maar ook in het water. In de zwembaden van Tholen (foto) en Sint-Maar tensdijk is gisteren de zwemvierdaagse begon nen. Tot en met vrijdag kunnen tussen 7.30 en 9.00 uur, 15.00 en 17.00 uur en 18.30 en 20.00 daagse. Die wordt voor de 56ste keer gehouden. Onder meer in Yerseke, Krabbendijke en Colijns- plaat wordt sinds gisteren gelopen. De Thoolse avondvierdaagse is vanaf maandag 11 juni, om 18.30 vanaf sporthal Meulvliet aan de Zoekweg 8 in Tholen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31