CDA: drankrijder direct op cursus Blunder bij inspectie schip 23' HET WEER: Delta test windmolens voor in tuin of op dak 14 Lonink denkt aan forse sanctie na vondst van bijna 100 kilo drugs. 'Revolutionaire' opzet van museum oogst lof Groep gemeenten eist ontslag directeur VNG Telefonisch spreekuur Eén biertje of wijntje is te veel voor beginnende automobilisten. Word ook abonnee! al Tbi I ui Hoe erg is het dat een dier uitsterft 12 en 13 Oud gebruik voor moderne tunnel Geregeld zon Dinsdag 5 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 130 - los nummer €1,30, zaterdag 1,85 Checkpoint zwaar fout door Raymond de Frel terneuzen - De Terneuzense kof fieshop Checkpoint had vorige week vrijdag tijdens de politie-in- val een kleine honderd kilo softdrugs in voorraad. De rech- ter-commissaris in Middelburg stel de gisteren de eigenaar, een be drijfsleider en twee medewerkers van de shop na drie dagen hechte nis onder voorwaarden weer in vrijheid. Een vijfde verdachte blijft voor na der onderzoek nog enkele dagen vastzitten. De politie meldde vrij dag nog dat er enkele kilo's soft drugs waren aangetroffen, terwijl een koffieshop volgens het gedoog beleid maar vijfhonderd gram in bezit mag hebben. Gisteren werd duidelijk dat de omschrijving 'en kele kilo's' wel erg aan de voorzich tige kant was. In de shop werden namelijk 5,1 kilo softdrugs en 1600 voorgedraaide joints aangetroffen. En in een naburige opslagplaats stuitte de politie op 92,2 kilo softdrugs en 6400 voorgedraaide joints. Voor de overschrijding van de toegestane handelsvoorraad in de shop met 4,6 kilo kan de ge meente een sanctie opleggen. Het opslaan van 92,2 kilo drugs in een magazijn, oftewel het overtreden van de Opiumwet, is een zaak voor justitie. Burgemeester Lonink van Ter- neuzen laat vanuit het Italiaanse Bologna, waar hij een congres over drugsbeleid toesprak, weten zich te bezinnen op een passende straf maat. „Maar daarvoor heb ik het justitierapport nodig. Een eerste stap is een waarschuwing, maar de ze hoeveelheden vragen toch om heel ernstig beraad. Het gevaar bij Koffieshop Checkpoint in Terneu- zen had vorige week vrijdag bijna honderd kilo softdrugs in voorraad. Vier verdachten zijn weer vrij, een vijfde zit nog vast. een (tijdelijke) sluiting is dat de handel op straat toeneemt, maar we moeten ons niet met dit soort argumenten laten chanteren. Ik schrik overigens niet van deze aan tallen. Reken maar uit, met een ge middelde van 2500 bezoekers kom je al snel uit op twaalf tot dertien kilo per dag. Dit geeft weer eens aan dat we in Nederland stevig moeten nadenken over de hypro- crisie van het voor- en achterdeur- beleid", aldus Lonink. Woordvoerder F. Deij van Check point wil nog niet te diep op de zaak ingaan. „Wij laten de situatie eerst even bezinken, waarna we ons beraden over de toekomst van de koffieshop." middelburg - Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft gisteren het Zeeuws Museum in Middel burg officieel heropend. Het mu seum is 7,5 jaar dicht geweest voor een ingrijpende verbouwing en herinrichting. „We hebben er heel lang op moeten wachten, maar dan héb je ook wat", zei Peijs. De Britse museumautoriteit Julian Spalding noemde de nieuwe opzet 'revolutionair' en geslaagd. Andere musea zouden er een voorbeeld aan kunnen nemen. pagina 3: commentaar pagina 38: Zeeuws Museum dwingt tot kijken den haag - Een groep gemeenten en gemeenteraadsleden eisen het vertrek van Ralph Pans, directeur van de Vereniging Nederlandse Ge meenten (VNG). Zij vallen over uitspraken waarin Pans pleit voor verkleining van het aantal gemeen ten. Pans sprak in het televisiepro gramma Buitenhof de verwach ting uit dat van de 443 gemeenten er uiteindelijk tussen de honderd en tweehonderd overblijven. Die kunnen volgens Pans ontstaan door samenvoeging tot gemeenten met minimaal 60.000 inwoners. pagina 2: Nuls steunt directie VNG [Dl STELLING Zeeland kan best terug van dertien naar vier gemeenten M MENING Het Deense elftal hoeft niet te boeten voor de actie van een malloot 81% Heeft u vragen of opmerkingen over de PZC? Vanavond houdt de hoofdredactie van 18.00 tot 19.00 telefonisch spreekuur. Het nummer is 0113-315660. ROTTERDAM - In Rotterdam wordt tunnelboor de tunnelbuis voor de Randstadrail. Het is een en tunnelbouwers. De tunnel verbindt de Hof- Pandora ingezegend voor het boren van de twee- oude traditie ter bescherming van mijnwerkers pleinlijn en het metronet. foto Robert Vos/ANP door Rudi Buis den haag - Beginnende automobi listen die met één biertje of wijn tje op worden gepakt, moeten ver plicht worden een driedaagse alco holcursus te volgen. Het CDA lan ceert dat plan vandaag. Bestuurders die net hun rijbewijs hebben mogen de eerste vijf jaar niet meer dan 0,2 promille alcohol in hun bloed hebben. Na het drin ken van één glas alcohol overschrij den zij die grens al. Voor meer er varen bestuurders ligt die grens bij 0,5 promille, zo'n twee glazen. Als een beginnende automobilist met een slok te veel op wordt ge pakt, dan krijgt hij weliswaar een strafaantekening op het rijbewijs, maar alleen zware overtreders (0,8 promille of meer) worden naar een alcoholcursus gestuurd. Dat gaat Tweede Kamerlid De Rou we van het CDA niet ver genoeg. „Alcohol is een groot probleem on der de jeugd, ook in het verkeer. Bij één biertje moeten zij al de klos zijn. Bovendien blijkt uit on derzoek dat een cursus vooral op jonge autorijders effect heeft." De Rouwe dient het voorstel vandaag in tijdens een overleg met minis ter Eurlings van Verkeer. Zeshonderdduizend automobilis ten hebben een beginnersrijbe wijs. Het Bureau Verkeershandha ving van het Openbaar Ministerie (BVOM) legde in de eerste zes maanden van vorig jaar aan 1544 beginnende bestuurders boetes op omdat zij hadden gedronken. Uit onderzoek van het BVOM blijkt dat een kwart van alle ongevallen waarbij alcohol in het spel is, wordt veroorzaakt door jongeren. Het CDA wil verder dat minister Eurlings haast maakt met de invoe ring van een drugstest in het ver keer. rilland - Het containerschip Duri- cha, dat zondag met veel machts vertoon bij de Kreekraksluizen aan de ketting werd gelegd, had he lemaal niet te veel gevaarlijke stof fen aan boord. De lading voldeed aan alle eisen, gaf de inspectie gisteravond laat be schroomd toe. De inspecteur had zich volgens een woordvoerder ver keken op de ingewikkelde Europe se regels. Eigenaar/reder A. Durinck uit Rid derkerk is woedend. pagina 2 en 3: heeft het paradijs ook een rampenplan? VERDER Zeeland: 2, 3,25 t/m 33; Binnen land: 4, 5 en 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Economie: 14 en 15; Beurs: 16; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 35; Buitengebied: 36 en 37; Cultuur: 38 en 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 0231 231 711688 555530 www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1