Zeeland Provincie wil wil voorrang voor verkeer Rijkswaterstaat houdt open huis Een mooier digitaal tv-aanbod dan ooit? Testalarm in Zeeland klinkt pas zeven minuten na middaguur (Para)medici over afVallen Aantal slachtoffers moet omlaag met extra maatregelen. Meldkamer vergeet sirenes sirenes aan te zetten voor test. Presentatie over veiligheid op vier plaatsen in Zeeland. Zware jongen verhuist naar Ede PZC Dinsdag 5 juni 2007 I 33 SAS VAN CENT - Hij was flink zwaar, het klankbord van de preekstoel uit de oude Hervormde Kerk in Sas van Cent. Dat bleek wel toen hij van zijn vertrouwde plekje werd getild. Via Marktplaats.nl is de preekstoel verkocht aan de Hersteld Hervormde Gemeente in Ede. foto Camile Schelstraete door Ben Jansen MIDDELBURG - Minder doden en ge wonden in het Zeeuwse verkeer is een absolute topprioriteit voor het dagelijks provinciebestuur. De stij ging van het aantal slachtoffers die zich sinds vorig jaar aftekent, moet met alle macht tot staan worden gebracht. Commissaris van de koningin K. Peijs (verantwoordelijk voor de verkeersveiligheid) maakt zich vooral zorgen om het grote aantal eenzijdige ongelukken met ernsti ge afloop. „De oorzaak ervan is moeilijk aanwijsbaar", zei ze giste ren in de Statencommissie econo mie en mobiliteit. „De eigen ver antwoordelijkheid van de wegge bruiker is groot en we moeten con stateren dat die maar moeilijk te beïnvloeden is." Peijs erkende dat de de wegen in Zeeland vaak leeg zijn. „Ik word ook wel eens ingehaald op een ma nier waarvan ik denk: nou, dat gaat zes van de zeven keer goed. Maar die zevende keer zien we in de ongevalscijfers terug." Verbetering van de verkeersvei- ligheid met als doel het aantal slachtoffers te verminderen is voor het dagelijks provinciebe stuur een absolute topprioriteit. Ze opperde dat in Zeeland teams worden gevormd die - in navol ging van wat al elders in het land gebeurt - in disco's en andere uit gaansgelegenheden bezoekers op het hart drukken op een veilige manier naar huis te gaan. Het is volgens Peijs een gunstig sig naal dat Zeeuwse jongeren in een manifest zelf hebben aangedron gen op maatregelen om de ver keersveiligheid te verbeteren. Het dagelijks provinciebestuur wil bo venop het budget van 850.000 eu ro voor verkeersveiligheid 400.000 euro extra uittrekken. Over de be steding ervan wordt nog nage dacht. Gedeputeerde Toine Poppe- laars (CDA, infrastructuur) vertel de dat de afgelopen jaren veel plan nen zijn gemaakt voor de aanleg van nieuwe vrijliggende fietspa den. „Een aantal is al aangelegd, anderen zijn in voorbereiding. We gaan ons nu in elk geval ook rich ten op verbetering van bestaande fietspaden en gevaarlijke overste ken voor het fietsverkeer. Over uitbreiding van het openbaar vervoer van en naar kleine dorpen in de avonduren verschillen de me ningen in de Staten. De kosten be dragen 1,2 miljoen euro. Veel geld voor weinig mensen, vonden VVD en PvZ. PvdA en SP meen den dat het om een welbestede uit gave gaat, omdat hierdoor mensen zonder eigen vervoer makkelijker aan het maatschappelijk verkeer kunnen meedoen. Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl tt* multi utility company door Marcel Modde MIDDELBURC - De alarmsirenes in Zeeland klonken gisteren zeven minuten later dan gebruikelijk. Me dewerkers van de centrale meldka mer in Middelburg waren verge ten de maandelijkse testprocedure tijdig in werking te stellen. Daar door bleef het stipt twaalf uur 's middags stil. „Foutje", erkent chef van de meld kamer J. Rotte ruiterlijk. Het lande lijk standaard-testprogramma van het ministerie van Binnenlandse Zaken moet met de hand door de dienstdoende ploeg in computers worden ingevoerd en geactiveerd. „Ie zou denken dat het tegenwoor dig allemaal is geautomatiseerd, maar dat is dus niet zo. Om twaalf uur waren we allemaal even druk met iets anders en kwamen we er achter dat het spulletje nog niet klaar stond. Op zo'n moment maak je de afweging of het nog zin heeft het programma te star ten. Binnen een kwartier mag dat nog. Na die tijd gaat het pas echt opvallen en zouden mensen zich onterecht ongerust kunnen gaan maken. We hebben gemeend dat het zeven minuten later nog wel kon." Rotte put uit de verlate test ook een postief punt. „Als je ziet hoe veel respons er is van burgers die naar de gemeente bellen, dan wordt kennelijk goed gelet op het loeien van de sirenes." Hij bena drukt dat de test nog niet eerder te laat werd ingezet. gkrkchtsi>eukwaari>i:rs- kantoor zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d d 31-05-2007 blijkt, dat t.v.v. Sungu Kinkela, wonen de te Middelburg, aan biknvenu befali potele, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding (subsi diair scheiding van tafel en bed), van 25-05-2007 met aanzegging dat uiter lijk 12-09-2007 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde Bienvenu Befali Potele kan een afschrift van dit exploot met bijla ge verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Middelburg Westsingel 132 Goes GOES - Een internist, diëtist, fysio therapeut en twee diabetesver pleegkundigen kaarten donderdag 14 juni in het Oosterscheldezieken- huis in Goes het onderwerp over gewicht aan. Met name overge wicht en suikerziekte, wat daar een gevolg van kan zijn. Aan bod komen ook zin en onzin van maal tijdvervangers of Sonja Bakker, meer bewegen en goed eten. Aan vang 19.30, vergaderzaal 60, toe gang vrij. Aanmelden via patiën tenservicebureau: 0113-234881. GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uil een exploot van gerechtsdeur waarder B.J Metering d.d 31-05- 2007 blijkt, dat t.v.v. Michael Visser, wonende te Zoutelande, aan SHERI LYN BRITT, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een ver zoekschrift tot echtscheiding geda teerd 02-05-2006 met aanzegging dat uiterlijk 12-09-2007 een ver weerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde S.L Britt kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onder staande adressen. Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes door Ben Jansen MIDDELBURG - Veiligheid op de weg en op het water staat centraal tijdens de open dag die Rijkswater staat zaterdag houdt. De uitvoeringsdienst van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat is steeds nadrukkelijker aanwezig op de weg en op het water. Wegen inspecteurs zorgen er bij ongeluk ken en andere incidenten samen met de hulpdiensten voor dat de weg zo snel mogelijk weer berijd baar is en ook op het water leidt Rijkswaterstaat de aanzwellende stromen beroeps- en recreatievaart in goede banen. Voorbeeld daar van zijn de stewards die bij grote drukte schippers van jachten in re creatiesluizen aanwijzingen geven. Bij de veiligheid horen ook be trouwbare dijken en andere zeewe ringen, goede afvoer van overtoili ng Rijkswaterstaat laat zaterdag tij- dens een open dag (vaar)wegge- bruikers ervaren wat zij kunnen doen aan hun eigen veiligheid en die van anderen. ge neerslag en de beschikbaarheid van schoon water. Landelijk houdt de rijksdienst za terdag op dertig plaatsen open huis. In Zeeland gunt Rijkswaterstaat belangstellenden een kijkje achter de schermen in het kantoor van het waterdistrict Westerschelde aan de Buitenhaven in Terneuzen, in het Schelde Coördinatiecen trum aan de Commandoweg in Vlissingen, bij het waterdistrict Zeeuwse Delta op Neeltje Jans en bij het wegensteunpunt Vierwe- gen bij Kapelle. De open dag duurt van 10 tot 17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19