Zeeland Verzet tegen hoogbouw bij stadshart Nieuwe zendmast stoort Speeltuin Oranjekwartier wil voormalig gebouw Toonbeeld Regio zoekt meer G-voetballers Bewoners Steenen Beer in Sluis vinden appartementen te hoog. Snel Bewoners protesteren tegen plaats en hoogte van zendmast. Recreatiegebouw van Oranjekwartier is helemaal versleten. 26 I Dinsdag 5 juni 2007 PZC door Frank van Cooten SLUIS - De procedure rondom de bouw van een appartementencom plex in de wijk Steenen Beer in Sluis zal niet zonder slag of stoot verlopen. Alleen al tegen het ne men van een voorbereidingsbe- sluit zijn op het stadhuis 2} be zwaarschriften van wijkbewoners ontvangen. De omwonenden uit de Burge meester van Hootegemstraat, de Vleeshouwerijstraat en de Brug straat vinden het complex met een maximale hoogte van twaalf tot zestien meter te groot en te mas saal voor de wijk. Het uitzicht ver dwijnt geheel en het wooncom fort en de privacy worden ernstig aangetast, stellen ze. Bovendien is volgens hen sprake van waardever mindering van de bestaande belen dende gebouwen. Bezwaarmakers pleiten voor de bouw van 'gewone' huizen met een hoogte van maximaal vier tot zes meter, in plaats van een appar tementencomplex. De Sluise ge meenteraad besloot in december Tegen de bouw van een apparte- mentencoomplex in Sluis zijn 23 bezwaarschriften ingediend. De bezwaarmakers reageren echter te vroeg, zegt de commissie. door René Hoonhorst HULST - In navolging van de voet balclubs Temeuzense Boys en AZVV wil ook de 1 luister Voetbal Vereniging (I1VV' 24) een G-elftal oprichten. G-voetbal is bedoeld voor mensen wier bewegingsmogelijkheden ern stig worden beknot door een licha melijke of verstandelijke beper king. In reguliere elftallen kunnen ze moeilijk een plek veroveren. Clubs als Terneuzense Boys en AZVV speelden daarop in door een G(ehandicapten)-elftal te be ginnen. De Koninklijke Nederlandse Voet balbond (KNVB), de stichting Tragel en SportZeeland willen het G-voetbal. waar dë spelers zicht baar veel plezier aan beleven, bre- ZEEUWSE ALMANAK Trots vertelde een verslaggeefster uit Vlissirigen dat de snelheidsme ter van haar Peugeotje 1 vas uitge slagen tot 210 kilometer per uur. De collega's keken haar sportend aan. Want zo'n autootje, kon nooit of te nimmer zo hard rijden. Togh was het waar, hield ze stug- vot. De meter was stuk, legde ze uit. El- vorig jaar een voorbereidingsbe- sluit te nemen voor het gebied Steenen Beer in Sluis. Door dit be sluit wordt een wijziging van het bestemmingsplan voorbereid. Om dat de bouw van het appartemen tencomplex niet past binnen het geldende bestemmingsplan, is het noodzakelijk een vrijstellingsproce dure op te starten. De bezwaarschriften zijn voor ad vies voorgelegd aan de commissie bezwaarschriften. Die commissie concludeert dat de bezwaren eigen lijk te vroeg zijn ingediend. De raad heeft een grote mate van beleidsvrijheid om al dan niet een voorbereidingsbesluit voor een be paald gebied te nemen. Een voorbereidingsbesluit is een formele kwestie. De raad zegt hier mee niet dat het appartementen complex er komt. Dit besluit heeft alleen tot gevolg dat planologische ontwikkelingen in een gebied wor den bevroren. Andere planologi sche ontwikkelingen zijn dan niet mogelijk, om de bouw van het ap partementencomplex niet te door kruisen. Het concrete bouwplan komt tij dens de vrijstellingsprocedure aan de orde. Dan kunnen argumenten van bezwaarmakers worden beoor deeld. Het college stelt de raad voor het advies van de commissie bezwaarschriften te volgen en de bezwaarschriften tegen het voorbe reidingsbesluit ongegrond te ver klaren. door Ronald Verstraten DRIEWEGEN - „Wij zijn geen terro risten! Wij zijn gewoon een groep bewoners, die dat ding hier niet willen hebben," zegt Ruud van Os. 'Dat ding' is de nieuwe zend mast die in Driewegen zou moe ten komen. Hij reageert op directeur Steven Hamelink van Broadcast Partners (BP), die zich bedreigd zou heb ben gevoeld. Hij kwam weliswaar toch naar Driewegen, maar 'stelde zich aan als een vakidioot, die ons wel even zou uitleggen dat zo'n zender eigenlijk een heel mooi ding is en eerder heilzaam dan schadelijk'. Dat laatste staat in De ^Wegenwacht, het informatiebulle tin van de actiegroep 'Driewegen geen mediapark'. De groep bestaat twee maanden en spuwt in het blad vier pagina's lang zijn gal. In de tuin van woordvoerder Maar ten Loskamp zijn mede-actievoer ders Jaap von Hout en Ruud van Os aangeschoven. Beiden wonen al lang in de buurtschap tussen Biervliet en Hoofdplaat. Loskamp is er twee jaar geleden neergestre ken en maakt deel uit van de aan zienlijke groep 'pensionado's' die in Driewegen woont. 'Aardbeienjam' en 'Scharreleieren' op de dijk tekenen de idyllische woonomgeving. Maar meer nog trekken protestborden de aan dacht. 'Tien meter van ons bed, 65 meter staal' vreest er een de toe komst. Er staat nu ook een mast, iets ver der naar het zuiden en 40 meter hoog (volgens Hamelink 46 me ter) en die is aan vervanging toe. Von Hout, die er het langst woont, schat dat die mast er zo'n 15 jaar staat. „Volgens het oude bestem mingsplan is er een vergunning voor een mast van 20 meter. Dus in feite staat hij er illegaal", zegt Loskamp. Tegen de nieuwe mast hebben ze verschillende bezwa ren. „Allereerst de locatie op zich (30 meter meer naar het noorden). We vinden dat zo'n mast niet past der onder de aandacht brengen. In Zeeuws-Vlaanderen is een compe titie, goede begeleiding en de mo gelijkheid om op ieders niveau te trainen. HVV'24 is bereid om ook een gehandicaptenelftal op te rich ten als er vraag van kandidaat-voet ballers is. AZVV kan nog wel een aantal spelers gebruiken, lack Bak ker van de Axelse vereniging heeft zich opgeworpen als coördinator van de promotieactie. Bij hem kun nen geïnteresseerde ouders en be geleiders informatie krijgen over trainingstijden en mogelijkheden voor de nieuwbakken pupillen. Het gaat erom dat ook gehandicap ten plezier kunnen beleven aan het voetbal. Alles onder het mot to: normaal wat normaal kan en speciaal wat speciaal moet. De bestaande zendmast in Driewegen. in een woonomgeving. Zeker niet in iemands tuin en dan nog recht voor zijn raam," zegt Van Os, die ook van de huidige vindt, dat die te hoog is en te dichtbij staat. „En dan de horizonvervuiling. We zit ten hier in een heel leuk stukje Driewegen, dat is opgenomen in toeristische fietsroutes. In mindere mate tellen voor ons gezond heids- aspecten. Daarover zijn de menin gen verdeeld." 'Wij vinden dat zo'n mast niet past in een woonomgeving' Langs het dijkje staat een twintig tal woningen. Zo'n 80 inwoners uit de directe omgeving en van het verderop gelegen deel van Driewe gen hebben het bezwaarschrift te gen de bouwvergunning onderte kend. In de naam van de actiegroep staat niet voor niets het woord 'media park'. Loskamp: „We hebben ons nogal verbaasd over de gretigheid van de gemeente Terneuzen om dit voor elkaar te krijgen." Die plaatste een simpele advertentie en zei daarna dat de bewoners in gelicht waren en akkoord gaan. „Een grove leugen," vinden de ac tievoerders, die zich 'belazerd' voe len, omdat er slechts 2 mensen zouden instemmen, met wie BP contact heeft gehad. Via de mast wordt op dit moment alleen BNR (Business News Ra dio) uitgezonden. „Ze hebben het over 68.000 potentiële luisteraars. Maar BNR heeft een luisterdicht heid van 0,1 procent. Dan praat je dus over 68 mensen, terwijl die mast zonder de grond alleen al, 12.000 euro kost." In de bouwaan- vraag wordt volgens Loskamp de mogelijkheid genoemd om meer aan de mast te hangen. Onder an dere gsm (hoewel Hamelink dat ontkent) en de lokale zender Ter- neuzen FM. Daarnaast worden in België de ra diofrequenties herverdeeld en op pert hij dat BP daar ook de mast voor zou kunnen gebruiken. „Maar dan nog rechtvaardigt het niet de investering. Wij denken dat hij de grond gewoon ergens an ders voor wil gebruiken. Daar heeft de provincie in het verleden voor gewaarschuwd: Zet een mast bij hoge bebouwing. Maar kijk uit dat het niet andersom gebeurt." Tip? redactie@pzc.nl ke keer wanneer ze optrok sloeg het pijltje verder uit, maar zakte het niet meer terug. Zo zag ze de meter stoer opklim men rot 210 kilometer per uur. Het enthousiasme was van korte duur. De automonteur belde haar dat de hele cockpit van haar Peugeotje vervangen moest worden. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De speeltuin Oranje kwartier aan de Mauritsstraat in Terneuzen wil zo snel mogelijk uit breiden met een naburig pand, dat vroeger door cultuurinstantie Toonbeeld werd gebruikt. Het hui dige recreatieverblijf van de speel tuin is totaal versleten. De Stichting Speeltuin Oranje kwartier aast al sinds 2002 op het leegstaande pand van Toonbeeld, maar kreeg tot nu toe geen res pons bij de gemeente. In de aan loop naar de landelijke speeltuin dag (zaterdag 16 juni zijn er vanaf 13.00 uur activiteiten in het Oranje kwartier) kaart R. Roelands van de speeltuin de zaak opnieuw aan bij de gemeenteraad en het college van B en W. „Op sommige plaat sen zitten de ruiten niet meer in de sponningen. Daarnaast is het ge bouw te klein voor een volwaardi ge activiteitenfunctie. Dat nood zaakt ons om kinderen teleur te stellen. Er is nou eenmaal maar Speeltuin Oranjekwartier in Ter- neuzen zit om ruimte en een nieuw gebouw verlegen. De ge meente bekijkt of een naburig pand kan worden gebruikt. ruimte voor 45 personen", schrijft Roelands. Ook buiten groeit de speeltuin uit zijn jasje. „We hebben te weinig ruimte en toestellen voor een ge middeld bezoekersaantal van 75 kinderen per dag. Op een topdag telden we zelfs 360 bezoekers", al dus Roelands. In de perspectieven- nota 2008-2011 staat dat de ge meente Terneuzen onderzoekt of het vroegere gebouw van Toon beeld geschikt kan worden ge maakt voor hergebruik. Bij een 'ja' zou de speeltuin zich richting de Leeuwenlaan met 3200 vierkante meter kunnen uitbreiden. Als dit niet mogelijk blijkt, komt de optie nieuwbouw in beeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12