Zeeland PZC Bommenonderzoek fors duurder Hond en baas drie dagen aan de wandel Parkeren Terneuzen snel duurder A,manak verhuisd Puckey laat weer op zich wachten 1 NiP'Uii TalliniiaiMwiwinwiPPrn ZEEUWS-VLAANDEREN 38 25 37 Ook bij IJzendijke en Cadzand mogelijk explosieven in bodem. ROC Goes biedt scholieren excuses aan Zeeuws Museum dwingt bezoeker tot kijken Buitengebied: terugkeer van de guichelheil Dinsdag 5 juni 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten sluis - Dat rond Breskens en Schoondijke nog veel explosief ma teriaal uit de Tweede Wereldoor log in de grond zit, is bekend. Nu blijkt echter dat vermoedelijk ook op andere plaatsen in West- Zeeuws-Vlaanderen niet ontplofte bommen aanwezig zijn. Het gaat om de percelen waar de nieuwe wijk I)zendijke-Oost komt en de lap grond waar het plan Cavelot in Cadzand is gepland. De gemeente Sluis moet het eer der beschikbaar gestelde krediet van 350.000 euro voor onderzoek fors verhogen, tot bijna een mil joen euro. Dat blijkt uit een voor stel van het college van burgemees ter en wethouders aan de raad. De raad besloot in januari 350.000 euro beschikbaar te stellen voor niet gesprongen explosievenonder- zoek in het Technopark Schoondij ke, de springputten in de Zwarte Polder, het hertenpark in Groede, industrieterrein Stampershoek- Zuid in Oostburg, bedrijventerrein Deltahoek in Breskens en op het veerplein in Breskens. Inmiddels blijkt dat dit krediet lang niet toereikend is. Het is no dig het bommenonderzoek in II- zendijke en Cadzand nog dit jaar uit te voeren om te voorkomen dat de woningbouw vertraging op loopt. De gemeente heeft ook met een aantal tegenvallers te maken. Zo blijkt het krediet voor Technopark en Stampershoek-Zuid niet toerei kend wegens extra en onvoorziene werkzaamheden van het scheiden van de met puin vervuilde grond. Daarnaast is het aantal deelprojec ten nog niet afgerond. Het gaat om Roode Polder (terrein van Ver meulen) in Breskens en het hotel gedeelte van het hertenpark. Het ministerie van Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit heeft na overleg inmiddels ingestemd met het opvoeren van de locaties Cave rn Voor onderzoek naar niet ge- sprongen explosieven in West-Zeeuws-Vlaanderen is fors meer geld nodig. De rijksover heid betaalt het merendeel. lot in Cadzand en IJzendijke-Oost. Dit heeft als voordeel dat de ge meente Sluis nog aanspraak maakt op een betere financiële regeling met het Rijk uit 1999. De gemeen te krijgt 904.000 euro terug van het Rijk en betaalt derhalve 'slechts' 45.600 euro. Deze resterende kosten worden on der andere doorbelast naar de bei de plangebieden Cavelot en IJzen dijke-Oost. Deze kosten worden meegenomen in de exploitieopzet- ten van beide projecten. Stichting Woongoed krijgt een rekening van 3600 euro voor Roode Polder. cadzand-bad - Een veertigtal vier voeters en hun begeleiders van Hondenclub Aardenburg (HCA) begonnen gisteravond bij hotel Noordzee in Cadzand-Bad aan de eerste avond van hun wandeldrie daagse. In een rustig tempo werd het traject in de richting van de Zwinhoeve afgelegd. Hier moch ten de honden even verpozen en de dorst lessen. De puppy's legden een parcours van drie kilometer af. De oudere honden liepen zeven ki lometer over strand en duinen. Ria Verhage en Ronnie de Poorter, die instonden voor de organisatie, vinden de wandeltochten een aar dige afwisseling in het gevulde jaarprogramma. „We doen het voor de gezelligheid en het is ook een bindingsactiviteit. HCA is een hechte club voor gezelschapshon den en daar past deze driedaagse perfect in", vertelt de Poorter. Vandaag wordt over de historische wallen van Sluis gewandeld. Het evenement wordt woensdag afge sloten met een tocht in de omge ving van Aardenburg. Als beloning ligt er op de slotdag voor de hond een verrassingspakket te wachten. In Sint-lansteen en Terneuzen is gisteren de wandelvierdaagse van start gegaan. Vanaf vandaag kan er ook in IJzendijke vier avonden worden gewandeld. door Eugène Verstraeten terneuzen - De inwoners en be zoekers van Terneuzen moeten in de toekomst rekening houden met een snellere stijging van de par keertarieven. Voor dit jaar ver wacht de gemeente ongeveer een ton meer parkeergeld in het laatje te krijgen. Daarvan is 58 mille al vast uitgegeven aan een extern bu reau voor het verder professionali seren van de parkeerorganisatie. Vanaf volgend jaar krijgt de ge meente nog structureel zo'n 75.000 euro meer aan parkeergeld binnen. De parkeertarieven wor den namelijk met 10 cent per uur verhoogd naar een euro per uur. Dan nog blijven de uitgaven voor het parkeerbeleid hoger dan de in komsten. „Met de aanpassingen in het betaald-parkerengebied voor het verbeteren van de parkeervoor zieningen, de bereikbaarheid daar van en de informatievoorziening daarover, kunnen de tarieven wel licht in de toekomst meer dan trendmatig aangepast worden", be togen B en W. Het college belooft daarbij de uitgangspunten uit de parkeernota niet uit het oog te ver liezen. Zoals het hanteren van ta rieven die niet uit de pas lopen met tarieven in andere Zeeuwse steden. Volgend jaar krijgt de professionali sering van het parkeerbeleid ver der vorm. De kosten daarvan zijn volgens het college nu nog niet vol doende te overzien. Vanaf vandaag staat de Zeeuwse Almanak niet meer op de eerste pagina van het katern Zeeland, maar linksonder op de tweede pa gina. GOES - Het ROC Goes heeft de leer lingen die er tijdens hun examen feestje achter kwamen dat ze tóch gezakt waren, gisteren excuses aan geboden. Ze krijgen allen recht op twee herkansingen. Het gaat om vijftien leerlingen van het cluster zorg, die vrijdag na zeven uur zijn gebeld, terwijl afgesproken was dat degenen die gezakt waren voor vier uur gebeld zouden worden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De komst van beeld van Thom Puckey naar Terneuzen is opnieuw vertraagd. Eind juni, heeft de kunstenaar nu in een e-mailtje de gemeente bezworen, ligt het vijf meter hoge bronzen sculptuur op de Scheldedijk. In stukken en brokken weliswaar, want de 'man met de cape' moet daarna nog in elkaar gelast wor den. Het is inmiddels meer dan tien jaar geleden dat de Terneuzense ge meenteraad opdracht gaf het kunstwerk te vervaardigen. Het zou worden gemaakt in het atelier van Puckey in Milaan. Om allerlei reden kreeg het beeld te maken met vertragingen, maar afgelopen februari wist wethouderBos het zeker. Het beeld zou, zo had Puckey verzekerd, in april klaar zijn en in mei worden verscheept, zodat het in juli kon worden ont huld. Vele wethouders noemden het afgelopen decennium data waarop het beeld zijn opwachting zou maken in Terneuzen. Maar geen enkele voorspelling kwam uit. Maar kom, nog een maandje vertraging betekent ook weer niet het einde van de wereld. „Ik heb de laatste week intensief contact gehad. Ik heb via e-mail de foto's van het beeld gezien", ontzenuwt Bos beweringen dat er helemaal geen beeld zou zijn. „Het beeld komt er aan. Puckey moet alleen nog even het vervoer regelen." Leden van de Hondenclub Aardenburg begonnen gisteren hun wandeldriedaagse bij hotel Noordzee in Cadzand-Bad foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11