Zeeland PvdA gaat terug naar de basis Huisarts legt eigen praktijk onder de loep Frans Prins gekozen tot nieuwe voorzitter van gewest Zeeland. Huisartsaccreditatie haalt kritische pottenkijkers binnen. pzc Maandag 4 juni 2007 1 9 door Ondine van der Vleuten COES - De noo Zeeuwse leden van de PvdA hebben sinds zaterdag een nieuw bestuur. Frans Prins (59) uit Renesse werd tijdens de gewestelijke ledenvergadering in Goes tot voorzitter gekozen. De le den namen verder het voorstel aan, een onderzoekscommissie in te stellen, bestaande uit ervaren Pv- dA'ers van buiten Zeeland. Prins: „Die moeten maar eens gaan kijken hoe een en ander pre cies in zijn werk gegaan is bij de kandidaatstelling en de opstelling van de kandidatenlijsten. Ook de collegeonderhandelingen worden onder de loep genomen, evenals het verloop van de laatste drie ver kiezingscampagnes." Schouwenaar Frans Prins wordt omschreven als aimabel, samen bindend, politiek en maatschappe lijk zeer ervaren. Hij wil de partij naar buiten richten, waarbij het zoeken van nieuwe politieke talen ten en het versterken van de partij organisatie voorop staan. Hij heeft 32 jaar bij de Belastingdienst ge werkt, in financiële functies en als personeelsmanager. „Ik ben erg ge richt op mensen en hun ontwikke lingsmogelijkheden", zegt hij zelf Scheidend voorzitter Riet Teeuw- sen zei na afloop van de gewestelij ke ledenvergadering in Goes, dat zij haar opvolger adviseerde het werven van jonge leden bovenaan zijn prioriteitenlijstje te zetten. „Dat is wat mij betreft het voor naamste aandachtspunt voor de PvdA nu." Prins, die ook afdelingsvoorzitter van Schouwen-Duiveland is, wil eerst eens kijken waar de afdelin gen ondersteuning nodig hebben. „En dan gericht zoeken naar men sen. Dat wil ik doen door voor alle Zeeuwen, dus niet alleen PvdA-le- den, cursussen gemeentepolitiek te organiseren. Mijn ervaring is dat er dan altijd wel iemand is die zegt: goh, dit is veel leuker dan ik dacht. Het is natuurlijk leuk als ze dan voor de PvdA kiezen, maar be langrijker is dat mensen zich be wust worden van hun omgeving en de rol die de politiek daarin speelt. Zodat ze betrokken raken bij de Zeeuwse politiek. Dat is be langrijk." Naast Prins werden nog tien leden benoemd. Daarmee zit het be stuur eindelijk weer goed in de De PvdA Zeeland heeft sinds za- terdag weer een bestuur van elf leden; de afgelopen tijd waren dat er slechts drie, het vereiste minimum. mensen, na een periode met slechts drie leden (statutair het mi nimum). Het nieuwe bestuur moet voor al les een samenbindende kracht vor men, die de PvdA Zeeland de ko mende vier jaar weer 'smoel' geeft en daartoe over de noodzakelijke organisatorische kwaliteiten be schikt. Benoemd werden Susanne Cysouw uit Veere ('ervaren op ge meentelijk gebied') tot secretaris, Cees van Ruiten uit Schore ('vak bondsvleugel, oude Uyliaan') tot penningmeester, Bep Kooyman uit Vlissingen (ook voorheen be stuurslid, 'wil werken aan een nieuw sociaal profiel van de par tij'), Karin de Bruijn uit Goes ('nieuw politiek talent') lolanda Prins uit Tholen (richt zich op ar moede en werkgelegenheid), |an Schuurman Hes uit Kats (aan dacht voor Europa en de zuiderbu ren), )ack Burger uit Goes ('partij belang voor personenbelang'), Ad- dy eleven uit Hulst ('aandacht voor verwaarloosde leden'), |o Stanneveld uit Waterlandkerkje (heeft internationale contacten, kent sector welzijn), Aty Harwijne uit Middelburg (ervaring in ge zondheidszorg en bestuur) en Ton Pronk uit Vlissingen ('veel ideeën"). Voor de longe Socialisten is Silvester l.orello uit Biggekerke als adviseur aan het bestuur ver bonden. De onderzoekscommissie bestaat uit ervaren PvdA'ers van buiten Zeeland: Els Kuijper (oud-wethou der Rotterdam), Lambert Verhei- J jen (dijkgraaf en oud-gedeputeer de uit Brabant), laap Wolf (waar nemend burgemeester in Rosen- burg, voormalig gedeputeerde in Zuid-Holland), losephine Verspa- get (oud-Kamerlid) en Nora Salo mons (oud-Kamerlid en oud-om budsman Amsterdam). De Middelburgse huisarts J. Ponten temidden van zijn assistenten; door de gang van zaken kritisch tegen het licht te (laten) houden, willen ze de kwaliteit van het werk in de praktijk hoog hou den. foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan middelburg - „Het is niet de be doeling dat mensen denken dat wij nu de beste zijn", waarschuwt huisarts J. Ponten. Maar hij heeft met zijn praktijk in Middelburg de primeur: de eerste Zeeuwse accre ditatie volgens de standaard van het Nederlands Huisartsen Ge nootschap. Hij hoort tot de hon derd eerste praktijken in Neder land die in het kwaliteitsborgings- traject zijn toegelaten. Nog vier honderd praktijken, waaronder zijn tweede in Nieuw- en Sint-Joosland en de Middelburgse en Arnemuidse leden van de huis- artsencooperatie Zorggroep Wal cheren volgen op korte termijn. Ponten heeft zich met de accredita tie verzekerd van een groep vakge noten en wetenschappers die gere geld meekijken in zijn praktijk: is de organisatie wel in orde, hoe staat het met de behandelingen en wat is het oordeel van de patiënt. „Ze kijken naar alles: de telefoni sche bereikbaarheid, de ontvangst aan de balie, maar ook of ik vol doende vaatonderzoek doe bij de suikerpatiënten in mijn praktijk," vertelt Ponten. Zo werd duidelijk 'Het is goed voor jezelf, vooral als je als huisarts alleen werkt' dat de notities in zijn patiënten dossiers in de computer bijwer king behoefden om groepen als suikerzieken snel uit het bestand te selecteren. „Het is goed, vooral als je als huisarts alleen werkt." T\vee enquêtes werden losgelaten op zijn patiënten: één over de toe gang tot de praktijk en één over de dokter. De vragenlijsten gingen in een dichtgeplakte doos in de prak tijk. „We hebben wel rond de doos gedanst, want we brandden van nieuwsgierigheid, maar we heb ben alles volgens de regels onge zien aan de NHG overgedragen," zegt Ponten. De resultaten waren complimen teus voor de assistenten en zijn praktijkondersteuner. Over zich zelf lacht Ponten enkel. Vanuit de NHG kwam echter een waarschu wing: let op de privacy bij de open balie. „Sommige patiënten meld den dat ze flarden telefoongesprek ken konden opvangen. Daar is een van de verbeterplannen op ge schreven." De accreditatie bete kent dat zulke punten geregeld ge controleerd worden door de NHG. Maar binnenkort willen de assis tenten zelf uitzoeken of hun oplos sing werkt: betere afleiding door een goede leesmap en muziek bo ven de wachtstoelen. De patiënten wachten nog vele enquêtes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67