Zeeland Grote toeloop op Sloelijn Uitvaartcentrum Goes verkocht aan RWS Tomatenbier mag in de vrije klasse Vechtpartij om parkeerplek Bejaarde vrouw beroofd door een indringster Hastens René Brasser GRATIS Politic zoekt een Duits sprekende vrouw met kort blond haar. Keurmeesters proeven dertig topbieren op NK amateurbrouwen. Nieuwe Noordbaan Rijksweg A58 voor bouwvakantie klaar. Hoe actief bent u als u slaapt? PZC Maandag 4 juni 2007 1 7 door Henk Postma arnemuiden - Steeds wanneer An neke Wattel uit Nieuwland met haar twee zoontjes langs de werk zaamheden aan de Sloelijn reed, zat het kroost plat met de neus te gen het autoraam gedrukt. Zater dag was het bouwterrein voor hen een avontuurlijk speeldomein. Ze behoorden tot de meer dan zeven honderd bezoekers die de Open Dag van de Bouw aangrepen om er een kijkje te nemen. Hoe verder de dag vorderde, hoe meer publiek zich meldde bij de keet van bouwcombinatie Volker Wessels Boskalis langs de Post weg, vlakbij het Frans Monument. „Je weet nooit hoeveel mensen er komen, maar zo'n grote toeloop hadden we niet verwacht", glun derde projectleider Rob van Koe- veringe uit 's-Heer Arendskerke. Vijftien personeelsleden hadden hun vrije zaterdag opgeofferd om de belangstellenden met hun werk kennis te laten maken. Alsof hun leven ervan afhing, werkte de be manning van een kraan, een laad- schop en twee gronddumpers aan de helling waarover de trein uit het Sloegebied eind 2008 over de Rijksweg heen naar de spoordijk raast. Ondertussen reed een busje af en aan om belangstellenden via De eerste helft van het spoorviaduct over Rijksweg A58 is nu zo goed als gereed. Bezoekers beklommen de beton nen kolos om te constateren dat de noordelijke baan van de snelweg inmiddels is geasfalteerd, foto Lex de Meester Lewedorp naar de nieuwe 'noord- baan' van de snelweg te rijden. Die is afgelopen week geasfalteerd, en kan nog voor de bouwvakva kantie door het verkeer in gebruik worden genomen. Vanaf de beton nen bak van het spoorviaduct, waarvan de eerste helft nu gereed is, hadden de bezoekers daar een mooi zicht op. Naar verwachting door Lilian Dominicus GOES - Het voormalige uitvaartcen trum in de Zuidvlietstraat in Goes is verkocht aan woningbouwver eniging RWS. De vereniging zal het gebouw vermoedelijk gebrui ken als kantoor en opslagruimte voor de renovatie van de wijk Nieuw West. Daarna wordt het pand mogelijk geschikt gemaakt voor appartementen. Het nieuwe uitvaartcentrum van Monuta aan de Fluitekruidstraat werd zaterdagochtend officieel geo pend door wethouder M. Diele- man (CDA, ruimtelijke ordening), met het planten van een levens boom. Bewoners in de straat zagen de bouw met argusogen tegemoet. Niet omdat ze tegen de komst van het uitvaartcentrum waren, maar omdat ze een toename van ver keer verwachtten. Liever ha'dden ze gezien dat de ge meente een uitrit vanaf de Ring baan West zou aanleggen, zodat de oprit niet aan de Fluitekruid- laan hoeft te liggen. Goes probeert echter het aantal uitritten op de rondweg, vanwege de verkeersvei ligheid, te beperken. De bewoners hebben de rechtszaak onlangs ver loren. Ook hadden de bewoners kritiek op manier van communicatie van uit de gemeente. Die heeft de voorlichting overgela ten aan Monuta. „Met de gemeen te is het niet meer goed gekomen, laten we dat maar eerlijk zeggen", beaamt teamleider Th. Jansen van Monuta. De uitvaarder had de be woners vorige week al laten ken nismaken met het bedrijf. „Dat werd bijzonder gewaardeerd, we hebben er heel positieve reacties op gehad." zal het tweede deel van de klus, de aanleg van de zuidelijke infrastruc tuur, slechts enkele maanden in be slag nemen. Projectleider Van Koe- veringe verwacht dat de Rijksweg nog voor het eind van dit jaar weer volledig kan worden openge steld. Doordat de bouwers op veel bommen, mijnen en munitie stuit ten, ligt het karwei enkele maan- stavenisse - Twee Belgen zijn gis terochtend slaags geraakt om een parkeerplek op de Veerweg in Sta- venisse. Een 43-jarige man uit Halle had de plek voor vrienden gereserveerd met een zak duikspullen. Een an dere auto kwam aanrijden, daar stapte een vrouw uit die de zak wegpakte. De 43-jarige man ging daarop op de plek staan, maar werd aangere den door de andere man, een 41-ja- rige uit Lokeren. den achter op het schema. Naar verwachting is het meeste oorlogs tuig nu opgeruimd. De bezoekers konden zaterdag zelf aan de slag met de detectie-apparatuur waar mee naar metaal in de grond wordt gezocht. Daarbij stuitten ze niet op bommen, maar op speel goedautootjes die voor deze gele genheid waren verstopt. Verkeersschool emu MOrORKIJIJ-S: 20 motorrijlessen examen voertuigenheheersing examen verkeersdeelneming 795 Theorielessen AUTORIJLES: Ie 10 autolessen 225,- Autorijles Aanhanger (EAB) Motorrijles Training/Training verhoogde rijvaardigheid (cat. A) Voor tiw aulo- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renehrasser.nl Opfriscursus (cat. A en H) RIS (rijden in stappen) westkapelle - Een indringster heeft zondagochtend in Westkapel le een 86-jarige vrouw beroofd van sieraden en een portemonnee. De politie zoekt een blonde Duits sprekende vrouw van ongeveer dertig jaar. De indringster belde om half twaalf bij de bejaarde vrouw aan. Toen die opendeed, stapte de be zoekster meteen de woonkamer binnen, zette een weekendtas neer, en vertelde de verbaasde be woonster dat zij kwam poetsen. De bejaarde vrouw vroeg haar de woning te verlaten, omdat er op zondag niet gepoetst hoefde te worden. Daarop zei de indringster dat ze even naar het toilet moest. Vervol gens ging ze de trap op, en rom melde ze wat op de bovenverdie-. ping. Toen de indringster de woning had verlaten, belde het slachtoffer meteen de politie. Die heeft spo renonderzoek gedaan. De indring ster is gezien in een donkergekleur de personenauto. Ze is blank, heeft kort blond haar, een slank postuur, en is ongeveer i.6o tot 1.65 meter lang. Ze droeg een witte driekwart broek met een roze hemdje. door Lilian Dominicus kamperland - Terwijl toeristen en dagjesmensen zich in en rond het cafe van bierbrouwerij Emelisse vermaakten met bierpulsjoelen en bierbrouwcursuspakketten, was in de catacomben een veel serieuzer evenement aan de gang: de verkie zing van het best gebrouwen ama teurbiertje van Nederland. De vijf bierkeurmeesters testten za terdagmiddag in de kelder, onder de keuken van het restaurant, der tig topbiertjes in zes verschillende klassen. Geselecteerd uit een totaal van 391 bieren. Licht smalbier (zo als pils), donker smalbier (zoals stout), licht dikbier (zoals tripel), donker dikbier (zoals dubbel). In de vijfde klasse moet een bier tje worden nagebrouwd. Dit jaar was dat een La Chouffe. Naast de vijf officiële klassen was er ook de vrije klasse, waarin alles mag: oes- terstout of tomatenbier. De num mer een in deze klasse was een bier dat door de brouwer Oud bra- bants was genoemd. De vijf keur meesters van het Bier Keurmees ters Gilde (BKG) voor het Nationa le Kampioenschap komen uit het hele land en moeten aan heel wat eisen voldoen. „Iedereen moet zelf amateurbrouwer zijn", vertelt keur meester Nico Vonk, die toevallig 'Wij zijn niet zo stoer als de wijnproevers, we moeten wel doorslikken' uit Goes komt. Hij is aangesloten bij bierbrouwersgilde Deltabrou- wers uit Kapelle, de organisator van het kampioenschap. De keurmeesters beoordelen elk biertje op smaak, geur en totaalin druk. De vijf slikken het bier overi gens gewoon door. Vonk: „We zijn niet zo stoer als de wijnproevers, wij moeten wel doorslikken." Zo dat ze ook de bittere nasmaak van het bier beleven. Want dat is min stens zo belangrijk als de smaak van het bier dat nog in de mond walst. De nieuwe Nederlandse kampioen werd Rob Meijer uit Arnhem. Keurmeesterschap is vak Om keurmeester te worden moet je smaken onderschei den. BKG geeft eens in de zo veel jaar een opleiding. In okto ber begint een achtdaagse cur sus brouwen en keuren. De keurmeesters maken ge bruik van het internationale keurglas, het Iso-glas. Dat wordt ook gebruikt voor wijn-, cognac- en whiskeyproeverijen Het versterkt de smaak enorm. Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nai ht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? since i8$z Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65