Zeeland Een plek waar je tot jezelf kan komen Trio ringrijders uit Grijpskerke hogerop Bewoners Stromenwijk in Middelburg wijden labyrint in Vlissingers beboet na beledigen agenten Southpark Festival geeft voorproefje Brand in Middelburgs volkstuinencomplex Jaarmarkt Saronskerk in Oostkapelle Vlissingse drankrijder raakt rijbewijs kwijt Muzikale wandeltocht bij Buxtehude-festival W PZC Maandag 4 juni 2007 1 5 Bewoners van de Stromenwijk wijden zaterdagmiddag hun labyrint in. Het brengt de wandelaar in zeshonderd stappen naar de bron van het bestaan foto Lex de Meester door Henk Postma middelburg - Zeeland heeft er weer een bedevaartsoord bij. Na dat eerder in de week bij 's-Heer Arendkerke het Vrouweputje werd heropend, namen Middelburgers zaterdag - zij het met wat aarzelen de eerste stappen - hun labyrint in gebruik. Bewoners van de Stromenwijk sta ken afgelopen jaar de handen uit vlissingen - Twee Vlissingers, 24 en 25 jaar oud, zijn zondagnacht op de bon geslingerd wegens bele diging van politieagenten. Dat ge beurde toen een van hen, na een waarschuwing te hebben gene geerd, was bekeurd wegens fietsen in voetgangersgebied de Walstraat. Hij fietste ook zonder licht. middelburg - Southpark Festival op 23 juni in Middelburg geeft ko mende zaterdag op Plein 1940 een voorproefje. Er worden dan de he le dag films vertoond van optre dende artiesten. Leden van pop groep Massada geven workshops en delen handtekeningen uit. de mouwen om achter landhuis Toorenvliedt honderden buxus- struikjes te planten, met daartus sen een schelpenpad, en erom heen een ring van versnipperd hout. „Is dat nu zo bijzonder?", wierp wethouder Albert de Vries de omstanders toe. Om er een vol mondig 'ja' op te laten volgen. Want samen vormen die buxus- plantjes - al zijn ze slechts luttele decimeters hoog - 'iets mystieks', dan wel iets 'heel inspirerends'. De struikjes vormen het patroon van een labyrint: een wandelpad naar de levensbron, ofwel - zoals middelburg - In de nacht van vrij dag op zaterdag heeft brand ge woed in een tuinhuisje op het volkstuinencomplex aan het Griffi oenpad in Middelburg. Het tuin huis is verwoest. Even voor de brand is een harde knal gehoord, vermoedelijk afkomstig van een gasfles die in het huisje stond. oostkapelle - Bij de Saronskerk in Oostkapelle vindt zaterdag 9 juni de jaarlijkse verkoop- en rom melmarkt plaats. De opbrenst is voor een christelijke gemeente in Albanië en voor vluchtelingen in Colombia. De markt vindt plaats van 9.00 tot 15.30 uur. bedenker Piet de Bruin verkondig de - een plaats van overgave en ver trouwen, waar je ontdekt hoe het met je gaat! Heel anders dan een 'Dit is heel anders dan een doolhof. Want daarin loop je het risico te verdwalen' doolhof, want daarin loop je het ri sico te verdwalen. Het labyrint heeft in ieder geval al saamhorigheid tot stand gebracht. Wethouder De Vries: „Het is van vlissingen - De politie heeft zon dagochtend in Vlissingen een dron ken automobilist van straat ge haald. De 31-jarige Vlissinger reed in de Coosje Buskenstraat. De test wees uit dat hij bijna vier keer te veel had gedronken. De man is zijn rijbewijs kwijt, en moet zich verantwoorden voor de rechter. dreischor - In het kader van het Buxtehude-festival wordt zaterdag 9 juni een muzikale wandeltocht van Dreischor naar Zierikzee ge maakt. Tijdens de wandeling zorgt gitarist Dik de Koning voor mu ziek. In de Nieuwe Kerk in Zierik zee volgt een broodmaaltijd. onderop door de bevolking be dacht en uitgevoerd, geholpen door Woongoed en de gemeentelij ke plantsoenendienst. Mooi dat zo iets in Middelburg van de grond kan komen." Bedenker De Bruin geeft er zelfs een wereldwijde strekking aan. Want zowat alle culturen kennen het labyrint als een plek waar je tot jezelf kan komen, om daarna weer frank en vrij naar de buiten wereld te stappen. Ie komt het tegen in kathedralen, maar ook op het strand. Vissers te kenen daar een labyrint om een door onze correspondent Marlies Lampert grijpskerke - Het drietal ringrij- ders van Grijpskerke I vierde afge lopen zaterdag feest in het eigen dorp. Met 84 van de 90 ringen pak ten Ronald Geertse, Pieter Dinge- manse en Harry Schout de kam pioenstitel tweedeklas, goed voor promotie naar de bovenste regio nen. Daarmee werd hun degrada tie van vorig jaar weer ongedaan gemaakt. 's Ochtends spande het er nog om. Pas in de 14e beurt nam Grijpsker ke I de groene sjerp over van het drietal van Westkapelle II. Die wer den tweede met 7 ringen achter stand, en promoveert mee naar de behouden thuisvaart af te smeken. Het is dus, benadrukt De Bruin, een multicultureel symbool. En daarmee uitstekend op z'n plaats in de multiculturele Stromenwijk. Dat de inwijding zaterdagmiddag louter autochtonen trok, was heel goed verklaarbaar. Want de Turk se gemeenschap in Middelburg had op hetzelfde moment de han den vol aan de viering van een ei gen culturele dag, even verderop in de wijk. Daar danste de Der wisj. F.n kon men, na het betreden van het labyrint, nog even terecht voor een drankje. eersteklas. Westkapelle III kreeg een fikse domper te verwerken. Ze kwamen niet verder dan 59 rin gen, en degradeert weer naar de derde klas, samen met Souburg III, dat slechts 53 ringen stak. Bij het persoonlijk kampioen schap was er één onbetwiste win naar. Thuisrijder Ronald Geertse liet zijn uitstekende vorm zien door alle dertig ringen te steken, 's Ochtends deelde hij deze kopposi tie met Gisella Gabriëlse uit West kapelle. 's Middags liet zij twee rin gen hangen. Ze werd reservekam pioen. Zaterdag 9 juni: Derdeklaswedstrijd in Biggekerke op het Kerkplein, van 08.00- 17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63