Kleumen bij kletsnatte heiligverklaring RIJN MOEZEL CRUISE Aidsdoden Nederland herdacht KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 ANTIEK GEVRAAGD Honderden Limburgse pelgrims trotseren de elementen in Rome. 4500 Nederlanders stierven sinds 1982 aan ziekte. waarom zou je verder zoeken 8-daagse riviercruise Duitsland PZC Maandag 4 juni 2007 5 Pelgrims onder een zee van paraplu's op het Sint Pietersplein. Op de foto linksboven prijkt het gezicht van pater Houben foto Vincemo Pinto/ANP bloedkoraal, granaat, schilderijen, zilverwerk etc. Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 www hetmiddelburgsveilinghuis nl door Guus Urlings ROME - Het had voor de honder den Limburgse pelgrims de bekro ning van hun bezoek aan Rome moeten worden: de plechtige hei ligverklaring van pater Karei Hou ben op een zonovergoten Sint Pie tersplein. De weergoden beslisten gisteren anders. 'Paraplu! Paraplu! 5 euro!' De ver kopers langs de toegangswegen naar het Sint Pietersplein doen gouden zaken. Het regent onop houdelijk. En daar hebben velen niet op gerekend. „Wat is dit toch zonde voor al die mensen", zegt Jes Ubaghs uit Puth. Het is ruim anderhalf uur voor het begin van de plechtigheden en de eerste veer tig rijen zijn al volledig bezet. Be halve pater Houben heiligde de paus gisteren nog drie zaligen: priester George Preca uit Malta, de Franciscaan Simon van Lipnica uit Polen en de Franse zuster An- ne-Eugenie Milleret de Brou. De Limburgse pelgrims hebben zich door de massa toch dicht bij het altaar weten te wurmen. Al leen: dat is nauwelijks te zien door een zee van paraplu's. Maar de Nederlanders houden de moed erin. „Heb jij aan de zonnebrandcrème gedacht?" „Zon nebrandcrème?" „Dat stond in het boekje van de organisatie: denk aan voldoende water en bescher ming tegen de zon." „Als je water wilt, dan hoef je maar naar boven De Limburgse pater Karei Houben is gisteren door de paus heilig verklaard te kijken, met je mond open." „Dat heeft pater Karei toch niet goed geregeld." Na ruim anderhalf uur wachten schrijden de paus en zijn gevolg vanuit de Sint Pieter naar het al taar op het plein, ledereen pro beert een glimp van de kerkleider op te vangen of een foto te maken. Dus gaat iedereen rechtop staan, zodat de mensen erachter he lemaal niets meer zien. Als de plechtigheden op gang ko men wordt de sfeer ingetogen. Als ergens in de brij van woorden plot seling de naam 'Carolum a Sancto Andrea Houben' of 'Father Char les of Mount Argus' opklinkt, wordt er bescheiden gejuicht en gaan de witgele Pater Karei-vlag gen de lucht in. Tegen het einde van de plechtigheid komt er meer ruimte. Honderden pelgrims heb ben dan al besloten om, doornat en verkleumd, de 'strijd' te staken. AMSTERDAM - In de Dominicus- kerk in Amsterdam stonden zater dagmiddag een kleine duizend mensen stil bij de 4500 mannen, vrouwen en kinderen die in Neder land sinds 1982 stierven door aids. Het is 25 jaar geleden dat in Neder land de eerste aidsdiagnose werd gesteld. Nog altijd sterven in ons land wekelijks twee mensen aan. Minister Ab Klink (Volksgezond heid), de Amsterdamse wethouder Marijke Vos en Aidsambassadeur Paul Bekkers woonden de herden king bij. Genoveva Silva van de Hiv Vereniging Nederland zei aan het begin van de herdenking dat deze niet overschaduwd moest worden door het recente hiv-schandaal in Groningen. Aan het eind werden ballons opgelaten ter nagedachtenis aan mensen die door aids stierven. De jaarlijkse bij eenkomst werd georganiseerd door de Hiv Vereniging Nederland en het Aids Fonds in het kader van Aids Memorial Day. In de da gen rondom 2 juni staan mensen wereldwijd stil bij de in totaal meer dan 25 miljoen aidsdoden. vanaf 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS! Heerlijk cruisen over de Rijn Moezel? Met KRAS natuurlijk! We hebben zeer voordelig beslag weten te leggen op hutten op het com fortabele schip MS Princess. Hierdoor boekt u een 8-daagse cruise langs de Duitse Rijn en Moezel al vanaf slechts 479! En dat is inclu sief de busreis vanuit Nederland v.v., ontbijt, lunch en diner aan boord en een boeiend vaar- programma! De route voert u vanuit het Duitse Koblenz naar o.a. historisch Zeil, Trier, het pitto reske Cochem en de wijnstadjes Bernkastel en Rüdesheim. Zeg nou zelf, dat is toch geen geld voor zo'n prachtige en complete reis? VAARPROGRAMMA IN 'T KORT Dag 1: per bus reizen we naar het Duitse Koblenz Inscheping op het MS Princess. Dag 2: we gooien de trossen los en zetten koers naar het historische plaatsje Zeil. We gaan op weg naarTraben-Trarbach. Dag 3: op naar Trier, vermoedelijk de oudste stad van Duitsland met o.a. de Porta Nigra. Dag 4 door naar Bernkastel. volgens velen ook wel de mooiste stad aan de Moezel. Dag 5: we varen naar karakteristiek Cochem Dag 6: we verlaten de Moezel en gaan de Rijn over naar Boppard Boppard is ondermeer bekend van het 12e-eeuwse Klooster Marienberg. Dag 7. van Boppard door naar het bekende wijn stadje Rüdesheim, aan de voet van het Niederwald. Neemt u ook een kijkje in de Drosselgasse.de gezelligste steeg van Duitsland? Dag 8 we reizen per bus terug van Koblenz naar Nederland. Einde van een prachtige cruise. MS PRINCESS Het schip beschikt over een receptie, stoellift, bar, restaurant en winkeltje. U verblijft in een comfor tabele hut op het benedendek voorzien van o.a. douche, toilet, televisie en airco. INCLUSIEF: busreis Nederland-Koblenz v.v. (via Rotterdam-Utrecht-Eindhoven), 7 nachten verblijf op MS Princess, ontbijt, lunch en diner, prachtig vaarprogramma. Juni 29 499 Juli 20 499 Oktober 5 479 Toeslag: reserveringskosten 30 per boeking. Prijzen zijn per persoon in een 2-persoonshut. Reisnr. CRUZ 25.428, www.kras.nl/2S428 Super voordelig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5