Hulst praat over aankoop grond Karwei Coördinator Ledeltheater beleeft met koninklijk lintje zijn derde hoogtepunt Ouderwetse dweilmiddag Hulst Kou over opleggen Wet voorkeursrecht uit de lucht. Graafjansfeesten zet Westdorpe drie dagen op zijn kop Feesten drukbezocht ondanks vele evenementen in regio. John Bolsius stuwde bezoekersaantal theater Oostburg omhoog. Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7#: PZC Maandag 4 juni 2007 j 17 door Sheila van Doorsselaer hulst - De gemeente Hulst is met Stoel van Klaveren, eigenaar van de opstallen en de gronden van het Karweiterrein in Hulst, in on derhandeling over aankoop. Hulst wil het terrein inrichten als winkel promenade en zo een verbinding maken tussen Morres Wonen en de binnenstad. Hulst en Stoel van Klaveren zitten nu in goede harmonie met elkaar om de tafel. Dat was ooit wel an ders. Hulst vestigde een paar jaar geleden de Wet voorkeursrecht op het perceel om zo het eerste recht van koop te hebben en daarmee projectontwikkelaars te snel af te kunnen zijn. Stoel van Klaveren verzette zich tegen de Wet voor keursrecht want de organisatie vond een koper voor de leegstaan de bedrijfshal en de gronden. De kwestie werd voorgelegd aan een commissie van deskundigen die de rechtbank adviseert wat de prijs van de grond en opstallen mag zijn zodat de rechter kan von nissen voor welke prijs, tegen wei- ra^ Hulst en de eigenaar van het Kar- weiterrein zijn uiteindelijk in goe de harmonie met elkaar in ge sprek over de aankoop van de grond en opstallen. ke voorwaarden en wanneer de ge meente afneemt van Stoel van Kla veren. De rechter zou het beroep van Stoel van Klaveren binnenkort behandelen, maar heeft nu laten weten dat de procedure twee maanden is uitgesteld. Die tijd be nutten Hulst en Stoel van Klave ren om met elkaar te onderhande len. De Hulster wethouder Paul Wee- maes meent dat er een goede kans bestaat dat beide partijen er sa men uitkomen. Zo niet, dan wijst de rechter alsnog vonnis. Met het aanwenden van de Wet voorkeursrecht wil Hulst de ont wikkelingen op het Karweiterrein zelf sturen. De gemeente wil voor komen dat projectontwikkelaars de grond en opstallen opkopen en dat het gewilde stadsvernieuwings project zo veel duurder, wellicht onbetaalbaar wordt, en de uitvoe ring veel vertraging oploopt. Ge meenten mogen niet lukraak strooien met de Wet voorkeurs recht. Er moeten duidelijke plan nen voorhanden zijn voor het be oogde perceel of pand. Hulst en andere gemeenten kun nen sinds enkele jaren wel makke lijker gebruikmaken van de Wet voorkeursrecht omdat de wet is aangepast en er zo minder juridi sche haken en ogen aan zitten. Hulst meent dat het vestigen van voorkeursrecht past binnen het ac tieve grondbeleid van de gemeen te. hulst - „Heerlijk, ik zit te genie ten", verzucht een volbloed Hul stenaar: „Eindelijk weer eens volle terrassen en een sfeervolle zondag middag in de binnenstad van Hulst. Dat was lang geleden. Ge woon een verademing." Hij zit op een terras op de Grote Markt in Hulst en van alle kanten is muziek te horen. De Bacchanten spelen dixieland en geven een hele show weg. Het publiek proeft van vele muziekstijlen. Op allerlei hoe ken in de binnenstad spelen bands en geven improvisaties weg. Om dat de straten autovrij zijn, kun nen de bezoekers gewoon rond wandelen. door Gino van den Broecke westdorpe - |e geeft een feestje en drie dagen lang staat het hele dorp op zijn kop. De formule van de Graafjansfeesten in Westdorpe bleek met zevenduizend bezoekers dit jaar weer goud waard. Op het scoutingterrein van WeWe- KaBo genoot jong en oud met vol le teugen van de diverse activitei ten. Kooivoetbal, talentenjacht, op tredens, totempaalhakken en de drukbezochte kunstmarkt. Ook in het dorp zelf waren activiteiten zo als optredens, demonstraties en een grote kraampjesmarkt. De mensen vonden massaal hun weg naar de 22e uitgave van de feesten hoewel er in de regio tal van activi teiten plaatsvonden. „Het is prach tig om te zien, dat zoveel mensen toch hier hun vertier en plezier ko men zoeken", zegt Maurice de Vleeschauwer van het organisatie comité. De Graafjanskidsactiviteiten, met indianendorp en -verhalen en zangtalentenjacht, zijn een schot in de roos. De kinderen genieten volop en de ouders zitten heerlijk met een drankje in de zon. 's Avonds liep ook de grote feest tent vol bezoekers, waar diverse bands optraden. Tussendoor werd lamy van Strien (16) gekozen tot Miss Graafian 2007. Tijdens de afsluitende kunstmarkt en poëziefestival gisteren was het eveneens druk. De bezoekersteller kwam na drie dagen (op vrijdaga vond begonnen de feesten met Kreekrock) uit op zo'n zevendui zend bezoekers. De Graafjansfees ten in deze vorm is een succes, dat is dit weekend maar weer geble ken. De organiserende Bareélen zijn te vreden en luisteren naar de optre dens op het podium. „Burgemeester J.F. Mulder heeft de dweildag officieel geopend. Alle bands waren op tijd en alles ver loopt volgens het tijdschema. De Markt is al uren overvol, het pu bliek is divers, van jong tot oud en naast veel Hulstenaren ook veel Vlamingen. En wat vooral fantas tisch is: we hebben het weer gekre gen dat we verdiend hebben, su per gewoon." Tegen half zes staan zeshonderd muzikanten op de Hulster Markt en zorgen gezamenlijk voor een meer dan klinkend besluit. door Wilma Valk oostburg - „Tot nu toe waren er twee hoogtepunten in mijn le ven," aldus John Bolsius zaterdag in het Ledeltheater in Oostburg. „De geboorte van mijn zonen en het huwelijk met mijn echtgenote Jistyna. Daar is nu een derde hoog tepunt bijgekomen." Bolsius werd zaterdag tijdens een verrassingsfeest benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Het leek even op een gewoon feest je in de Rabozaal van het theater. Familie, vrienden en vrijwilligers van het 'Ledel' zaten daar om hem te feliciteren met het vijftigjarig be staan van het theater, dacht Bol sius. „Vreemd dat jullie dit alle maal stil konden houden", zei Bol sius na afloop van de ceremonie. Bolsius kreeg de onderscheiding onder meer vanwege zijn uitgebrei de areaal aan vrijwilligerswerk. Al in zijn vorige woonplaatsen Heer- Ie en Steenbergen was hij actief op politiek, sociaal en vooral muzi kaal gebied. Sinds 1999 is Bolsius nauw betrok ken bij het theater in Oostburg. Aanvankelijk als vrijwilliger, de laatste jaren als algemeen coördina- John Bolsius zwaait naar de genodigden. Links burgemeester Jaap Sala. foto Peter Nicolai tor. Onder zijn leiding is het bezoe kersaantal van 5000 naar 30.000 per jaar gestegen. De muziek heeft hem al die jaren niet losgelaten. Hij is lid en voorzitter van OBK (Oefening Baart Kunst) uit Hoofd plaat. Het feestje in het theater begon met een optreden van Adrie Oos terling, dat werd onderbroken door Bolsius' muziekvereniging OBK en die werd abrupt gestopt door de laatste artiest van deze middag, burgemeester |aap Sala. „Ingrijpen moest", meende Sala. „Want de lijst met verdienstelijkhe den van |ohn zijn nog langer dan de conferences van Adrie en de muziekstukken van OBK." Het bestuur van het Ledeltheater bood John na het officiële gedeelte nog een receptie aan. Jongeren vermaken zich met kooivoetbal tijdens de Graafjansfeesten in Westdorpe foto Camile Schelstraete Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? since 1852 Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 22$ 0 22S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55