Zeeland Zandhappen op Meerminnefeesten Sluiskil ronkt en blinkt tijdens Motordagen Feest op boerderij erg in trek Brocante langs de Waterkant druk bezocht Waterlandkerkje voor een dag toneel van enorme tractoren. Organisatie evenement wil ook volgend jaar weer vlammen. Terneuzenaar beroofd van portemonnee Dronken Sluisenaar in slakkengang op de weg Beginnend bestuurder raakt rijbewijs kwijt Belg met slok te veel op betrapt in Koewacht Schapenstriptease lokt bijna duizend bezoekers naar Terneuzen. Kraampjesmarkt Sluis volgend jaar wellicht uitgebreid met de Kaai. pzc Maandag 4 juni 2007 I 1 5 De Red Devil uit IJzendijke zorgde zaterdag tijdens de Meerminnefeesten in Waterlandkerkje voor groot spektakel. foto Peter Nicolai door Frank Cijsel WATERLANDKERKJE - Het maximale uit je tractor halen was zaterdag middag de grote opdracht tijdens de trekkertrekwedstrijden in Wa terlandkerkje. Het dorp vierde weer eens op uitbundige wijze de Meerminnefeesten. Vast onderdeel daarbij zijn de wedstrijden voor tractoren. Ruim zestig deelnemers, veelal jon geren, gingen de strijd aan. Resul taat: ronkende motoren, stevige donkere rookwolken en wegspat tende klei van de draaiende ban den. Naast het wedstrijdelement ging het in 't Kerkje vooral om de sfeer, gezelligheid, het samen een pintje drinken en wat bijkletsen. Door het zonnige weer was het erg druk op de baan. Marnix van Acker had samen met Frank de Maat en Stefan de Vos voor uitbreiding van het aantal deelnemers gezorgd. „We hebben nu vierenzestig deelnemers toege laten. Ook uit Vlaanderen was de interesse groot om mee te doen. Dat leidt tot meer animo en ook meer bezoekers. Vooral de jeugd uit de omgeving is present", meld de een tevreden Van Acker. Naast de onderlinge competitie kon er genoten worden van de ech te krachtpatsers zoals Red of Blue Devil. Zonder veel problemen wis ten ze de sleepwagen over de volle baan te slepen en dat leverde een full pull en veel waardering van het publiek op. Op het achterste gedeelte van het wedstrijdterrein werkten de mi- cropullers een proef af voor het na tionaal kampioenschap van de Ne derlandse Micropulling Organisa- Naast het wedstrijdelement draait het in 't Kerkje vooral om de sfeer tie. Sinds kort worden hier turbine motoren toegepast. Sommige mo dellen beschikken over een vermo gen van meer dan tien paarden krachten en die laten de achterwie len met ruim honderd kilometer per uur ronddraaien. Ze oogstten veel bewondering van de liefheb bers. Het feest werd vrijdag, na het op graven van de traditionele fles je never, geopend door de jeugd. Kin deren waren hiervoor in stijl aan gekleed. Tot in de late uurtjes ge noten twaalfhonderd aanwezigen in de tent van een drive-in show. Ook zaterdagavond was het gezel lig druk met de covergroep Size Matters en de Twilight roadshow. Met een fietstocht, Vlaamse spelen en een barbecue werden de ge slaagde feestelijkheden weer afge sloten. Hierna kon de fles jenever voor volgend jaar helaas weer de grond in. door Cino van den Broecke sluiskil - Motorliefhebbers had den dit weekeinde maar één be stemming: Sluiskil. De tweede edi tie van de Motordagen werd door het overvolle programma druk be zocht. Met enkele toertochten door het Zeeuws-Vlaamse land, een specia le tocht voor oldtimermotoren, di verse demonstraties, een oldtimer show, een kraampjesmarkt en mu zikaal vermaak was voor iedereen wat te doen. Zaterdag reden er on der andere pocketbikes en karts de monstratierondjes door het dorps park en zorgden twee Engelse rock bands voor stevig muzikaal vertier. Tijdens de oldtimershow in ge meenschapscentrum 't Meulengat stonden motoren uit de oude doos te blinken. De demonstratie van drie Bel gische motoracrobaten was zon dag een absolute publiekstrekker. Ze balanceerden over auto's, palets en een kar met boomstronken. „Het is een evenement in opbouw en gezien de belangstelling zal de derde editie er dan ook zeker ko men", zegt voorzitter Edwin Eek hout van Stichting Motordagen Sluiskil. terneuzen - Een 45-jarige Terneu zenaar is zaterdagnacht in de Noordstraat in zijn woonplaats overvallen. De nog onbekende da der greep hem om zijn nek en er ontstond een ruzie. Toen de dader zich losrukte merkte het slachtof fer dat zijn portemonnee weggeno- sluis - Op de Rondweg in Sluis werd zaterdagnacht een 40-jarige bestuurder uit die gemeente be trapt op rijden onder grote in vloed. Hij viel de agenten op om dat hij met een slakkengang over de Rondweg reed. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. terneuzen - Een 2i-jarige man uit de gemeente Terneuzen moest za terdagnacht zijn rijbewijs inleve ren. Voor een beginnend bestuur der had hij bijna zes keer te veel al cohol op. Hij verklaarde achter het stuur te zijn gekropen omdat hij het niet meer verantwoord vond dat zijn vriend ging rijden. koewacht - Omdat hij drie keer te veel alcohol had ingenomen voor dat hij in zijn auto stapte, besloot de politie zaterdagnacht het rijbe wijs van een 45-jarige man uit het Belgische Moerbeke in te nemen. Hij werd aan de kant gezet in de Eikenlaan in Koewacht. door Cino van den Broecke terneuzen - I lel sthaapsi hoorders feest op de Terneuzense kinder boerderij blijkt oen populair dagje uit. Bijna duizend bezoekers togen zaterdag naar de Evertsenlaan 0111 van de activiteiten te genieten. Gelegenheidscheerder Gerard van Vooren en zijn assistent los wisten de belangstellenden te boeien tij dens het verwijderen van de wol len winterjasjes. Op de dagbestedingslocatie voor verstandelijk gehandicapten van Stichting Tragel waren bovendien veel standhouders aanwezig die hun ambachtelijke vaardigheden toonden of hun waar te koop aan boden. Zo waren er onder andere demonstraties mandenvlechten, hoefsmederij, wolspinnen en vil ten. Verder maakten vele kinderen een ritje op de ezel of de pony. Ook was Kids for Animals aanwe zig met een kleurrijke en zeer crea tieve stand, waar de kinderen zich ook konden laten schminken. Naast de schapen hadden ook de andere dieren van de boerderij be paald niets over belangstelling te klagen. Medebeheerder van de kin derboerderij, Andrea Bakker, spreekt van een meer dan geslaagd feest. „Gezien de overige activitei ten in de regio blijkt ook nu weer dat dieren mensen altijd blijven boeien." door Frank Cijsel sluis - Liefhebbers van rommel markten konden gisteren in Sluis lekker rondsnuffelen. De 'Brocante langs de Waterkant' met een par cours langs het kanaal van Brugge naar Sluis was weer een groot suc ces. Enkele duizenden liefhebbers schuifelden vanaf 's morgens vroeg voetje voor voetje langs de uitgestalde waren. De Sluise middenstandsvereniging had ruim tweehonderd kraampjes verhuurd en ook het aantal staan plaatsen was groot. Tot net voor aanvang kwamen nog aanvragen voor een plaatsje binnen. Franky Standaert, bestuurslid van de mid denstandsvereniging Sluis, was zeer te spreken over de organisatie. „Het rondje langs het water slaat duidelijk aan. We hebben heel veel mensen moeten teleurstel len." Op dit moment kunnen niet meer plaatsen uitgegeven worden. De middenstandsvereniging zoekt daarom naar een oplossing. Stan daert: „We zouden het rondje graag compleet willen maken door er ook de Kaai bij te betrekken. We willen ons ook beraden over uitbreiding met een boeken markt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53