Het schuurfeest is nog steeds springlevend Woningbouwvereniging RWS koopt uitvaartcentrum in Goes Middelburg ziet af van campers Hastens 7^ Monuta opent nieuw gebouw aan Fluitekruidstraat. Plattelands Jongeren Zuid timmeren stevig aan de weg. Hoe actief bent u als u slaapt? pzc Maandag 4 juni 2007 I 17 Een schuurfeest wordt al lang niet meer uitsluitend bezocht door boerenzoons. Het is een feest voor iedereen die op het platteland woont. foto Dirk-Jan Cjeltema door Lilian Dominicus GOES - Het voormalige uitvaartcen trum in de Zuidvlietstraat in Goes is verkocht aan woningbouwver eniging RWS. De vereniging zal het gebouw vermoedelijk gebrui ken als kantoor en opslagruimte voor de renovatie van de wijk Nieuw West. Daarna wordt het pand mogelijk geschikt gemaakt voor appartementen. Het nieuwe uitvaartcentrum van Monuta aan de Fluitekruidstraat werd zaterdagochtend officieel geo pend door wethouder M. Diele- man. Bewoners in de straat zagen de bouw met argusogen tegemoet. Niet omdat ze tegen de komst van het uitvaartcentrum waren, maar omdat ze een toename van ver keer verwachtten. Liever hadden ze gezien dat de gemeente een uit rit vanaf de Ringbaan West zou aanleggen, zodat de oprit niet aan de Fluitekruidlaan hoeft te liggen. Goes probeert echter het aantal uitritten op de rondweg, vanwege de verkeersveiligheid, te beperken. De bewoners hebben de rechts zaak onlangs verloren. Ook had den de bewoners kritiek op de communicatie vanuit de gemeen te. Die heeft de voorlichting over gelaten aan Monuta. „Met de ge meente is het niet meer goed geko men, laten we dat maar eerlijk zeg gen", beaamt teamleider Th. lan sen van Monuta. De uitvaarder had de bewoners eerder al laten kennismaken met het bedrijf. „Dat werd bijzonder gewaardeerd, we hebben er heel positieve reacties op gehad." Omwonende J. Min- m De Fluitekruidstraat had liever ge- zien dat de ingang aan de rond weg zou komen te liggen. De ge meente Goes zag dat niet zitten vanwege de verkeersveiligheid. door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Het is voor de Plat telands longeren Zuid (PJZ) nog steeds het hoogtepunt van het jaar: het schuurfeest. De formule is al vele jaren zo goed als ongewij zigd: stevige muziek in een tot fèesthonk omgetoverde boeren schuur. Steevast goed voor honder den bezoekers. Zaterdag werd in een schuur aan de Oude Nieuw- landsweg bij Nieuwerkerk het 35ste schuurfeest gehouden. Het evenement trok 500 bezoekers. De P|Z is gepokt en gemazeld wat betreft de organisatie van het jaar lijkse feest. Niets wordt aan het toeval overgelaten. Aan de brand veiligheid is gedacht en er zijn pro fessionele beveiligingsmensen inge huurd. Om te voorkomen dat uit ritten van boerderijen in de omge ving geblokkeerd worden door au to's van schuurfeestbezoekers is de route naar het feest afgez.oomd met lint en zijn de uitritten volge- zet met grote houten kisten. „Ik denk dat we alles bij elkaar iets van duizend van die kisten heb ben gebruikt", zegt P|Z'er Frans Koopman, „ledereen in de buurt is op de hoogte van het feest en we doen er echt alles aan om over last te voorkomen. Is er toch iets dan kunnen ze ons altijd bellen." In de praktijk is dat volgens voor zitter Ben van Achterberg van de schuurfëestcommissie zelden no dig. „Er is eigenlijk nooit rottig heid." Een paar jaar geleden leek het de verkeerde kant op te gaan met het jaarlijkse schuurfeest. De door de gemeente stevig aange scherpte veiligheidsregels trokken een forse wissel op de organisatie van het festijn. En met de door de WERKKLEDING naar was vorige week aanwezig bij de open dag. „Het gebouw is best mooi", zegt hij. „Het is wel een beetje een te zwarte steen, het had voor mij wel iets lichter gekund. Maar ja, een uitvaartcentrum mag er niet al te vrolijk uitzien, dat be grijp ik ook wel." Minnaar is niet meer van plan in beroep te gaan. „Sommigen gaan door, maar nee, onze advocaat heeft geadviseerd er niet langer energie in te steken." Wat hem meer stoort, is de bouw van de ap partementen, recht tegenover zijn huis. Hij vreest voor inkijk en een tekort aan parkeerplaatsen in de straat. „We hebben hier al zo wei nig parkeerruimte", verklaart zijn vrouw. „Voor de bewoners wordt een garage gebouwd, maar als er bezoek komt, staan die bij ons voor de deur." Minnaar zelf: „Maar ik ga er niet te lang tegen strijden. Ik heb geleerd om ermee te stop pen, als ik zie dat ik toch mijn ge lijk niet kan krijgen." www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752 gemeente in rekening gebrachte le ges was de PJZ ook niet blij. Inmiddels zijn de scherpe kantjes er wel zo'n beetje af en is het schuurfeest weer uit het dal getrok ken. Vorig jaar werd dialectrock band Surrender gecontracteerd en dat leverde een volle schuur op. Dit jaar was gekozen voor de Bru- se band Side Walk Stone en 'sloop- rockband' The Majestic 12. Achter berg: „We proberen altijd muziek voor een breed publiek te bieden. Het zijn allang niet meer alleen de boerenzoons die naar een PJZ-schuurfeest komen. Ze komen echt van het hele eiland, ook uit Zierikzee en Renesse en zo. Ik denk dat uit ieder dorp wel men- 'Een schuurfeest hoort gewoon bij Schouwen-Duiveland' sen komen. Vorig jaar hadden we trouwens ook Duitse toeristen bij het schuurfeest. Die vonden het prachtig. Zoiets als een schuurfeest kennen ze daar helemaal niet." De P|Z afftcheert zichzelf als een vereniging voor jongeren zestien en dertig jaar. Een actieve vereni ging, want elke maand wordt er wel iets ondernomen Het aanbod is breed. Van Achterberg: „Paint- ball, bowlen, karten, met elkaar uit eten gaan, noem maar op." De PJZ-afdeling Schouwen-Duiveland telt momenteel dik tachtig leden. Dat kan beter, vindt Van Achter berg. „We zijn van plan om stevig aan de gang te gaan met ledenwer ving. We willen proberen een groei van tien procent te realise ren." Internet wordt een belang rijk hulpmiddel voor de PJZ. Via website www.pjz-schouwtn-duive- land.nl worden de leden op de hoogte gehouden. middelburg - Er komt geen stand plaats voor campers in het cen trum van Middelburg. De gemeen teraad had ruimte willen maken maar burgemeester en wethouders vinden het idee onuitvoerbaar. Er zou nog ruimte genoeg zijn op damping Middelburg. Van uw slaap bent u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49