Zeeland heeft eigen musicalproductie Grote toeloop op open dag Sloelijn Je beste maatje vindt je bij ons STEÜTEL Hastens 7^ Voedselbank verwacht groei Amateurgezelschap staat in juni vier avonden in De Mythe. Hoe actief bent u als u slaapt? B PZC Maandag 4 juni 2007 17 Het is voor iedereen even wennen tijdens de eerste doorloop in kostuums. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus GOES - Nog niet alles loopt op rolle tjes, maar er is nog een kleine drie weken te gaan voor de première van The Scarlet Pimpernel in het Goese theater De Mythe. De 45 zanger-acteurs en circa 20 muzi kanten van de vereniging Musi cal-Vrienden gaan nog een paar in tensieve repetities tegemoet. Gisteren was het tijd voor de eer ste doorloop in kostuums. „Ja, en dan loop je tegen praktische pro blemen aan", zegt regisseur Mark van Haasteren. „We hebben nu de tijd daar aan te werken." Van Haasteren is geen onbekende in de musicalwereld. Hij werkt nu mee aan de productie Ciske de Rat van Joop van den Ende. „We wil den per se een professionele regis seur", verklaart William Heesters, een van de oprichters van de Zeeuwse musicalvereniging. Ook de choreografie voor de vecht- en dansscènes is door beroeps in el kaar gestoken, maar de mensen op het toneel en in het orkest zijn amateurs. Niet dat zo maar iedereen mee kon doen aan de productie. Hees- door Henk Postma ARNEMUIDEN - Steeds wanneer An neke Wattel uit Nieuwland met haar twee zoontjes langs de werk zaamheden aan de Sloelijn reed, zat het kroost plat met de neus te gen het autoraam gedrukt. Zater dag was het bouwterrein voor hen een avontuurlijk speeldomein. Ze behoorden tot de meer dan zeven honderd bezoekers die de Open Dag van de Bouw aangrepen om er een kijkje te nemen. Hoe verder de dag vorderde, hoe meer publiek zich meldde bij de keet van bouwcombinatie Volker Wessels Boskalis langs de Post weg, vlakbij het Frans Monument. „Ie weet nooit hoeveel mensen er komen, maar zo'n grote toeloop hadden we niet verwacht", glun- ters: „Vorig jaar april hebben we audities gehouden. In mei zijn we begonnen te repeteren. Deelne mers moeten kunnen dansen, zin gen en toneelspelen. En vooral en thousiast zijn, ze moeten wel elke 'Deelnemers moeten kunnen dansen, zingen en toneelspelen' week kunnen repeteren." Heesters zelf speelt Marguerite, een van de hoofdrollen. Margueri te is de verloofde van Engelse dan dy Sir Percy. Wat zij niet weet is dat Percy er een geheimzinnig dub belleven op nahoudt. Als The Scar let Pimpernel redt hij op spectacu laire wijze Franse aristocraten van de guillotine. Paul Chauvelin, die verliefd is op Marguerite, moet The Scarlet Pimpernel te pakken krijgen, maar die is slimmer dan hij denkt. The Scarlet Pimpernel is de eerste musical van de nog piepjonge vere niging. Maar ze pakken de zaken groots aan. De optredens vinden plaats in een echt theater, er is aan dacht voor het décor en de kos tuums en er zijn sponsors uit be drijfsleven en subsidiënten, waar onder Het Goese Lyceum, de pro- derde projectleider Rob van Koe- veringe uit 's-Heerarendskerke. Vijftien personeelsleden hadden hun vrije zaterdag opgeofferd om de belangstellenden met hun werk kennis te laten maken. Alsof hun leven ervan afhing, werkte de be manning van een kraan, een laad- schop en twee gronddumpers aan de helling waarover de trein uit het Sloegebied eind 2008 over de Rijksweg heen naar de spoordijk raast. Ondertussen reed een busje af en aan om belangstellenden via Lewe- dorp naar de nieuwe 'noordbaan' van de snelweg te rijden. Die is af gelopen week geasfalteerd, en kan nog voor de bouwvakvakantie door het verkeer in gebruik wor den genomen. yt&sivL Goes, Lange Kerkstraat, Ie etage, c 0113 - 27 00 25, www.steutelgoes.nl Van uw sljap lx*nt u zich nirt bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nat hten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225 vincie en de Culturele Raad Goes, gevonden. En Musical-Vrienden denkt ook al weer vooruit. In januari 2009 wil len ze Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat van Andrew Lloyd Webber, op muziek van Tim Rice, opvoeren. „De audi ties daarvoor zijn in september", zegt Heesters. De voorstellingen van The Scarlet Pimpernel zijn woensdag 20, donder dag 21, vrijdag 23 en zaterdag 23 juni om 20.00 uur. Kaartverkoop via TEZ (0900-3300033), www.theater- verkoopzeeland.nl of aan de kassa van theater De Mythe. GOES - Voedselbank De Bevelan- den verwacht, na een daling van het aantal bezoekers door strenge re financiële controle, juist meer klanten. „Wij gaan samenwerking zoeken met gemeentelijke sociale diensten om mensen te verwijzen", ver klaart coördinator F.. Oreel. Vorige week kwam naar buiten dat de bank streng op misbruik gaat con troleren. Vijftig klanten haalden za terdag in Goes een pakket op, van wie de helft het controleformulier niet bij zich had. Inleveren kan nog tot morgenavond. Oreel schat dat tien mensen niet (meer) aan de inkomenstoets zullen voldoen. Een alleenstaande mag per maand hooguit 150 euro vrij besteedbaar hebben. Voor elke volwassene in één huishouden komt daar 50 eu ro bij en voor elk kind 25 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47