Zeeland RWS koopt uitvaartcentrum Ook in de stad is er genoeg natuur Bluskorps naar landelijke finale Monuta opent nieuw gebouw aan Fluitekruidstraat. Goesenaren konden met gidsen op zoek naar stadsflora en -fauna. Vechtpartij om plek op parkeerplaats Kookdemonstratie in De Koperen Tuin Jump-style-party in Heer Hendrikshuis PZC Maandag 4 juni 2007 I 1 5 door Lilian Dominicus goes - Het voormalige uitvaartcen trum in de Zuidvlietstraat in Goes is verkocht aan woningbouwver eniging RWS. De vereniging zal het gebouw vermoedelijk gebrui ken als kantoor en opslagruimte voor de renovatie van de wijk Nieuw West. Daarna wordt het pand mogelijk geschikt gemaakt voor appartementen. Het nieuwe uitvaartcentrum van Monuta aan de Fluitekruidstraat werd zaterdagochtend officieel geo pend door wethouder M. Diele- man (CDA, ruimtelijke ordening), met het planten van een levens boom. Bewoners in de straat zagen de bouw met argusogen tegemoet. Niet omdat ze tegen de komst van het uitvaartcentrum waren, maar omdat ze een toename van ver keer verwachtten. Liever hadden ze gezien dat de ge meente een uitrit vanaf de Ring baan West aanlegt, zodat de oprit niet aan de Fluitekruidlaan hoeft te liggen. Goes probeert echter het aantal uitritten op de rondweg, vanwege de verkeersveiligheid, te beperken. De bewoners hebben de rechts zaak onlangs verloren. Ook hadden de bewoners kritiek op manier van communicatie van uit de gemeente. Die heeft de voor lichting overgelaten aan Monuta. „Met de gemeente is het niet meer goed gekomen, laten we dat maar eerlijk zeggen", beaamt teamleider Th. lansen van Monuta. De uit vaarder had de bewoners vorige week al laten kennismaken met het bedrijf „Dat werd bijzonder ge waardeerd, we hebben er heel posi tieve reacties op gehad." Bewoner J. Minnaar, die schuin te genover het centrum woont, is te spreken over de communicatie van Monuta. Hij was vorige week aanwezig bij de open dag. „Het ge bouw is best mooi", zegt hij, ter wijl hij zijn voortuintje aan het be straten is. „Het is wel een beetje een te zwarte steen, het had voor mij wel iets lichter gekund. Maar ja, een uitvaartcentrum mag er Bewoners van de Fluitekruid straat hadden liever gezien dat de ingang aan de rondweg komt te liggen. De gemeente Goes zag dat niet zitten. niet al te vrolijk uitzien, dat be grijp ik ook wel." Minnaar is niet meer van plan in beroep te gaan tegen de uitspraak van de rechter. „Sommigen gaan door, maar nee, onze advocaat heeft geadviseerd er niet langer energie in te steken." Wat hem eigenlijk nog meer stoort, is de bouw van de apparte menten, recht tegenover zijn huis. Hij vreest voor inkijk en een te kort aan parkeerplaatsen in de straat. „We hebben hier al zo wei nig parkeerruimte", verklaart zijn vrouw. „Voor de bewoners wordt een garage gebouwd, maar als er bezoek komt, dan staan die bij ons voor de deur." Minnaar zelf: „Maar ik ga er niet te lang tegen strijden. Ik heb geleerd om ermee te stop pen, als ik zie dat ik toch mijn ge lijk niet kan krijgen." Deelnemers aan de excursie 'slakken en paddenstoelen' bekijken miniscule slakken in de tuin van de familie Willemse in de Zonnebloemstraat in Goes. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus GOES - Voor natuurbeleving hoef je eigenlijk niet eens de stad uit. Li bellen, waterjuffers, vleermuizen, padden, slakken, varens en bijzon dere bomen, ze zijn allemaal te vinden op kleine afstand van je ei gen huis in de stad. „Als je er oog voor hebt, is er genoeg te zien", zegt Henk Wagenaar van de Vlin der- en Libellenwerkgroep Zee land. Hij was vrijdagavond en zaterdag een van de gidsen die mensen liet zien dat Goes niet alleen uit bak steen is gebouwd. De tjiftjaf, het juffetje, de staartmees, de groene specht en de dwergvleermuis, je hoeft er niet per se de paden voor op. De Werkgroep en vereniging voor veldbiologie KNNV hielden in hartje stad een ïooi-soortendag. Kinderen konden met schepnetjes op zoek naar waterbeestjes, er wa ren planten- en bomenexcursies en een vleermuizentocht. In de natuurtuin van de familie Willemse zochten enkele enthou siaste natuurvorsers onder stenen en tussen de planten naar slakken en paddenstoelen. Voor padden stoelen was het helaas de tijd niet, maar voor slakken des te meer. Ex cursieleider en slakkenkenner Har ry Raad was dan ook erg in zijn nopjes met de vondst van een boe- renknoopje, honderden tonnetjes en soorten als de grote vogelslak, 'Het is hier nooit aangetast door zout water, daar houden slakken niet van' gewone tuinslak en de aardslak. „We hebben zeker tien soorten ge teld", zegt hij, tevreden. „Het is hier dan ook een bijzonder mi lieu", voegt hij er aan toe. „Het is nooit aangetast door zout water, daar houden slakken niet van." Het aantal deelnemers viel de KN NV wat tegen. Raad: „Terwijl er toch veel mensen in de stad wa ren, jammer." De KNNV maakte tegelijkertijd de winnaar van de Ruige Anjer Tro fee bekend: Ad Beenhakker, voor zijn onderzoek naar de geschiede nis van het Zeeuwse landschap. Hij reist daarvoor alle eilanden af De jury roemt Beenhakker om zijn 'natuurkennis in het alge meen en de wordingsgeschiedenis van de huidige Zeeuwse natuur in het bijzonder, zijn inzet voor be houd van het Zeeuwse landschap en het enthousiasme waarmee hij al heel veel jaren anderen aanzet tot natuurbeleving'. door Lilian Dominicus KRA8BENDIJKE - Ten minste een Zeeuws korps zal meedoen aan de landelijke finale brandweerwed strijden op 15 september in Som- melsdijk. Het korps van Wemel- dinge won zaterdag de eerste prijs tijdens selectiewedstrijden in Krab- bendijke. Daarmee verzekerde het zich van een finaleplaats. Voor de korpsen uit Westdorpe, 's-Heer Arendskerke en Zuiddorpe breken nog spannende tijden aan. Zij deden afgelopen weekeinde mee aan wedstrijden elders in het land en presteerden zo goed, dat ze in ieder geval doorstromen naar de volgende ronde. Maar een fina- .leplaats hebben ze nog niet be reikt. „Bij de 112-wedstrijden zijn door het grote aantal deelnemers meer rondes nodig om naar de landelij ke finale te gaan", verklaart plaats vervangend brandweerwedstrijd leider Carl de I lulsters. I let scenario in Krabbendijke was een brand in het oude veilingcom plex aan de Parallelweg, in het jeugdhonk. Bij slijpwerkzaamhe- den was brand ontstaan in de op slagen spullen van het zomer kamp. stavenisse - Twee Belgen zijn gis terochtend slaags geraakt om een parkeerplek op de Veerweg in Sta venisse. Een 43-jarige man uit Halle had de plek voor vrienden gereserveerd met een zak duikspullen. Een an dere auto kwam aanrijden, daar stapte een vrouw uit die de zak wegpakte. De 43-jarige man ging daarop op de plek staan, maar werd aangereden door de andere man, een 41-jarige uit Lokeren. goes - Kok Eke Marien, co-auteur van Cook chemist, geeft zaterdag 13 juni een demonstratie molecu lair koken in boekhandel De Kope ren Tuin in Goes. Aan bod komen vragen als: hoe maak je slagroom van chocolade? Waarom kun je asperges beter in olie garen? Hoe maak je doorzichti ge ravioli? En: waarom kun je eie ren beter bij 75 graden koken? De demonstratie is van 11.00 tot 12.00 uur. Reserveren is niet nodig. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De jongerenwerkgroep in 's-Heer Hen drikskinderen houdt vrijdag 8 juni een jump-style-party in het Heer Hendrikshuis. Er komt een jump-style-artiest, die voor alle leeftijden speciale cli nics geeft. Tussen 19.00 en 20.00 zijn kinde ren tot 12 jaar welkom. Van 21.00 tot 23.30 uur is de deur open voor jongeren vanaf 12 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45