het licht moet zijn i j c? Zeeland Zwemmers van VSV Zeeuws kampioen Politie vat fout schip hoog op Grote verkeerscontrole bij grens Meisje (15) slaat agent neer Dynamische verlichting Wij geven u de helft cadeau! Team van Vlissingse basisschool wint glansrijk in Oostburg. Eigenaar Duricha vindt opgelegd vaarverbod overdreven. De verlichting op de rotonde bij Koudekerke moet als voorbeeld dienen voor heel Zeeland. foto Delta Nachtelijk Zeeland gaat veranderen, nieuwe technieken (dynamische verlichting) moeten er voor zorgen dat er net zoveel licht is als er op dat moment nodig is; dus 'licht op maat.' Het dynamische verlichting systeem bij Koudekerke bestaat uit een schakel/ aansturingsysteem dat via gsm of pc kan worden aangestuurd. De verlichting is altijd aan en is 20 procent in gedimde toestand. Een weerstation dat ervoor zorgt dat bij slecht en donker weer de verlichting aangaat. verlichting 100 procent verlichting 50 procent verlichting 20 procent Sensoren (lussen) in het wegdek zorgen ervoor dat het aantal auto's dat passeert wordt geteld. De verlichting wordt aangepast aan het aanbod. De onderlinge afstand van de led-verlichting is vijftien I meter en is al vanaf 400 meter zichtbaar. Negenentwintig straatlantaarns voorzien van de nieuwste technologieën met de laagstmogelijke lichthinder voor de omgeving. Om alle verlichting op hetzelfde niveau als in Koudekerke te brengen moeten in Zeeland 100.000 lantaarnpalen worden aangepast. t5ni Ook energiezuinige wegmarkering (led-verlichting) die alleen werkt als er verkeer is, moet de verkeersveiligheid en het milieu dienen. PZC Felix Binicrwicz bron DelU SFAAftrUMT Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. V i j het alfabet van Zeeland SLUIS - Tijdens een grensoverschrij dende politiecontrole in West- Zeeuws-Vlaanderen hebben de Belgische en Zeeuwse politie zater dag 132 bekeuringen uitgeschreven. Vanaf 11 uur 's ochtends waren de teams paraat. Er zijn zo'n 3200 voertuigen gecontroleerd. De be keuringen werden uitgeschreven wegens snelheidsovertredingen, rij den onder invloed, niet handsfree bellen, rijden zonder autogordel en het niet kunnen tonen van het rijbewijs. De politieteams aan bei de zijden van de grens willen dit soort controles vaker uitvoeren. door Frank Gijsel OOSTBURC - De provinciale zwem- kampioenschappen voor basisscho len zijn gewonnen door basis school VSV uit Vlissingen. Het zestal van de openbare basis school in Wemeldinge werd twee de, en derde werd het team van 't Staepel'of uit Renesse. De wedstrijden, opgezet door zwemvereniging Scheldestroom, werden gehouden in sport complex De Eenhoorn in Oost burg. Het kampioenschap werd voor het eerst in de gemeente Sluis georga niseerd. In totaal doken zeventien teams van Zeeuwse basisscholen van de startblokken in De Eenhoorn. De gemeente Sluis leverde meteen drie teams en die deden het goed. De Berenburcht uit Oostburg be haalde de vierde plaats en de vijfde plaats was voor de J.W. Frisoschool uit Nieuwvliet. Van deze school won Carlo Fieret de 25 meter schoolslag bij de groepen vijf en zes. Op Dreef uit Aarden burg werd negende, onder meer dankzij de goede prestaties van Rani Rootsaert en Manon Aers- sens. pzc Maandag 4 juni 2007 3 door Harmen van der Werf rilland - Met het vaarverbod voor het Nederlandse binnenschip Duri cha hebben de waterpolitie en de inspectie verkeer en waterstaat gis terochtend een daad gesteld. Ver voer van gevaarlijke lading op het Schelde-Rijnkanaal is al lange tijd een bron van zorg voor officiële in stanties. Eigenaar A. Durinck van de Duri cha vindt het vaarverbod overdre ven. „In het certificaat voor het schip staat één tikfoutje. I leel lul lig dat de waterpolitie daarover valt." Een oplettende sluismeester van de Kreekraksluizen bij Rilland ont dekte gisterochtend het 'tikfoutje'. De Duricha vervoerde gevaarlijke stoffen in containers, zag hij in het volgsysteem voor de binnenvaart. Weinig aan de hand, tot hij in het certificaat voor de Duricha ontdek te dat het schip niet met gevaarlij ke lading op het Schelde-Rijnka naal mag varen. De sluismeester waarschuwde de waterpolitie. 1 iet schip mocht niet door. Een contro le volgde, waaruit ook bleek dat niet 77 van de 250 containers met gevaarlijke stoffen waren geladen, zoals gemeld, maar 96. De gloednieuwe Duricha -134 me ter lang, 14 meter breed - maakte één van de eerste reizen, van Keu len naar Antwerpen. Voordat het bij Rilland aankwam, had het dus al een flinke reis gemaakt, waar van vele kilometers over het Schel de-Rijnkanaal. Van gevaarzetting is geen sprake geweest. Woordvoer ster C. Portengen van de waterpoli tie: „Maar regels zijn er niet voor niks." „Het gaat om één tikfoutje", reageerde Durinck van de rederij Duraship in Ridderkerk. „In het certificaat staat dat de Duricha over binnenwateren niet verder mag dan Krimpen aan den I|ssel. Dat is alles." Volgens Durinck is het 'ook niet helemaal waar' dat meer gevaarlijke lading aan boord was dan van tevoren gemeld. De Duricha ligt afgemeerd bij de Kreekraksluizen. Alle containers moeten zo goed als zeker worden gelost en in een ander schip wor den vervoerd. Dit is vijftien jaar ge leden voor het laatst gebeurd met een binnenschip met gevaarlijke la ding. waterlandkerkje - Een vijftienja rig meisje heeft zaterdagnacht op de Meerminnefeesten in Water landkerkje een agent neergeslagen met haar handtasje. De politieman viel, brak een kies en kreeg nog een paar trappen na. De jongedame werd agressief na dat haar achttienjarige vriend uit Breskens door surveillerende agen- tenwerd aangehouden. Hij had een bezoekster van het feestt in het gezicht geslagen. Het meisje is door de andere agent tegen de grond gewerkt en liep een bloed neus op. Ze is ook aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3