Zeeland PZC113 Vierde reddingspost komt in zicht Fietsersbond wil aandacht voor veiligheid Quad-dieven in de kraag gevat SCHOUWEN-DUIVELAND Strandreddingsbrigade is met C2000 klaar voor nieuw seizoen. Verhit Suggestiestroken op Rampweg zijn volgens ENFB onveilig. Scoutinghonk Westerschouwen weer spie en span Huisarts legt eigen praktijk onder de loep PvdA Zeeland keert terug naar de basis Maandag 4 juni 2007Tip? redzzee@p/( nl door Piet Kleemans renesse - De lang verbeide strand- reddingspost bij de Brouwersdam komt in zicht. Naar verwachting volgend jaar krijgt het drukbezoch te strandgedeelte een zogeheten 'dagpost' van de strandreddingsbri gade Westerschouwen. Op het Westerschouwse strand zijn de redders er weer helemaal klaar voor, zegt woordvoerder R. van Sundert van de SRB Westerschou wen. De strandreddingposten zijn sinds Hemelvaartsdag weer in vol bedrijf, de eerste verdwaalde kinde ren zijn met hun ouders herenigd en de eerste pleisters geplakt. De zomer mag beginnen voor de der tig vrijwilligers die de drie redding- posten bemannen. Qua uitrusting en verbindingen heeft de SRB niets te klagen. De brigade beschikt over zes (rub berboten, drie terreinwagens en zaken als een Automatische Exter ne Defibrillator (AED) en moder ne communicatieapparatuur. Van Sundert: „Sinds vorig jaar zijn we aangesloten op het C2000 systeem en dat houdt in dat een badgast of iemand op een plezierjacht een noodsituatie gewoon met de mo biele telefoon bij 112 kan melden. Dat telefoontje wordt meteen doorgekoppeld naar de dichtstbij zijnde reddingpost. We kunnen dus heel snel ter plaatse zijn." I iet C2ooo-systeem werkt met por tofoons die digitaal berichten ont vangen. Afstand is niet van in- De strandreddingsbrigade Wes terschouwen beschikt nu over drie posten en krijgt er waar schijnlijk volgend jaar een dag- post bij. vloed op de kwaliteit van de ont vangst. De SRB beschikt momenteel over drie - dag en nacht bemande - vas te reddingposten. Eén ervan staat op het strand bij de rotonde, de tweede bij de strandovergang Wil- helminahoeve en de derde bij strandovergang |an van Renesse- weg. De twee laatstgenoemde staan rela tief dicht bij elkaar. „Maar dat is wel op een heel druk strandgedeel te, dus geen overbodige luxe", al dus Van Sundert. Wat hem betreft wordt het wel hoog tijd voor een vierde post. „Vanaf de post aan de |an van Renesseweg is het tien mi nuten varen naar de Brouwers- dam, terwijl dat ook een heel druk stuk strand is. Bovendien komen daar de meeste windsurfers en ki- tesurférs en het komt nogal eens voor dat die wind en stroming on derschatten. Daarom is het zo be langrijk dat we ook daar een post krijgen." Dat onderschrijft wethouder toe risme A. Verseput van de gemeen te Schouwen-Duiveland. „Dit sei zoen lukt het niet meer, dat is te kort dag. Maar het is wel de bedoe ling dat de SRB in 2008 over vier posten kan beschikken. oudoorp - Een 23-jarige man uit Hellevoetsluis en een 21-jarige man uit Goedereede zijn zaterdag door de politie opgepakt wegens diefstal. De twee probeerden vanaf het Ho ge Pad bij Hellevoetsluis een quad te stelen. Zij slaagden erin het voer tuig los te krijgen van het anker waarmee het aan een muur vastge legd was. Een 50-jarige man uit Ouddorp zag het gebeuren en zet te samen met zijn zoons de achter volging in. De daders gingen er met de quad vandoor maar toen deze plotseling uitviel moesten ze te voet verder. Eén van de zoons kon een verdachte achterhalen, maar moest loslaten toen deze een stroomstootwapen gebruikte. Inmiddels gealarmeerde agenten stelden een onderzoek in en hiel den de twee verdachten in de om geving aan. Z.ij werden overge bracht naar het politiebureau, waar de 23-jarige man in verzeke ring is gesteld. De recherche stelt nader onderzoek in. »*aeiMti«wMw:r.v*ÊKSM Tip? redactie®pzc.nl Groot was de vreugde toen on langs het busje van een installa tiebedrijf kwam voorrijden bij dat Goese kantoor. Daar kwam de langverwachte airconditio ning.' Twee ogenschijnlijk kundige werklieden zochten onverwijld het dak op; klusje van een paar uur, leek het. De woordenwisse ling die volgde, moet ongeveer zo zijn gegaan. „Oké, geef hel apparaat maar aan, dan kunnen we aan de slag." „Prima, waar heb je het gela ten „jij had het toch meegenomen?" „Nee, ik weel niet waar dat ding is, ik dacht dal jij het had." „Weet ik veel waar het is!" De monteurs zijn nog niet terug- 1 gezien; terwijl hun Goese klan ten verder puffen, zoeken zij waar ze de airco-eenheid ook al weer hebben laten liggen. door Piet Kleemans BURGH-haamstede - Zeeland profi leren als uitstekende fietsprovincie is een prima zaak, maar dan moet Zeeland wel het huiswerk ge maakt hebben. Dat steltMidavai- ne provinciaal vertegenwoordiger van fietsersbond ENFB in het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Volgens Midavaine ge- beun er nog veel te weinig om fiet sers een veilige plek te bieden. „De steeds grotere groep fietsende re creanten die Zeeland bezoeken is een belangrijke economische fac tor. Fietsers moet je koesteren." Om dat doel te bereiken is volgens Midavaine nog een lange weg te gaan. „De ENFB blijft daarom bij wegbeheerders hameren op een fietspadennetwerk dat er niet al leen op papier mooi uitziet, maar dat in realiteit de wensen van de fietser in vervulling laat gaan. De goede wil is volgens Midavaine aanwezig, maar het ontbreekt aan daadkracht. Hij vindt plannen vaak te vrijblijvend en stelt dat ze te vaak vooruitgeschoven worden. „Dat is mij een doorn in het oog." Op Schouwen-Duiveland noemt hij onder meer de Rampweg tus sen Scharendijke en Renesse als voorbeeld van een situatie die drin- fJJ ENFB-vertegenwoordiger J. Mida- vaine wil dat wegbeheerders meer werk maken van de fietsvei- ligheid in Zeeland. De plannen zijn hem nu te vrijblijvend. gend verbetering behoeft. „Daar zijn van die fietssuggestiestroken gemaakt en dat biedt gewoon on voldoende veiligheid voor fietsers. Die stroken wekken bij automobi listen alleen maar agressie op." Tijdens de vergadering deze week van het ROVZ wil Midavaine bij de nieuwe voorzitter, commissaris van de koningin Karla Peijs, aan dacht vragen voor de fietsveilig- heid. Tevens biedt Midavaine haar een boekje met tien nieuwe fiets routes op Schouwen-Duiveland aan. burgh-haamstede - Ze kunnen voorlopig weer vooruit, de leden van de Scouting Westerschou wen. Na maanden hard werken werd zaterdag het compleet gerenoveerde clubgebouw weer in gebruik genomen. Reden voor voorzitter Marius Blom de vrijwillige 'bouwvakkers' in het zonnetje te zetten, evenals de sponsors, waaronder een lo kale bouwmarkt en de Stichting Burghse Dag. De laatste deed via de opbrengst van de traditionele perenverkoop in Burgh een stevige duit in het zakje. Voorafgaan aan de opening werd de scou- tingvlag gehesen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39