Zeeland PZC Alcoholgebruik jeugd aangepakt Drumcorps Johan Friso in de landelijke top Middelburg ziet af van campers WALCHEREN 19 13 19 Burgemeester Van Dok overweegt blowverbod op straat in Vlissingen. Walcherse showbands scoren hoog op Nationaal Jeugdfestival. ■Hiraü Verhit Korenmolen maalt weer Huisarts legt eigen praktijk onder de loep Maandag 4 juni 2007 PvdA Zeeland keert terug naar de basis Tip? redwalch®pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het alcohol- en drugs gebruik onder Vlissingse jongeren moet omlaag. Aan het begin van het nieuwe schooljaar, in septem ber, staat groep-achters en brug klassers een campagne te wachten. De burgemeester van Vlissingen, Anneke van Dok, maakt zich zor gen om het alcohol- en drugsge bruik onder 'jonge jongeren'. „Jon geren gaan steeds vroeger gebrui ken. Vroeger dronk een tiener na een feestje de restjes bier nog wel eens leeg. Tegenwoordig zijn er geen restjes meer, integendeel, en krijgen jongeren het zo aangereikt. Maar bier drinken op je dertiende is niet gewoon. Het lijkt wel of al cohol altijd met gezelligheid geas socieerd moet worden." Dat beeld moet anders, vindt Van Dok. „Bij zowel jongeren als hun ouders. Ik maak me zorgen om de gezondheid en schoolprestaties van jongeren, maar ook om de vei ligheid in en om scholen. Er is overlast, hinderlijk gedrag van hangjongeren, gerelateerd aan alco hol- en drugsgebruik. De klachten komen vooral van plekken waar de uitgaansbussen stoppen, uit Vlissingen-Noord en de gebieden rond scholen." De gemeente wil dat aanpakken. Samen met Emergis, Palladium, middelbare- en basisscholen, l'Es- caut, politie en de officier van justi tie begint de gemeente bij de bron: op scholen. „Dan heb je ge- De burgemeester van Vlissingen maakt zich zorgen om alchol- en drugsgebruik onder jongeren. Ze heeft instanties opgetrommeld om dat samen tegen te gaan. lijk de doelgroep te pakken. Ik ga niet met mijn ambtsketting om voor de klas staan vertellen dat al cohol zo slecht is, maar ik laat het aan de scholen over. Geen voor lichting, maar pure participatie. Postbus 51 heeft vast impact, maar je moet in de huid van de gebrui ker kruipen. Preventief te werk gaan. Dat kunnen scholen." Ook de gemeente gaat aan de slag. „Ik wil kijken of we de gemeente lijke wetgeving kunnen aanpassen. Misschien kunnen we een blow verbod op straat invoeren, zoals in Amsterdam. Ook gaat ons Pro bleem Interventie Team overlast op straat aanpakken. Praten met jongeren en omwonenden, die last van ze hebben. In Sterkenburg pak te dat al positief uit." „Zelf wil ik praten met super marktbazen, over hun presentatie van alcohol in de winkel. Dat de gekoelde dranken niet vooraan lig gen. Daar hebben we eens afspra ken over gemaakt, en die gaan we dan gewoon even na. Om die re den heb ik laatst ook nog gespro ken met eén van onze koffieshop- houders." Het eerste jaar is een experiment, maar Van Dok weet al bijna zeker dat het project langer doorgaat. door Henk Postma middelburg - Er komt geen stand plaats voor campers in het cen trum van Middelburg. De gemeen teraad had daar ruimte voor wil len maken. Maar burgemeester en wethouders vinden het idee onuit voerbaar. Er zou bovendien nog ruimte genoeg zijn op de dichtbij de stad gelegen Camping Middel burg. Het was de bedoeling ergens in de stad een plek in te richten waar toeristen tegen betaling met hun camper terecht kunnen. Maar dat blijkt niet haalbaar, aldus het colle ge De jachthaven leek de meest ge schikte plek. Alle benodigde voor zieningen zijn daar al aanwezig. Maar de havenmeesters voerden aan dat ze geen tijd hebben om ook nog eens op campers te gaan letten, en staangeld te innen. Andere kandidaten waren Hof van Tange en de Loskade. Maar daar zouden inrichting en beheer te ho ge kosten met zich meebrengen. OOSTKAPELLE - Een zware last viel de Veerse be stuurders van de schouders toen de oude molen in Oostkapelle zich weer in beweging zette. Na twee jaar restaureren maalt D'Arke weer als van ouds. Burgemeester Rob van der Zwaag (I) en wethouder Jaap Melse droegen er zaterdagoch tend zelf een partij graan voor aan. Ze arriveer den op een authentieke, onlangs ook al gerestau reerde molenaarswagen, voortgetrokken door een span trekpaarden. Het terrein bij de molen is opnieuw bestraat. En als het duister valt, baden de wieken in het licht. foto Lex de Meester door Henk Postma VLISSINGEN - Middelburgs Junior Drumcorps Johan Friso heeft zich opgewerkt tot de top van de Ne derlandse jeugdshowbands. Het behaalde zaterdag de derde plaats tijdens het Nationaal Jeugdfestival in Vlissingen, het belangrijkste jeugdkampioenschap voor drum fanfares en showbands in het land. Voor de volgepakte tribune op het sportpark aan de Irislaan ontfutselde het Middelburgs corps de jury 85,85 punten. Dat is bijzon der hoog voor een band die behal ve tieners ook vele bassisscholie- ren in de gelederen heeft. Bij Johan Friso stromen de leden sneller door naar de senioren dan bij de andere topbands in het land. Daardoor bleef de score tot dusver wat lager. „Dit is een belo ning voor het keiharde werk van de groep kinderen", reageerde woordvoerder RalfEversen opgeto gen. Maar hij kijkt alweer vooruit: op 23 juni doet Johan Friso mee aan de competitie van Drum Corps Nederland in Dordrecht. Overigens scoorde de Jeugd Delta band uit Vlissingen tijdens het fes tival nog hoger, maar dan in een tweede categorie: de marswed strijd. De Deltaband haalde met PJj Voor het twaalfde achtereenvol- gende jaar vond zaterdag in Vlis singen het belangrijkste festival voor jeugdige showbands en drumfanfares plaats. 84,17 punten ook een derde plaats. Dat is nog iets hoger dan vorig jaar. Tijdens het festival dat jaarlijks in Vlissingen wordt gehouden, lever de Jeugdkorps Pasveer uit Leeuwar den een uitzonderlijke prestatie. Het kreeg 90,2 punten. Niet eerder deelde de fëstivaljury zo'n hoog cij fer uit. Het publiek kon er 's avonds, tij dens de Taptoe Zeeland, nog een keer van genieten. De Friese band trad toen op in een programma met seniorencorpsen. Tip? redactie®pzcnl Groot was de vreugde toen on langs her busje van een installa tiebedrijf kwam voorrijden bij dat Goese kantoor. Daar kwam de langverwachte airconditio ning.' Twee ogenschijnlijk kundige werklieden zochten onverwijld het dak op; klusje van een paar uur, leek het. De woordenwisse ling die volgde, moet ongeveer zo zijn gegaan. „Oké, geef het apparaat maar aan, dan kunnen we aan de slag." „Prima, waar heb je het gela ten?" „jij had het toch meegenomen?" „Nee, ik weet niet waar dat ding is, ik dacht dat jij hel had." „Weel ik veel waar het is!" De monteurs zijn nog niet terug gezien; terwijl hun Goese klan ten verder puffen, zoeken zij waar ze de airco-eenheid ook al weer hebben laten liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37