Sport hij hoort eiste veteraan op wieltjes Judoteam te laat voor Europa Cup Clerc laakt zwak optreden Thijssen Tekst gezocht bij Spaans volkslied Zwemploeg in tweeën gehakt PZC Maandag 4 juni 2007 I 3 7 van Snoeijink. Een tijdelijke ploeg, als het aan Lotz ligt. Via de Ster Elektrotoer en het NK in Maas tricht wil hij weer hogerop. Volgens de ProTour-regels mag hij de komende vier jaar niet voor teams uit de eredivisie van het wielrennen rijden. „Wie zegt dat de ProTour volgend jaar nog be- Wielrenner Mare Lotz maakt na een schorsing wegens dopingbe- zit zijn rentree in Wierden. De ex-prof wil zo snel mogelijk te rug waar hij vandaan komt. staat? Maar zelfs als ik alleen voor een kleinere ploeg mag fietsen, lig gen er nog genoeg kansen. Teams als Skil-Shimano en Tinkhof rij den bijna alle grote wedstrijden." In Wierden is de eerste startplek voor hem. Voor de echte profs als McEwen, Servais Knaven, )ohan van Summeren, Tom Stamsnijder en Niki Terpstra. „Naar deze dag heb ik twee jaar uitgekeken, hier heb ik keihard voor geknokt", zegt hij terwijl hij nog een krabbel op een stukje papier van een jonge wielerfan zet. Achter de derny van Dick Ras geeft Lotz gas. Een uur en drie ronden duurt de wedstrijd. De ex-dopingzondaar laat zich zien in het begin van de race, maar laat dan de show aan ande ren over. McEwen schrijft de tweede editie van de wedstrijd op zijn naam. Tom Stamsnijder haalt achter Ser vais Knaven nog net het podium. Mare Lotz maakt het allemaal al niet meer mee. Hij zit al weer in de auto richting huis, want de vol gende dag wacht de 'grote' rentree in de Ronde van Limburg. Niek Rolleman op de hoogste tre de en moest hij genoegen nemen met het zilver. In Nijverdal kon hij zijn concurrenten, Geert Kruins uit Een (tweede) en René van der Meulen uit Kampen (derde) op de benedenverdieping van het po dium bewonderen. Cijsouw had zijn strijdplan vooraf opgemaakt en voerde het perfect uit. „Ik wist dat ik gezien mijn matige optredens dit seizoen niet bij het rijtje favorieten stond. Men zou mij dus niet direct in het vizier houden. Ik had tegen mijn vrouw gezegd dat als twee ronden voor het einde alles nog bij elkaar zou zijn, ik het solo zou proberen." Wat Cysouw hoopte, gebeurde. „Alles bleef op het snelle parkoers bij elkaar. Mede door het hoge terhpo waren ontsnappingen vrij wel onmogelijk. „Drie rondjes voor het eind ben ik gegaan. Ik kreeg een gaatje van ne gen seconden. Omdat de favorie ten naar elkaar bleven kijken werd dat 28 seconden en bij het ingaan van het laatste rondje van 2 kilo meter had ik altijd nog 15 secon den over. „Dat bleek voldoende. Vijftig me ter voor de streep kon ik al recht gaan staan en genieten van het rijen dik staande publiek. Dat maak ik wellicht nooit meer mee, maar het is binnen. Het was een droom om in mijn loopbaan een keer Nederlands kampioen te wor den. Om half één 's nachts volgde de volgende verrassing. Bij terug komst in Oostburg bleek de in gang tot zijn fiets- en skeelerzaak tot op iedere centimeter behangen met de nationale driekleur, span doeken en slingers. De twee Zeeuwse A-rijders kwa men ook in actie. Het waren Andries Minderhoud (Waarde) en Erwin Mesu (Middelburg). Minder houd bracht vroeg in de race de be slissende ontsnapping op gang. Hij lag aan de basis van de zeskoppige vluchtgroep. Daarna viel hij echter terug in het peloton, om als 36e te eindigen. Erwin Mesu, die als B-rijder was toegelaten tot het A-kampioen schap, werd 46e. De titel was ver rassend voor de 21-jarige Geert-)an van der Wal uit Urlc „We zijn in Nederland doorgeslagen in onze verering van de jeugd. Straks sturen we talenten nog in een luier en met een speen in hun mond het veld op. Pamperen is mode gewor den." Pierre van Hooijdonk in De Volkskrant. „Als ik nu verlies baal ik tien minuten en dan is het over. Dat was vroeger wel anders. Als we dan een Champions Lea gue-duel hadden gespeeld, kon ik de hele nacht niet slapen. Dat heb ik nu niet meer. Ik slaap als een os. Wat er ook ge beurt." Ronald de Boer, voetballer in Qatar, doet het allemaal wat rustiger aan. In Aktueel. „Als je kijkt hoe ikzelf hen behandeld als jonge jongen door mannen als Soren Lerby, dan ben ik naar sommige jongens toe nog Sinterklaas geweest." Patrick I.odewijks (oud-Eeyenoord) blikt terug op zijn car rière in Sportweek. „Het lijkt wel dat hoe minder geld mensen hebben, hoe vrien delijker en gastvrijer ze zijn." Voetballer )ordi CruijfT(Metallurg Donetsk) in Voetbal In ternational. „We vertrouwden elkaar alles toe. Zo wist iedereen van elkaar de pincode." Loic Loval trof in de jeugd van Sochaux een hechte groep, in Voetbal International. De vrouwen van Top |udo Nijmegen is deelname aan de Europa Cup in Or leans misgelopen. Na in meer dere files te zijn vastgelopen arriveerde de ploeg te laat in de Franse stad voor de loting en weging. Dat betekende een startver bod. Eerder had Nijmegen de toezegging gekregen te mo gen deelnemen. „We hebben onderweg gebeld en men zou er rekening mee houden dat we later kwamen", zei coach Pouwels. Dat bleek een loze belofte. Een catastrofe. Zijn proble men liggen overal, maar niet op het dambord." Rob Clerc, coach op het WK, is keihard over de tegenvallende 17e plek van landskampioen Kees Thijssen. „Op dit niveau moet je echt voor je sport le ven." Clerc, drie keer tweede van de wereld en achtvoudig Ne derlands kampioen, is beter te spreken over de vijfde plaats van Auke Scholma. Hij is met zijn vijftig jaar de nes tor van het toernooi. „Maar wijsheid komt met de jaren", weet Clerc. NUMMER 0 Voor de Nederlandse Raboploeg is de Ronde van Italië kleurloos gebleven. De brigade van ploegleider Adri van Houwelingen slaagde er niet in een dagsucces te behalen en de Colombiaanse kopman Mauricio Ardila speelde geen rol van betekenis. Max van Heeswijk, had last van de luchtwegen en stapte af. Hij liet zich onderzoeken in het ziekenhuis, maar deed wel mee aan de Nacht van Hengelo waar hij ten val kwam. Tegenvaller was het uitblijven van een sprintsucces. Met Van Heeswijk en vooral de Australiër Brown hoopte Rabobank op een etappezege. Brown was door ziekte al gauw verdwenen. Spaanse sporters moeten met hun volkslied kun nen meezingen. Probleem is echter dat 'La Marcha Real', de Koninklijke Mars, als een van de weinige in de wereld geen tekst heeft. Daarom is een prijsvraag uit geschreven, die mensen ertoe moet aanzetten de coupletten te schrijven. Voorzitter Alejandro Blanco van het olympisch comité meent volgens de krant El Mundo dat een gezongen volkslied meer bijdraagt aan saamhorigheid. De Nederlandse zwemploeg gaat zich de komende maan den gescheiden voorbereiden op de Europese titelstrijd in maart in Eindhoven. Aangezien een groot aantal zwemmers zich voor de EK in eigen land heeft geplaatst, heeft technisch directeur |ac- co Verhaeren om financiële reden besloten de groep te splitsen. De beste zwemmers gaan zich voorbereiden op Cyprus (september) en in Australië (januari 2008). De anderen blijven dichter bij huis om voor de EK te trainen. aar, ging parachutespringen, maar vond nergens terug wat hij in mei 2005 had verloren. En dus keerde de 33-jarige ren- r zien dat hij er nog altijd bij hoort. foto CPD Johannes Timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25