Sport Van de Ven rijdt beste race Mooie rentree Kiompe Roger Oomen hervindt talent en wint spurt X-treme succesvol op het NK Vasseur zesde op NK halve triatlon Anne Kwist de sterkste in triatlon Zundert De Klerk tweede in meerkampfinale Voetbalteam van HZ Nederlands kampioen Bowling Goes wint regiokampioenschap Vlissinger handhaaft zich in topvijf van open Nederlandse titelstrijd. Amazone wint dressuurwedstrijd in Renesse in klsse Z. Brabander klopt Zeeuwen Dennis Mesu en Dennis Raadtgever. Dave de Jonge beheerst de vierde clubwedstrijd van De Uitlaat Motorcrosser uit Heinkenszand wint beide manches. PZC Maandag 4 juni 2007 3 5 nieuwkoop - Remy Vasseur uit Vlissingen heeft op het NK halve triatlon in Nieuwkoop de zesde plaats overall behaald. Na drie kilo meter zwemmen kwam hij als vijf de uit het water. Bij de tachtig kilo meter fietsen viel Vasseur iets te rug tot de zesde plaats. Hij behield deze positie in de afsluitende loop van twintig kilometer. Middelbur ger Mare Riemens eindigde op een 26e plaats. zundert - Zonder al te veel tegen stand heeft Anne Kwist uit Tholen de elitetriatlon in Zundert op haar naam geschreven. In de categorie D20 was ze met eindtijd van 2 uur 21 minuten en 48 seconden op de Olympische af stand ruimschoots de baas over leanette van der Linden uit Purme- rend. Franklin en Lindsey van An- rooy uit Kapelle wonnen beiden hun categorie. pannincen - Tijdens de nationale jeugdmeerkampfinale tafeltennis in Panningen is Simone de Klerk tweede geworden. De speelster van SAR won negen van haar elf partijen in de categorie meisjes ju nioren. Ze heeft zich wegens stu dieverplichtingen afgemeld voor het EK. Wesley Wegman werd vijf de in de categorie jongens junio ren. De Middelburger won zes van zijn elf partijen. vlissingen - Het voetbalteam van de Hogeschool Zeeland is in Am sterdam Nederlands studenten kampioen geworden. De ploeg ver sloeg in de finale Eindhoven met 2-0. Door dit resultaat mag de HZ in 2008 naar het Europees kam pioenschap in Kiev. De doelpun ten op het NK werden gemaakt door Niels Dominicus (tox), Ist- van Bakx, Regilio Pinas en Tim van de Vlies (allen 2). goes - Het 50» team van Bowling Goes is gisteren regiokampioen van Nederland geworden. In de af sluitende nationale finale speelden de tien regiokampioenen in een onderlinge competitie voor deze nationale titel. Bowling Goes be gon de eerste van de negen wed strijden met een verlies tegen het team van Bowling Veghel, maar herstelde zich knap. I let team gooi de een gemiddelde van 192 pins. Rinus van de Ven reed sterk op het Open NK. foto Peter van Huijkelom door Rudy Boogert HEERDE - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft zich gehandhaafd op de vierde plaats in de strijd om het Open Nederlands kampioenschap (ONK). In de derde MX2-wed- strijd, gisteren in Heerde, reed hij naar eigen zeggen zijn beste race in tijden. Zijn vijfde plaats in de eerste manche was meteen zijn beste ONK-prestatie van dit jaar. Evenals twee weken eerder tijdens de tweede ONK-wedstrijd in Rhe- nen pakte de negentienjarige Vlis singer in beide manches de kop- start. Gisteren gaf hij die vliegende starts een veel beter vervolg dan in Rhenen. In de eerste manche reed Van de Ven de hele wedstrijd in de topvijf. Zijn uiteindelijke vijfde plaats was zijn beste resultaat van het seizoen. In de tweede manche reed hij tot halverwege weer met de voorsten mee, maar zakte toen langzaam terug naar de zevende plek. In het dagklassement, gewon nen door Erik Eggens, werd Rinus van de Ven gedeeld vijfde. In de MXi-klasse verbeterde Sou burger Casper Ovaa met een 22e plaats eveneens zijn beste seizoens prestatie. Hij werd 28e in het dag klassement, gewonnen door Steve Ramon. De vierde van de zes ONK-wedstrijden is over drie we ken in Halle. Erik Eggens sierde zijn rentree in Heerde op met een zege. Hij bleef na twee manches in de MX2-klasse de •Belgen loei Roe- lants en Dennis Verbruggen voor in het dagklassement. De 29-jarige Drent was begin mei hard ten val gekomen in de Grote Prijs van Ita lië. door Lucien Roelandt RENESSE - Na drie jaar pakte Arian- ne Kiompe de draad met succes weer op. In de dressuurwedstrijd in Renessse stuurde de amazone uit Kerkwerve in de klasse Z de merrie Orina gisteren naar een eer ste en tweede plaats. Kiompe wisselde stuivertje met Santoucha van der Meij, die met Gassady's Ravello in de eerste proef als tweede eindigde en zich in de tweede manche de beste toonde. „Drie jaar geleden zijn we naar de boerderij van de ouders van mijn man verhuisd. Toen heb ik mijn paard Marnix verkocht, omdat er vanwege de verbouwing geen tijd was voor paardrijden. Anderhalf jaar geleden liep ik toevallig tegen Ravello aan. Ik wist dat het een goed paard was. Maar dat het zo goed zou gaan had ik nu ook weer niet verwacht", vertelt Arianne Kiompe over de elfjarige Kins- ton-dochter. „Omdat ik meerdere paarden op Z-niveau had gereden, mocht ik met Ravello in die klas starten. Dat leek mij wel een leuke uitdaging. Dit is mijn derde wed strijd. De basisvaardigheden zijn nog niet helemaal voor elkaar. Maar als je niet op wedstrijd gaat kom je er niet zo snel achter wat daar aan schort en kan je er aan werken." Santoucha van der Meij lijkt bij Gasady's Ravello de juiste knop pen te hebben gevonden. De ama zone uit Dreischor reed twee fraaie proeven en werd daar voor de jury beloond met respectieve lijk 210 en 218 punten. Met Gasa dy's Winsor schreef Van der Meij beide proeven in de klasse I.i op haar naam. Klaas Bothoff schreef met Sequito beide proven van de klasse L2 op zijn naam. Shirley Romer onder streepte op manege Grol de over macht van de Schouwse Ruiter- dub, door in de klasse Mi met Utah in beide proeven het oranje erelint op te eisen. In de eerste proef moest de Schouwse amazone de overwin ning wel delen met Valeska Lefe- ber met Miami uit Koudekerke. door Wim de Vos OVEZANOE - Destijds, als coureur in de amateurcategorie, was hij een begenadigd spurter. Inmiddels laat hij een spurt nogal eens aan zich voorbijgaan, maar gistermid dag kwam Roger Oomen in Ove- zande kansrijk uit de laatste bocht. Meteen wist iedereen weer wat de kracht is van de renner uit Et- ten-Leur. Oomen klopte de Zeeuw en Dennis Mesu en Dennis Raadt gever in de strijd om de bloemen. De spurtoverwinning van Oomen betekende het einde van een wed strijd die soms hectisch maar voor al onoverzichtelijk verliep. De ama teurs B werden kort na de ama teurs A op pad gestuurd en het wa ren vooral de B's die er alles aan deden om de A's in te lopen. En wat gevreesd werd gebeurde ook. De wedstrijd bij de amateurs A was nauwelijks halverwege toen de voorboden van de B's zich ach teraan het peloton meldden. „En vanaf dat moment werd het erg moeilijk koersen, want je moest dubbel attent zijn. Als er een ont snapping was moest je goed oplet ten uit welke categorie het was. Nee, dit had anders opgelost kun nen worden. Op deze manier kon het geen attractieve koers zijn", stelde Dennis Mesu. Bovendien ontstond het gevaar dat in de fina le van de B's een groepje weg zou rijden en dat er een A-renner mee zou sluipen. Daar leek het ook op uit te draaien toen in de slotfase een man of zes aan de haal ging bij de B's rook Kees van de Sande uit Sint-Wille- pj* De Ronde van Ovezande ken- merkt zich door een hectisch en onoverzichtelijk verloop. Ama teurs A en Amateurs B rijden door elkaar naar de finish. voor de veteranenklasse en deed mee bij de sterkste jongens. De vijfde plaats bewees zijn gelijk. Thijs Lampio liep een voetblessure op, toen hij al in het begin van de manche in een duel in de knel raakte. In de tweede manche was het van af het begin De longe die domi neerde. In vloeiende stijl liep hij steeds verder bij de concurrentie weg. Arno Ruttinger was op twin tig seconden opnieuw zijn naaste belager, maar moest tegen het eind nog alle zeilen bijzetten om zich Boot van het lijf te houden. Joeri van Stee, die vorig weekeinde brord zijn kans. Echter, nadat Kees Elenbaas uit Kloeting de spurt van de koplopers bij de B's had gewon nen, kwam het A-peloton in snel treinvaart terug en kon de finale alsnog sportief verlopen. Er was overigens slechts een se rieuze ontsnappingspoging gedu rende de 60 kilometer lange wed strijd. Maarten Goeree en Braban der Ruud Havermans probeerden er met zijn tweeën vandoor te gaan. „Maar er hadden er nog een paar meer bij moeten zijn. Dan hadden we kans gehad; nu was de afstand naar de finish nog veel te lang", zei Goeree later over die on derneming. in Lille won, moest in de eerste manche de strijd staken met een lekke band. In de tweede manche kende hij een beroerde start en werd slechts zevende. In de klasse 125 cc junioren werd Bart Kuzee uit Waarde de win naar. Daarvoor was winst in de eerste manche en een derde plaats in de tweede heat voldoende. De winnaar van de tweede manche werd de 15-jarige Luuk Dybala uit Ritthem. De dagwinst kon hij al na een zesde plaats in de eerste manche vergeten. De 250 cc junio ren was voor Leon van der Lee uit Ovezande. DEN HELDER - Aimee Schoe (Vrou wenpolder), Lindy van Anrooy (Kapelle) en Marqueritte de Neve (Middelburg) zijn zaterdag Neder lands kampioen mountainbike ge worden. Schoe kwam bij de meis jes uit in categorie I, Van Anrooy was actief in categorie 3, De Neve reed in categorie 5. De titelstrijd werd in Den Helder gehouden. Schoe had een snelle start, zakte daarna enigszins terug, maar de renster van X-treme slaagde er in om haar voorsprong vast te hou den. Van Anrooy had een matige start, maar kwam vervolgens sterk opzetten. In categorie 3 ging Erik Boer (Wolphaartsdijk) voortvarend on derweg, maar op de helft van de wedstrijd moest hij zijn koppositie afstaan. Hij werd derde. Milan Va der (Middelburg) behaalde in cate gorie 4 een tweede plaats. Bij de prijsuitreiking was er even wat commotie, omdat de Wielrenunie niet duidelijk aan had gegeven hoe er geklasseerd zou worden. Milan werd uiteindelijk als nummer twee geklasseerd. De mountainbikevereniging X-Tre- me uit Goes was met veertien ren ners actief op het NK en haalde vijf podiumplaatsen. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Tijdens de vierde clubwedstrijd van de motorsport vereniging De Uitlaat heerste Dave de Jonge in de zwaarste klasse. De 20-jarige KTM-crosser uit Hein kenszand won beide manches. In de eerste reeks mocht Adriaan de Visser uit Westkapelle één ron de lang het complete veld aanvoe ren. Hierna nam De longe het commando over en nam afstand van de rest. In de vierde ronde ging het mis met De Visser. Hij maakte een foutje en zijn viertakt sloeg af. Voordat hij deze weer aan de praat had, zag hij het hele veld voorbij komen. Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek nam de tweede plaats over en behield deze tot aan de finish. Mark Boot uit Burgh-Haamstede wist uit een bijna kansloze positie - zijn start ging de mist in - sterk terug te ko men en zag dat beloond met de derde plaats door in de laatste ron de 1\van van Liere uit Kapelle te rug te wijzen. Erik van de Wekken uit Zierikzee vond zich te jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23