bport Middelkamp-renners te laat in vorm vijfde plaats Schür maakt onverwachte favorietenrol waar Timko Lokerse Van Dam en Jonker vooraan in Omloop van de EPZ. Wielrenner uit Zaandam pakt zege na lange ziekteperiode. 34 1 Maandag 4 juni 2007 PZC Het peloton op weg in de Omloop van de EPZ. Deze koers in het kader van de clubcompetitie werd gewonnen door Frits Schür uit Zaandam foto Willem Mieras door Koen de Vries BORSSELE - Frank de Grave had za terdag eindelijk reden tot lachen. Voor het eerst sinds de start van het wielerseiz.oen op 10 maart in de Ronde van Zuid-Holland lieten renners van zijn Middel kamp-ploeg zien waar ze toe in staat zijn. In de Omloop van de EPZ, met start en finish voor de kerncentrale van Borssele, finishte Dirk van Dam als zevende en Wil- co lonker als twaalfde. „Dit had den we eerder moeten doen", ver zuchtte De Grave. Niet dat Middelkamp voor het eerst sinds jaren de finale van de clubcompetitie misloopt. In dé eer ste vier wedstrijden voor de club competitie was de 21e plaats van la- co Wagenaar uit Yerseke in de Om loop van de Braakman de beste prestatie. Een plaats bij de beste twaalf ploegen in de zuidelijke clubcompetitie was daarom ver weg. In de vijfde en laatste wedstrijd moesten drie Middelkampers in de voorste gelederen eindigen om nog aanspraak te kunnen maken op de finale. Dat lukte zaterdag in de tweede editie van de EPZ-klas- sieker niet. Middelkamp eindigde als vijftiende. „Ik had ook niet ver wacht dat we de finale zouden ha len", gaf de dit seizoen debuteren de ploegleider De Grave aan. Ook zaterdag verscheen Middelkamp met een gemankeerde ploeg aan de start. Kopman Dirk van Dam had sinds de strijd om de districts- titel vorige week maandag niet meer op de fiets gezeten vanwege een griepje en lacco Ringelberg had nog last van een valpartij veer tien dagen geleden in een koers in België. Ringelberg haalde het eind niet, Van Dam wel. TWeede meevaller was het rijden van Wilco lonker. De Schouwe- naar liet zich pas vorige week voor het eerst goed zien, toen hij de Omloop van de Hoekse Waard uit reed. Zaterdag zorgde de 23-jarige student voor de beslissende slag toen hij na amper 50 van de 165 te rijden kilometers uit het peloton wegsprong. Hij kreeg tal van top pers in zijn wiel en als een van de laatsten kon ook Dirk van Dam aansluiten. De zestien koplopers lieten zich niet meer achterhalen. De wind bleek ondanks de geringe kracht bij de start toch een scherprechter. Het hele peloton werd uit elkaar geblazen, waardoor er slechts 44 van de 129 deelnemers finishten. In de slotfase volgde demarrage na W* De renners van Theo Middel- kamp presteerden naar behoren in de Omloop van de EPZ. Het was niet voldoende om de finale van de clubcompetitie te halen. demarrage. Vooral Wilco lonker had het moeilijk, maar hij kon steeds weer aansluiten bij de lei ders. Dirk van Dam dacht ruim een kilometer voor de finish een kans op de zege te hebben, toen hij het gat met vier koplopers over brugde. „Ik dacht dat ik meteen weg kon springen, maar de andere renners zaten te dicht in mijn wiel." De eindsprint verliep een stuk voorspoediger dan vorig jaar. Toen werd Van Dam op de streep ondersteboven gereden door een roekeloze concurrent. Nu bleef hij fier op de baan en was de zevende plaats zijn deel. Na Van Dam en jonker haalden nog twee Middel kampers de streep, laco Wagenaar werd 28e, Christiaan Kik 41e. kijkduin - Timko Lokerse is giste ren met zijn maat Bart Bolsterlee vijfde geworden tijdens de tweede eredivisiewedstrijd beachvolleybal in Kijkduin. In het duel om een plek in de halve finale verloor het duo met 2-1 van lom 1 luiskamp/Roland Rademaker. Thomas en Marijn Meijboom uit Goes haalden de tweede dag van het eredivisietoernooi niet. De twee waren wel tevreden over het spel, maar volgens Marijn Meij boom had er meer in gezeten. De laatste wedstijd duurde drie sets. door Koen de Vries BORSSELE - Ronald Schür uit Zaan dam schreef zaterdag de tweede editie van de Omloop van de EPZ op zijn naam. Op papier was dat geen verrassing, want de 26-jarige wielrenner was in de Ronde van Zuid-Holland ook al de snelste. In de praktijk was het anders. De sprinter van De Hoekse Renners keek in de kopgroep van zestien als eenling tegen een overmacht van sterke ploegen aan. Bij de start werd Schür onver wacht in de favorietenrol gedrukt. Wim Haksteen, de ploegleider van het concurrerende team |an van Arkel, vertrouwde hem toe dat hij zijn favoriet was. Een opmerkelij ke uitspraak, die wel realistisch was. Schür werd na zijn zege op 10 maart ziek en liet pas de afgelopen weken een sterk stijgende lijn zien. Met uitzondering van de laatste honderden meters had Schür jn de slotfase van de Omloop van de EPZ weinig in te brengen. Hij moest opboksen tegen drie ren ners van PRC Delta en drie van De Dommelstreek en tegen twee van Middelkamp en Swabo (met ex-schaatser leroen Straathof). Die ploegen probeerden in de laatste kilometers hun troeven uit te spe len, maar slaagden daar geen van allen in. Schür begon als negende Ronald Schür uit Zaandam wint de Omloop van de EPZ. De sprin ter van de Hoekse Renner was de enige van zijn ploeg in een kopgroep van zestien man. aan de eindsprint, maar won met een fietslengte voorsprong. Harm Bronkhorst (Trias), een andere eenling, werd tweede, voor lob Vissers van De Dommelstreek. Succes was er ook voor Kapelle- naar Dennis Raadtgever, dit jaar debuterend als ploegleider van PRC Delta uit Spijkenisse. Hij zag zijn team dankzij de vierde plaats van Leon Koneland en de vijftien de en zestiende van de gebroeders Kasper en Otto Schone bij de bes te twaalf eindigen. Een plaats inde finale in het Drentse Dalen in sep tember is daarmee binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 22