Sport Seroos in vuur vlam na zege op Lijfsbehoud All Ready is kroon op het werk van Dennis Voshart 32 j Maandag 4 juni 2007 PZC Veere in slotfase van beslissingswedstrijd afgetroefd: t-o. Cortgene/JVOZ D1 in finale vier tegen vier Ons Eiland Bokaal voor Bruse Boys Marius Besuyen 21e in Natuurmarathon Zierikzeese korfballers blijven ook op het veld in de eerste klasse. BEZORGERS GEZOCHT IN Vlissingen, Zoutelande, St. Laurens en Grijpskerke De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! W door Pieter van Klinken DOMBURG - Buiten het veld veel pu bliek, veel vuurwerk en een doel- net dat in brand ging. Op het veld veel strijd, slecht voetbal en veel gele kaarten. De derby tussen Veere en Serooskerke om promo tie naar de tweede klasse had van alles, behalve goed voetbal. Seroos won met ï-o. Het meest spectaculaire van de middag gebeurde niet op het veld, maar ernaast. Er waren ruim 8oo toeschouwers op het duel in Dom burg afgekomen. De harde kernen van beide clubs stonden achter de goals en voor de wedstrijd begon, was eerst een minuut of vier no dig om beide doelen te ontdoen van toiletpapier. Voor de tweede helft was dat niet anders. Suppoos ten van gastvereniging Domburg konden niet voorkomen dat het pa pier een kwartier voor het einde vlam vatte. Er was een kwartier nodig om de brand te blussen en een nieuw doelnet te spannen. Serooskerke kwam daarna het bes te uit de kleedkamer. Via een vrije trap van David Dekker, keihard in de korte hoek, kwam de ploeg tien minuten voor tijd op een i-o-voor- sprong. Dat bleek voldoende voor de overwinning en de promotie naar de tweede klasse. Nadat Dekker na afloop op de schouders was genomen, zei hij: „Ik vind het terecht dat wij promo veren. Het voetballen ging naarma te de competitie vorderde steeds beter. En in de nacompetitie heb ben we ook prima resultaten ge boekt. Dat ik zelf de beslissende [RW Serooskerke speelt komend sei- zoen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg ver sloeg in de finale van de nacom petitie buurman Veere met 1-0. ROSMALEN - Het Di-voetbalteam van Cortgene/JVOZ Dl heeft de fi nale van het vier-tegen-vier toer nooi bereikt. De ploeg won zaterdag het dis- trictstoernooi in Rosmalen. In de finale werd OJC Rosmalen met 8-3 verslagen. De eindstrijd is zaterdag 16 juni op de Dam in Amsterdam. ZIERIKZEE - De voetballers van Bru se Boys hebben zaterdag de Ons Ei land Bokaal gewonnen. Ze wonnen de finale tegen Duive- land (0-0 in reguliere speeltijd) na het nemen van strafschoppen. In de kruisfinales had Duiveland Re- nesse na strafschoppen uitgescha keld en versloeg Bruse Boys Brou wershaven met 3-0. GOES - John Guequièrre en Marius Besuyen, twee atleten van de Wal- cherse atletiekdub Dynamica, na men gisteren deel aan de loodzwa re Natuurmarathon in La Roche. Besuyen finishte als 21e in 3.37.03. Guequièrre werd 83e in 4.16.12. In de Natuurmarathon finishte slechts één deelnemer binnen de drie uur. door Roeland van Vliet BARENDRECHT - Het Zierikzeese All Ready komt ook volgend seizoen uit in de eerste klasse. Het korfbal team van trainer/speler Dennis Voshart won zaterdag in Barend- recht de promotie-degradatiewed strijd van Vitesse met 9-8. De handhaving is de kroon op het werk van de oud-international, die zich heeft voorgenomen te stoppen. Voshart verhief in de afge lopen drie seizoenen het 'roeien met de riemen die je hebt' tot kunst. De voormalige topper had in Zie- rikzee beduidend minder getalen teerde korfballers en korfbalsters om zich heen, maar slaagde erin het beste in hen boven te halen. Hij gaf hen klip en klare stalor- ders, was streng als opdrachten niet goed uitgevoerd werden en wilde in zijn vak dat veel aanval len over hem liepen. Iedereen zag in dat het de enige manier was om punten te pakken. „Het was niet altijd even leuk", zei zijn zus Désirée, die doorgaans bij hem in het vak stond. „Maar hij is zo belangrijk geweest voor het team, dat we ook wel inzagen dat we op die manier moesten spelen. En op een gegeven moment haal je dan je voldoening uit een goede pass of een goedlopende aanval waarin je hem slim hebt uitge speeld." Het uiterst gedisciplineerde All Ready slaagde er daardoor in van uit de derde klasse op te stomen naar de eerste klasse. Daarin stelde de ploeg dit jaar lijfsbehoud veilig, zowel in de zaal als op het veld. „Toen we net in de eerste klasse za ten, waren we wel bang voor som mige tegenstanders", bekende Dé sirée Voshart zaterdag. „Maar na een tijdje merkten we dat we pun ten konden pakken en dat we zo slecht nog niet waren." In de zaal eindigde All Ready als zesde en was de ploeg direct veilig, op het veld was daar nog een pro- motie-/degradatiewedstrijd tegen Vitesse voor nodig. Die ploeg was tweede geworden in de tweede klasse G. In dat duel, zaterdag, had All Rea dy het in de eerste helft moeilijk. De voornaamste reden was dat het vak van Remy Quist, Jan-Willem van Nieuwenhuijze, Anouk van Tiggelhoven en de eigenlijk al ge stopte Annelies Bothof in de eer ste 35 minuten maar één keer scoorde. Na rust (4-4) raakte dat kwartet wel op dreef; door de 4-5 en 4-6 van Quist kreeg de Zierikzeese ploeg zelfs het beslissende gaatje. Dennis en Désirée Voshart tilden de stand vervolgens naar 4-8. Dat Vitesse in de slotminuten nog dichtbij kwam, lag aan concentra tieverlies bij de Zierikzeeënaars, die er al dachten te zijn. Maar met de eindstand van 8-9 leek de wed strijd spannender geweest dan dat-ie echt was. Dennis Voshart was met zijn vier treffers en zijn coaching zeer bepa lend. „Kan hij niet nog een jaartje doorgaan", vroeg zijn zus zich daarom ook af. Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Remy Quist 3, Anouk van Tiggelhoven en Désirée Voshart 1 All Ready korfbalt komend sei- zoen ook op het veld in de eer ste klasse. De ploeg redde het ve ge lijf dankzij een 9-8-zege op Vitesse in een beslissingsduel. VROfiWO pU.Dr Serooskerke en enkele supporters vieren feest na de promotie naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. foto Lex de Meester Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebiibaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20