Sport op scherp tijdens NK Roeiers dicht bij ongenaakbare Britten Lionel Lord langer bij Oostende Vlissingse voetballer verlengt contract bij Belgische club. Roeivrouwen zijn terug aan de top De vrouwenploeg kan zich weer meten met de besten op de Acht. Vier zonder boekt weer progressie en komt met zilver uit wereldbeker. pzc Maandag 4 juni 2007 I 31 Marleen Veldhuis, winnares van de 200 meter vlinder op het NK, concentreert zich in het Amsterdamse bad voor de start van de finale. foto Olaf Kraak/ANP door Barry van der Hooft vlissingen - Lionel Lord speelt ook volgend seizoen voor de Bel gische voetbalclub KV Oostende. De aanvaller uit Vlissingen zette vorige week zijn handtekening on der een nieuw, eenjarig contract. De Belgische dub, uitkomend op het tweede niveau, had liever ge zien dat de 26-jarige Lord voor lan gere tijd was vastgelegd. De spits kiest er de laatste jaren echter voor om contracten van slechts één jaar te ondertekenen. „Want als je het goed doet, ben je vrij om te gaan en staan waar je wilt", legt Lord uit. „En is er na een minder seizoen geen interes se, dan kun je altijd praten over een langer verblijf" KV Oostende liet al in een vroegtij dig stadium weten Lord langer aan zich te willen binden. De aanvaller was dit seizoen met twaalf doel punten topscorer van de ploeg, die zich pas op de voorlaatste speeldag verzekerde van lijfsbehoud. Lord: „Er was wel interesse van an dere tweedeklassers, maar dat zou niet echt een stap vooruit zijn ge weest. Een paar eersteklassers had ook belangstelling, maar ze wer den niet concreet. Omdat ik niet kan blijven wachten en de aanbie ding van Oostende heel goed was, heb ik getekend." Om een moeilijk seizoen als de af gelopen jaargang te voorkomen, wil Oostende zich behoorlijk ver sterken. „De club wil zes nieuwe spelers aantrekken", heeft Lord be grepen uit de plannen van het technisch management. „Ze moeten allemaal een meer waarde hebben, zodat we een rol van betekenis kunnen spelen. Want op weer zo'n seizoen zit echt niemand te wachten." Lionel Lord kwam hiervoor onder meer uit voor Veere, Heerenveen en Cambuur. door Robert-Jan Friele ottenheim - Twee Nederlandse achten maakten hun internationa le debuut tijdens de wereldbeker wedstrijden in Oostenrijk. Ze heb ben hetzelfde doel: olympisch goud in Peking. De vrouwen won nen brons en zijn terug aan de top. De mannen werden zesde. „We zijn na een jaar afwezigheid terug aan de top," concludeerde boegroeister Femke Dekker na de finale van de eerste wereldbeker wedstrijden in Ottensheim, waar de vrouwen in 6.18,31 minuten het brons pakten achter Duitsland (6.16,81) en Groot-Brittanni' (6.18,07). Om deelname aan de Spelen dit seizoen al af te dwingen, moeten de vrouwen bij de topvijf eindigen op het WK, eind augustus. door Tim Senden linz - Het was een vreemde ge waarwording voor de vier-zon- der-stuurman. Tijdens de halve fi nale van de wereldbekerwedstrij den in Linz roeide het oranje-vier tal plots voor de ongenaakbaar ge achte Britse boot. De wereldkam pioenen herstelden dat foutje in de race en versloegen later Geert Cirkel en consorten in de eind strijd. Maar toch was er voldoening na de race: „We hebben meer progres sie geboekt dan die Engelsen." En die constatering was veel waarde voller dan de zilveren medaille die het viertal om de nek kreeg gehan gen. Vooraf was Cirkel enigszins be vreesd voor de WB-ontmoeting in de Oostenrijkse plaats. Na maan denlange noeste arbeid te hebben geleverd, zou nu duidelijk worden op welk niveau de ploeg zit. „We kunnen heel tevreden zijn", con cludeerde de Zuid-Hollander. „We zijn alle vier individueel beter ge worden en zijn ook beter op el kaar ingespeeld." Met als gevolg die kleine stunt in de halve finale. De oranje-boot lag halverwege de koers enkele hon derden meters aan de leiding. Dat leidde tot een kleine schrikreactie bij Cirkel, Matthijs Vellenga, Jan-Willem Gabriëls en Gijs Ver meulen. „Het was een volkomen nieuwe er varing", erkende Cirkel na afloop grif. „We gingen er ongedurig van roeien." Die voorsprong was dan ook zo weer verdwenen. Maar het leverde wel een schat aan ervaring op: „We moeten robuus ter worden, zelfverzekerder. In elk geval was dit weer een waardevol le les." De zilveren formatie zag in de wa teren van Linz ook een nieuwe ri vaal opdoemen. Frankrijk eindig de vlak achter Nederland op de derde plaats. Het bevestigt het beeld dat de wereldtop in de vier-zonder steeds dichter naar el kaar toegroeit. Cirkel hoopt dat hij deze zomer sa men met zijn kompanen de vol gende stap kan maken. Niet alleen De vier zonder roeit een perfecte race in Linz, de Mannen Acht stelt teleur. even voor de Britten uitroeien, maar ook de wereldkampioenen daadwerkelijk verslaan. „We weten waar we de winst kunnen pak ken", sprak de 28-jarige roeier. „We moeten nog beter ritmisch roeien." De Mannen Acht presteerde min der goed. De boot van coach Mark Emke plaatste zich weliswaar voor de finale, maar kon in die race geen rol van betekenis spelen. De formatie eindigde als zesde en laat ste. Canada ging er met de over winning vandoor. Wit-Rusland pakte zilver, het brons ging naar China. De vier-zonder-stuurman lichtge wicht greep net naast de bronzen plak. Het kwartet Blanken/ Greidanus/Van der Linden/ Snij ders werd in de eindstrijd als vier de geklokt. De zege ging naar de Chinezen, die Italië nipt voor ble ven. Sjoerd Hamburger werd in de skiff-finale laatste. In de niet-olympische klassen pak ten de Nederlanders nog drie me dailles. In de lichte skiff werden (aap Schouten en Alwin Snijders respectievelijk tweede en derde, achter de Griekse winnaar Ilias Pappas. De twee-zonder lichtgewicht (Roe land Lievens en Paul Drewes) ver zekerde zich in de Oostenrijkse wa teren van zilver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19