Sport Zwemmers Rossi na zwakke start toch weer onstuitbaar naar zege Dure misstap handbalsters in play-offs voor het WK Drie nationale records in Amsterdam en ruim veertig tickets voor EK. Thuisrijder voor zesde keer op rij winnaar van Grote Prijs van Italië. Driebanders missen eindronde Europacup Wereldtijd op sprint met te veel rugwind McEwen snelste achter de derny in Wierden Sven Nys sneller dan Brentjens in Benelux oss - De Belg Sven Nys heeft de vierde wedstrijd om de Benelux Cup op zijn naam geschreven. De mountainbiker van Rabobank bleef Bart Brentjens in Oss 46 se conden voor. De Australiër Chris longewaard werd derde. Saskia Mulder is enige speelster die voldoende scoort tegen Kroatië. 30 Maandag 4 juni 2007 PZC door Cilya van der Kooy amsterdam - Met drie individuele nationale records, vier olympische limieten en ruim veertig startbe wijzen voor de Europese titelstrijd heeft het Nederlandse kampioen schap zwemmen een rijke oogst opgeleverd. Technisch directeur ]acco Verhae- ren kreeg meer dan waar hij voor af op had durven hopen. „Ik heb een van de mooiere NK's gezien", sprak hij na afloop dan ook tevre den. „Een paar van de subtoppers zijn echt uit hun slof geschoten. Ik had daar wel signalen voor gekre gen, maar je weet nooit of het uit komt. Maar dit geeft aan dat we uitstekend bezig zijn binnen de twee nationale trainingscentra. Daarnaast hebben ook de toppers prima prestaties neergezet." Nick Driebergen ontpopte zich in het Sloterparkbad als absolute ster van het toernooi. Na zijn nationa le toptijd op de 200 meter rugslag, excelleerde hij gisteren opnieuw door op de halve afstand met 54,80 bijna een seconde van zijn Nederlands record af te zwem men. Hij bezorgde zichzelf hier mee opnieuw een olympische li miet. Verhaeren was ook verheugd dat Nederland volgend jaar met een grote groep vertegenwoordigd zal zijn bij de EK in eigen land. „We hebben de limieten voor dit toer nooi bewust lager gelegd zodat zo veel mogelijk mensen de kans krij gen zich voor eigen publiek voor de Spelen te plaatsen. In december bij de Swim Cup kunnen er nog meer bijkomen." Pieter van den Hoogenband, Mar leen Veldhuis en Inge Dekker, die vijf van haar zes finales met prima tijden won, hoefden zich in Am- Jacco Verhaeren was bijzonder te- vreden over de resultaten op het NK zwemmen. Drie keer sneuvel de er een nationaal record. „Het was een van de mooiere NK's." sterdam geen zorgen meer te ma ken over limieten. Ze gebruikten het NK vooral om zichzelf te tes ten en dingen uit te proberen op wég naar de Spelen. Veldhuis maakte daarbij met haar optreden op de 50 (tweede) en 100 (eerste) rug de meest bijzonde re uitstapjes. De Twentse, die ook een olympische limiet op de 100 vlinder haalde, zwemt de disci pline in de trainingen regelmatig om de techniek van de borstcrawl te verbeteren. „Het is leuk om eens wat anders te doen", keek ze terug. Van den Hoogenband concentreer de zich in Amsterdam vooral op de vlinderslag. Na de oorwassing door Michael Phelps op de 200 me ter vrij bij de WK eerder dit jaar richt de drievoudig olympisch kampioen zich vooral op het verbe teren van zijn start en keerpunten. Met veel zwemmen van de vlinder slag probeert hij de onderwaterfa se beter te maken. „Vlak na mijn herniaoperatie had ik het geduld niet om zulke dingen te oefenen. Ik wilde te veel. Nu ik weer fit ben heb ik alle tijd me er bewust op te concentreren. Hopelijk zal het straks bij de Spelen in Peking weer routine voor me zijn." Resultaten Zeeuwen op NK Sandra Temmerman uit Slljk- plaat zou op vier nummers star ten, maar zegde af vanwege ontstoken verstandskiezen Ellen van de Velde (WVZ) werd op de 50 school derde bij de senioren en vierde overall. De Bressiaanse klokte 33,66. Op de dubbele afstand eindig de ze als zevende in de 8-fina- le. Terneuzenaar Kevin Honds- merk (De Schelde) kwam acht keer in actie. Zijn beste resultaat was een achtste plaats op de 400 wisselslag: 4.59,52. Bij de jeugd werd Toby Aar- noutse (De Bevelanders) vier de op de 50 vlinder in 26,64. door onze sportredactie mugello - Valentino Rossi bewees gisteren dat hij nog steeds van een uitzonderlijke klasse is. De Italiaan se wegracer lag op zijn thuiscircuit Mugello na de eerste ronde op de achtste plaats. Een indrukwek kende inhaalreeks bezorgde de ze venvoudig wereldkampioen alsnog de zege in de MotoGP. Het was zijn tweede overwinning van dit seizoen. Rossi bleek in eigen land niet voor het eerst onverslaanbaar. Het was al voor het zesde achtereenvolgen de jaar dat hij de snelste was in de Grote Prijs van Italië. De Span jaard Dani Pedrosa eindigde als tweede, net voor de Braziliaan Alex Barros en Casey Stoner. De Australiër behield wel de lei ding in de stand om het wereld kampioenschap. Hij heeft nog ne gen punten meer dan nummer twee Rossi, die de prestatie van Mick Doohan evenaarde. De Au straliër was in de voormalige Soocc-klasse van 1993 tot en met 1998 de snelste op Mugello. Stoner, die dit seizoen tot dusverre drie races had gewonnen, startte vanaf pole-position en zag Rossi bij de start in de problemen ko men. Hij zakte weg van de derde naar de achtste plaats. Al ruim voor het einde van de race nam hij de leidende positie over. Na de ra ce in Mugello worden nog twaalf wedstrijden gereden. De Australiër Casey Stoner is na de race in de MotoGP in Mugello nog leider in de 500 cc. Valenti no Rossi, die de wedstrijd in ei gen land won, staat nu tweede. In de 250 cc-klasse ging de over winning naar Alvaro Bautista. De Spaanse motorcoureur bleef op zijn Aprilia Alex de Angelis uit San Marino voor. De derde plaats ging naar Bautista's landgenoot Hector Barbera. Jorge Lorenzo blijft leider in het al gemeen klassement. De Spanjaard kwam in Italië als achtste over de streep. Spaans succes was er ook in de 125 cc-klasse. Hector Faubel, ook rijdend op een Aprilia, hield zijn landgenoot Sergio Gadea en de Italiaan Simone Corsi achter zich. Het was voor Faubel de vier de zege uit zijn carrière. Hij nam in de strijd om het wereldkampi oenschap de leiding over van de Hongaar Gabor Talmacsi, die als vierde eindigde. De Nederlanders )oey Litjens en Hugo van den Berg deden niet mee om de punten. Litjens werd zestiende. Van den Berg 23e. De Italiaan Valentino Rossi, die op zijn Yamaha een indrukwekkende inhaalrace reed, juicht na zijn zege in de weg race voor de MotoGP in eigen land. foto Maurizio Degl'innocente/EPA schiltigheim - De Nederlandse ere divisieclubs Twentevisie en Gebr. Van Wanrooij hebben zich niet kunnen mengen in de strijd om de Europacup driebanden. Beide teams werden in het Franse Schil- tigheim voortijdig uitgeschakeld. Bij Van Wanrooij speelden de we reldtoppers Blomdahl en Sanchez. Voor TWentevisie kwam veelvou dig kampioen Dick laspers uit. new york - De Amerikaanse sprin ter Tyson Gay veroorzaakte zater dag een sensatie bij een Grand Prix-toernooi in New York door de too meter sprint in 9,76 secon den te lopen. De rugwind van 2,2 meter per seconden betekende ech ter dat het wereldrecord niet werd erkend. De Griek Luis Tsatoumas sprong bij wedstrijden in Kalamata 8.66 ver, de verste sprong van dit jaar. wierden - Een dag na zijn zege in de Nacht van Hengelo heeft Rob bie McEwen in Wierden ook de Grote Prijs los Lammertink op zijn naam geschreven. De sprinter van Predictor-Lotto bleef achter de derny Servais Knaven en de regio nale favoriet Tom Stamsnijder voor. McEwen won met een half wiel van Knaven. Mare Lotz maak te zijn rentree in het peloton. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Elsbeth van Rooy-Vink. De Nederlandse had bijna vier mi nuten voorsprong op haar landge note Saskia Elemans. door Hans Koenekoop Rotterdam - De Nederlandse handbalsters hebben een dure ne derlaag geleden in de play-offs te gen Kroatië. Oranje verloor in Rot terdam met 27-24 in de eerste van twee ontmoetingen die bepalen wie in december mag meedoen aan het wereldkampioenschap. Over een week is de return in Kroatië. Bij rust leidde Oranje nog met 14-11. De enige speelster uit het team van bondscoach Sjors Röttger die zich daadwerkelijk liet gelden was Saskia Mulder. Ze was goed voor twaalf doelpunten, de helft van de Nederlandse productie. Het Nederlands team begon rond uit zwak aan het duel. In de aanval was Oranje weinig doortastend en de opponent kwam te eenvoudig door de dekking heen. Een achter stand was onvermijdelijk en na een dik kwartier spelen stond de teller op 10-6 voor Kroatië. Er was maar een speelster die handbalde bij Nederland en dat was Mulder. In haar 173e en laatste interland voor eigen publiek glo rieerde de hoekspeelster, die door haar gemankeerde lichaam noodge dwongen afscheid neemt van de sport. Ze voorkwam in haar eentje een gapende kloof en dankzij haar [TJ De Nederlandse handbalsters be- gonnen de tweekamp tegen Kroa tië voor deelname aan het WK met verlies: 24-27. Volgende week speelt Oranje de return. impulsen kwam het elan terug in de ploeg. Het resulteerde in een vloeiend tweede part van de eer ste helft, waarin de 6-10 werd om gezet in 14-11. Oranje kon het overwicht in de tweede helft echter niet doorzet ten. De productie stokte en de slu we Oost-Europeanen konden te rugkomen in de wedstrijd. De ach terstand werd goedgemaakt en Kroatië nam weer het heft in han den: 18-20. Bondscoach Röttger moest in een time-out zijn mei den moed inspreken. De preek had geen succes. Nederland probeerde wel, maar slaagde er niet in te scoren. Scho ten uit de tweede lijn misten doel. Kroatië, nummer zeven van het EK, behield de voorsprong en be gint volgende week vanuit een ze tel aan de return.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18