Sport Sjarapova blijft koel onder fluitconcerten Federer en Nadal van andere planeet Krajicek in dubbelspel wel verder Bokser Poeder gaat in zijn laatste gevecht kansloos knock-out Russin door publiek in Parijs beschuldigd van onsportief gedrag. Davidenko gaat ook door naar laatste acht Martin Verkerk heeft niets meer te zoeken op Roland Garros. De camera's ratelen als de helden van Roland Garros de bal raken. Wereldtitel voor Schwarzman Russische dammer houdt in slotronde Podolski achter zich. Pijnlijk afscheid van vroegere kampioen tegen Brabander. Volleybalwinst tegen Duitsers Ploeg van Blangé neemt revanche voor verlies van een dag eerder. VANDAAG KIJKDAG 28 Maandag 4 juni 2007 pzc Maria Sjarapova kroop door het oog van de naald in de partij tegen Patty Schnyder. foto Maya Vidon/EPA door onze sportredactie PARIJS - Ze werd uitgejouwd, kreeg een striemend fluitconcert, maar won wel: Maria Sjarapova staat voor de derde keer in haar carrière in de kwartfinale van Roland Gar ros. In een spannende wedstrijd versloeg de Russin gisteren Patty Schnyder uit Zwitserland met 3-6, 6-4 en 9-7. Schnyder kreeg twee matchpoints, maar kon de partij niet afmaken. 1 let ene wedstrijdpunt dat Sjarapo va kreeg, na twee uur en 37 minu ten, was wel raak. Het publiek had parijs - Nikolaj Davidenko schaar de zich gisteravond onder de kwartfinalisten van Roland Gar ros. De als vierde geplaatste Rus won met 6-3 7-6 3-6 en 7-6 van Da vid Nalbandian. Davidenko treft in de volgende ronde de Argentijn Guillermo Ca- nas. roland carros - Michaèlla Kraji cek heeft de derde ronde bereikt in het dubbelspel op Roland Gar ros. De 18-jarige Nederlandse ten nisster was samen met haar Poolse collega Agnieszka Radwanska te sterk voor het Russische/Finse duo Alla Koedrjavtseva en Emma Laine: 6-4 6-1. Eerder plaatste Rogier Wassen zich al voor de derde ronde bij het mannendubbelspel. Martin Verkerk werd uitgescha keld. Hij verloor met zijn Argen tijnse maat Roitman kansloos van het duo Aspelin/Knowle: 3-6 0-6. zich toen al lang tegen de nummer twee van de wereld gekeerd. Ze had zich schuldig gemaakt aan on sportief gedrag, vonden de toe schouwers, door te serveren ter wijl Schnyder afgeleid werd. Het publiek leefde met de Zwitser se mee, terwijl de scheidsrechter Sjarapova gelijk gaf. Het was het breekpunt in een lange partij. De Russin bleef kalm onder het nega tivisme, strooide met handkussen naar het boe-roepende publiek en liep met een glimlach richting de kwartfinale. Daar wordt de partij tussen Justi ne Henin en Serena Williams de onbetwiste topper. Henin maakte in 2003 een einde aan de succes reeks van de gespierde Amerikaan door Fardau Wagenaar parijs - Goede tennissers genoeg op Roland Garros, maar hoe erg ze ook hun best doen, ze staan altijd in de schaduw van de twee mees ters. Er zijn in Parijs maar twee spelers waar het om gaat: Roger Fe derer en Rafael Nadal. Pas als zij vóór de finale verliezen, is het groot nieuws. Stop de persen! Ook in de tweede week van Parijs zijn zij het stralende middelpunt. De telelenzen stonden gisteren op het centre court weer massaal ge richt op Federer, net als de dag er voor op Nadal. Zodra zij een bal ra ken, ratelen de camera's alsof er vijf mitrailleurs tegelijk worden leeggeschoten. En zo gaat het altijd. „Het is wel eens frustrerend dat het altijd om die twee gaat", zei het talent No- vak Djokovic vorige week. „Maar hardenberc - Alexander Schwarz man is in Hardenberg wereldkam pioen dammen geworden. In de 19e en laatste ronde kwam de Rus remise overeen met de Wit-Rus Igar Michaltsjenka. Voor Schwarzman was dat net vol doende om de Duitser Mark Po dolski nipt voor te blijven. Podols ki speelde gelijk tegen Goentis Val- neris uit Letland. Schwarzman eindigde met even veel punten (25) als Podolski. Bei den hadden twee plusremises. Scharzman had daarentegen een winstpartij (7) meer dan zijn laatst overgebleven concurrent. Als beste Nederlander eindigde Au- ke Scholma. Hij werd vijfde. Schol- ma sloot het toernooi af met een zege op Tuvshinbold Otgonbayar uit Mongolië. se, die daar een flinke emotionele klap aan over hield. Williams be schuldigde de Belgische onder meer van 'Liegen en bedriegen' na een controversieel punt in de wed strijd. Williams kwam er zondag nog even op terug. „Ik zat niet fout des tijds en denk dat zij er alles voor over had om te winnen." Nu zijn de rollen omgedraaid en is de Amerikaanse er op gebrand een eind te maken aan de hegemonie van de nummer één. Hl Maria Sjarapova overleeft in de partij tegen Patty Schnyder twee matchpoints, een hels fluitcon cert, maar worstelt en kreunt zich toch naar de kwartfinale. het is wel terecht, ze heersen nou eenmaal. Een paar jaar geleden was het groot nieuws geweest als Marat Sa- fin had verloren in de tweede ron de van Roland Garros, zoals afgelo pen week bijna geruisloos gebeur de. Andy Roddick, toch de num mer drie van de wereld, is in de eerste ronde al uitgeschakeld. Opvallend? Niet echt, in het tijd perk 'Roge en Rafa' is zelfs hij een figurant geworden. Gastion Gau- dio en Juan Carlos Ferrero zijn ook al vertrokken uit Parijs. Zij zijn twee oud-kampioenen van Roland Garros, maar sinds de do minantie van Federer en Nadal hebben ze de hoop om ooit de bes te speler op aarde te worden al lang opgegeven. „Ze komen van een andere planeet", aldus Ferrero. Federer (25) moest er gisteren nog wel een paar puntjes hard voor werken om te winnen van de Rus Joezni(winnaar van het ABN Am- rotoernooi). Ook al dacht geen mens dat hij zou verliezen, het door onze sportredactie tilburg - De bokscarrière van Don Diego Poeder is zaterdaga vond op een pijnlijke wijze ten ein de gekomen. In het Tilburgse Ijs- sportcentrum ging de voormalige wereldkampioen van de World Boxing Union al in de eerste ron de van zijn gevecht tegen de 40-ja- rige André lanssens uit Goirle na een serie hoeken op het hoofd zwaar knock-out. Het was al de derde nederlaag op rij van de 35-jarige bokser, zijn vijf de verliespartij in totaal. Daar staan 24 overwinningen tegen over. Voor lanssens, wiens carrière gaat nooit vanzelf. Hij is een mens, geen robot. Aan de over kant vond hij ook dit keer een ge tergde tegenstander. joezni schreeuwde het gefrustreerd uit als hij weer eens de hoek in werd gestuurd. En de Rus speelde nog goed ook. Hij verloor voor de tien de keer op rij van Federer: 7-6, 6-4 en 6-4. „Of ik ooit van hem kan winnen?" Joezni lachte om de vraag die hij na zijn nederlaag kreeg: „Misschien krijg ik ooit een kans." Nadal, die gisteren 21 jaar werd, is de tweevoudig winnaar van Ro land Garros en de machtigste ten nisser op gravel. Zijn record van 81 ongeslagen over winningen op gravel werd onlangs afgebroken door, niet geheel verras send, Federer. De Spanjaard won m De helden van het mannentennis heersen vooralsnog ook op Ro land Garros. Roger Federer en Rafael Nadal zetten alle andere spelers in de schaduw. al in 1993 begon, was het pas zijn zesde profpartij. Hij won ze alle maal. Poeder stapte in 1994 over naar de rijen der profs, na een succesvolle amateurloopbaan waarin hij on der meer zilver won bij de Europe se kampioenschappen van 1993. Hij bouwde aan een respectabele staat van dienst, waarin de wereld titel van de WBU de blikvanger vormde. Die titel verspeelde hij in 1998. In mei 2004 keerde Poeder verras send terug in de ring. Hij won drie partijen op rij, maar verloor in 2005 en 2006 twee keer op punten van de Belg Ismail Abdoul. De ver nedering van zaterdagavond, aan gekondigd als zijn laatste gevecht, drukte Poeder hardhandig met de neus op de feiten. zaterdag van zijn landgenoot Al- bert Montanes: 6-1, 6-3 en 6-2. Net zo makkelijk slaat hij zich een weg door het toernooi. Nadal is een ge val apart, hij is nog piepjong, maar van een andere orde dan alle jon gens uit zijn generatie. Alleen dit jaar al sloeg hij bijna twee miljoen dollar bij elkaar. De enige die hem voorbleef, was Federer. Gaat er dan niets gebeuren in de komende jaren? Vast wel, de ten niswereld wil nieuwe uitdagers en krijgt ze ook altijd weer. Er is een ambitieuze generatie op weg met spelers als Djokovic, Gael Monfils en Andy Murray (niet in Parijs vanwege een blessure). Zij gaan de uitdaging vol geloof en bravoure aan. Murray won zelfs al eens van Federer. En Djokovic wist Nadal al één keer te overtreffen. Bovendien is er nog een ander ge lukje: Nadals gravelseizoen duurt niet eeuwig en Federer schrijft zich maar in voor achttien toer nooien per jaar. Er blijven dus ge noeg restjes over. Bielefeld - De Nederlandse volley ballers hebben zaterdag in de Euro pean League de tweede wedstrijd tegen Duitsland overtuigend met 3-0 gewonnen. Oranje was in Bie lefeld na drie sets al klaar: 25-23 25-19 25-20. Een dag eerder verloor Nederland nog met 3-2 van de oos terburen. De Duitse ploeg haalde bij lange na niet het niveau van vrijdag. „Toen hadden we nog een hele kluif aan ze, maar vandaag hadden ze hun zaken niet op orde en wa ren ze een makkelijke prooi voor ons", zei bondscoach Peter Blangé. Blangé was vooral tevreden over zijn middenaanvallers. „Die heb ben het hele weekeinde goed ge speeld." Ook de service en de pas sing, onder leiding van libero Mar- ko Klok, ging een al veel beter. ZEEUWS VEILINGHUIS 10.00 - 16.00 uur. jjKL Veiling 6-7 juni. llrmigrrarht 4331 E Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16