Sdoi Zwemmer Driebergen naar revanche op NK Volleybalster Huurman overwint borstkanker en is blij met rentree 9 juni open dag Sri inr MARATHONZEELAND Middenaanvalster (32) van nationaal team had er altijd in geloofd. Wij geven u de helft cadeau! •Xi Olympische limiet en record op openingsdag voor Rijnsburger. Beachkoppels eindigen in Seoul in achterhoede FC Utrecht bijna rond met splits Jae Jin Cho Amazone Hoorn mag naar A-kader Ehrens konstruktiebedrijf Hillebrand B.V. HILLl HILLEBRAND B.V./ 58 I Zaterdag 2 juni 2007 PZC WWW.MARATHONZEELAND.NL - Stmt: Centrum Bur|jh (Haamalmtfl) Sinrttijd: 12.00 uur Finish: Centrum Zoutelnndn I'urcouni: Geheel autovrij OA/IOCS Inschrijving: tot 31 augustus 2007 PH|a: 27,B0 wMi. ihi/ihlir - Voorprogramma; MlulMnratlion door Cilya van der Kooy NINCBO - Hoewel Francien Huur man altijd vertrouwen hield in een terugkeer op het hoogste ni veau, sloeg zo nu en dan de twijfel toe. De 32-jarige middenaanvalster was donderdag daarom dolblij dat ze in China haar rentree in Neder landse volleybalteam kon maken. Ze overwon borstkanker. „Ik heb zo lang naar dit moment uitgekeken, maar heb er altijd wel in geloofd dat ik zou terugkomen. Het is heerlijk dat ik er eindelijk weer eens aan heb geproefd hoe het is om een wedstrijd te spelen. En ik heb gevoeld dat ik de dingen nog kan die ik kon voordat ik ziek was. Dat is geweldig", keek ze een dag later terug op het duel met Cu ba (2-3). 1 luurman kwam vorig jaar wegens haar ernstige ziekte niet in actie. Na vele maanden van revalideren nam bondscoach Avital Selinger de veelvoudig international dit sei zoen weer op in zijn definitieve se lectie. Huurman had echter niet verwacht dat ze al snel weer aan spelen zou toekomen. „Ik ging Francien Huurman maakt in Chi na haar rentree in het nationaal volleybalteam. Ze overwon borst kanker en moest diep gaan om weer op topniveau te komen. vooral mee naar China omdat de hele technische staf daar zou zijn. En ik kon daar goed blijven door- trainen. De laatste weken heb ik echter zoveel stappen gemaakt en ging het zo goed tijdens de trai ning dat Avital een rentree aan durfde." Huurman kwam tijdens het vier- landentoernooi wel al eerder in het veld, maar raakte toen geen bal. Tegen Cuba had ze donderdag dankzij een reeks belangrijke pun ten pas echt het gevoel dat ze haar rentree maakte. „Op basis van mijn kunnen heb ik een bijdrage kunnen leveren aan het team. Dat was zo mooi." Voor de wedstrijd ging er bij Huur man wel het nodige door haar heen. „Ik hoopte maar dat het goed zou gaan, maar toen ik er eenmaal in mocht, was de concen tratie er meteen en dacht ik: kom maar op met die ballen. Na ieder punt ging de ploeg uit zijn dak. Het was echt een rentree zoals ik me van tevoren had voorgesteld." Huurman deed ook gisteren mee in het laatste duel van het tweede vierlandentoernooi tegen de Do minicaanse Republiek. Oranje ver loor met 3-2. „Dat ging wat min der. Ik ben er ook nog niet. Ik heb nog wel wat stapjes te maken, maar daar ga ik deze zomer verder aan werken." Huurman laat volgende week wel de trip van het team naar het toer nooi om de Montreux Masters schieten. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland door Cilya van der Kooy AMSTERDAM - Wekenlang voelde Nick Driebergen de pijn van het missen van het WK in Melbourne. Die teleurstelling leidde de Rijns- burgse zwemmer gisteren naar een toptijd op de openingsdag van de nationale titelstrijd. Met een Ne derlands record én een olympi sche limiet nam hij op de 200 me ter rugslag revanche voor zijn mis lukte jacht naar een startbewijs voor de WK. „Ik zat er mee dat ik het WK had gemist en was erop gebrand hier te laten zien dat ik het wel kan. Ook aan de mensen die aan mij twijfelden. En het is echt gaaf dat het gelukt is." Driebergen is de eerste Nederland se man die op dit nummer onder de twee minuten zwemt. „Toch leuk om later aan mijn kinderen te kunnen vertellen", jubelde hij op getogen. Driebergen scherpte met een tijd van 1.S9.26 het nationaal record aan dat sinds september 2000 met 2.00,06 in handen was van Klaas Erik Zwering. De olympische li- SEOUL - De rol van Nederland bij de World Tour beachvolleybal in Seoul is uitgespeeld. De overgeble ven twee koppels Merel Mooren/ Rebekka Kadijk en Sanne Keizer/ Marrit Leenstra moesten genoe gen nemen met de zeventiende po sitie in de eindrangschikking. Mooren en Kadijk verloren in de herkansingen met 2-1 van het Fran se duo Fauré/Sarpaux (21-16 13-21 15-12). Keizer en Leenstra kregen klop van twee Chinese vrouwen. SEOUL - FC Utrecht is dicht bij een akkoord met de Zuid-Koreaanse spits lae Jin Cho. Technisch direc teur en trainer Foeke Booy is in Se oul om hem tijdens de wedstrijd tussen Zuid-Korea en Nederland te bekijken. Na het duel heeft Booy een afspraak met de aanval ler en zijn zaakwaarnemer. „We kennen hem al een tijdje en hij is een makkelijk scorende spits. In de competitie loopt hij één op twee", aldus Booy. ERMELO - Bondscoach Rob Ehrens van de springruiters heeft Angeli- que Hoorn overgeheveld naar het A-kader. De amazone uit Wanne- perveen werd met Blauwendraad's O'Brien in Mierlo onlangs natio naal kampioen. Uit het A-kader selecteert Ehrens normaal gesproken de deelnemers voor de Europese titelstrijd, die in augustus in Mannheim wordt ge houden. Nick Driebergen verraste met limiet en toptijd. foto Olaf Kraak/ANP miet stond op 1.59,72. Hij moet nog wel vormbehoud tonen om volgende jaar werkelijk naar de Spelen in Peking te mogen. Driebergen kwam vorig jaar ook dicht in de buurt van een limiet voor de wereldtitelstrijd. Toch mocht hij niet mee naar Australië. Technisch directeur Jacco Verhae- ren vond het beter dat de rugslag- specialist in eigen land zou blijven trainen. Die inspanningen betaal den zich gisteren uit. De Rijnsburger heeft zich de afge lopen maanden volledig op de 100 en 200 rugslag geconcentreerd. „De 50 rug is niet olympisch, dus ik moest meer aan mijn inhoud gaan werken. In het verleden zwom ik tijdens de training nog wel eens borstcrawl, nu ben ik al leen nog maar met rugslag bezig. Dat heeft echt effect gehad." Hij werkt sinds eind vorig jaar sa men met Martin Truijens en heeft wel moeten wennen aan de ver vanger van zijn coach Fedor Hes. Naast Driebergen zwom ook Ro bin van Aggele een limiet voor de Spelen volgend jaar in Peking. Met een tijd van 2.01,35 bleef hij op de 200 wisselslag net onder de vereis te tijd van 2.01,40. Pieter van den Hoogenband, al in het bezit van een olympische li miet, maakte in Amsterdam zijn opwachting op de 50 meter vrij. Hij won de sprint in 22,93. „De start was goed, maar daarna was het afraffelen. Het is voor mij voor al prettig in mijn voorbereiding op de Spelen weer eens een wedstrijd je te kunnen zwemmen." WS Twee zwemmers waren op de openingsdag van het NK goed voor olympische limieten. Nick Driebergen en Robin Aggele ex celleerden met snelle tijden. KONSTRUKTIEBEDRIJF Zaterdag 9 juni organiseert konstruktiebedrijf Hillebrand b.v. een open dag voor alle belangstellenden op de nieuwe locatie Deze locatie aan het Arnekanaal. voorheen "Gieterij Middelburg", is binnen één jaar volledig gerenoveerd en voldoet nu aan alle eisen die gesteld worden aan een modern constructiebedrijf. Het totale vloeroppervlakte van de productiehallen van Hillebrand b.v bedraagt 8.000m2 Deze hallen beschikken over voldoende kraancapaciteit om de grootst mogelijke constructies te kunnen behandelen.De grootste productiehal is maar liefst 80 meter lang en 20 meter breed. Hier kunnen wij (sub)assembleren onder geconditioneerde omstandigheden. Het buitenterrein meet, inclusief kade 19.000m2. Door de vestiging aan open vaanwater is Hillebrand b.v. optimaal bereikbaar. Dit alles maakt van Hillebrand b.v. een ijzersterke partner in de (staal)bouw. ledereen is welkom op zaterdag 9 juni 2007 vanaf 10.00 tot 16.00 op de Kleverskerkseweg 83 te Middelburg. Dit is een unieke kans om kennis te maken met alle facetten van Konstruktiebedrijf Hillebrand b.v. - BHÉ bec'ftpand aar het Am««.anaa' 0«ze t feseer kbav amet om ht4 *aIer me* o.tt Oe «09 *va de A58W5? Tott-eopprV-ak» iOOOOre' bedrdsgsfcovsten II OOOm* www.hillebrand-konstruktie.nl In verband met deze verhuizing en capaciteitsuitbreiding is er nog plaats voor een aantal: Constructiebankwerkers - Lassers Op deze open dag bent u in de gelegenheid om nadere inlichtingen te verknjgen voor deze functie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 86