Sport Strijd verwacht in promotiederby Iedere week een nieuwe stuntaanbieding! r WOON PL AZA MIDDELBURG IH Hl '1 Ni MBO Verpleegkundige... kies nu voor HBO Verpleegkunde! w I 1 Twee aanwinsten Oostkapelle Vasseur kansrijk op NK triatlon Deze week: Superstunt! Eggens crosst in Heerde OP OP! Herstelde motorcrosser weer aan de bak na val in Grote Prijs van Italië. Fel protest Andeslanden tegen verbod op voetbal op grote hoogte Ophef rond besluit is inmiddels staatsaangelegenheid. ri www.hz.nl pzc Zaterdag 2 juni 2007 I 57 Walcherse derby in finale: Serooskerke-Veere Serooskerke en Veere treffen elkaar vandaag in de finale van de nacompetitie in de derde klasse. De winnaar promoveert. Sinds hun oprichting, beide in de lente van 1948, troffen ze elkaar al 52 keer in competitieverband. topscorers Duels verdeeld per klasse winst winst doelsaldo duels Serooskerke gelijk Veere Serooskerke- Veere tweede klasse KNVB 4 1 1 2 7-5 derde klasse KNVB 14 9 2 3 26-13 eerste klasse afdeling 4 1 1 2 9-11 tweede klasse afdeling 30 11 6 13 61-70 totaal 52 22 10 20 103-99 Frank Allaart Serooskerke 18 goals René-Michel Gerritsen Veere 22 goals Serooskerke Veere grootste 2-7 (7 oktober 1950) 1-5 (27 februari 1965) zege 0-5 (18 september 1993) laatste 2000, naar de derde klasse 1996, naar de hoofdklasse promotie 3-0 (8x) meest 1-0 (6x) I 1 voorkomende 2-1 (5x) uitslag 3-1 (4x) I 1-1 (4x) PZC Willem AdrtMniem bron Rudy Boogert goes - Serooskerke en Veere spe len vanmiddag de finale van de na- competitie in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De winnaar speelt een klasse hoger. Middenvelder Wilco de Keuning van Veere en Serooskerkes libero Willem Jan Schoe kijken vooruit. Naam: Wilco de Keuning. Leef tijd: 22 jaar. Waarom promoveert Veere? Omdat we er al jaren tegenaan zit ten. We hebben al veel nacompeti- ties gespeeld. Bovendien zijn we steeds beter gaan spelen richting het einde van de competitie. Hoe gaat de wedstrijd vanmiddag verlopen? Er zal heel veel strijd zijn van allebei de kanten. We kunnen er beiden hard voor werken. Het verschil tussen ons is niet groot en de wedstrijd zal worden beslist op kleine dingen. Willem Jan Schoe Naam: Willem )an Schoe Leef tijd: 29 jaar. Waarom promoveert Serooskerke? Over het hele jaar gezien zijn we terecht tweede geworden, dus al beter dan Veere. In de nacompeti tie hebben we bovendien al een heel goede serie weggezet. We ge ven weinig weg en scoren veel. Maar het gaat wel om de vorm van de dag. Hoe gaat de wedstrijd vanmiddag verlopen? De eerste die scoort promoveert. De wedstrijd zal er een zijn op het scherp van de snede. Wij gaan het goed dicht houden van achter en er dan eentje inprikken. Veere zal dan moeten komen en dan is er veel mogelijk. We moeten gewoon vanuit de ver dediging aanvallend voetballen. Daar zijn we het beste in. Wij gaan met minimaal verschil win nen. oostkapelle - Oostkapelle heeft twee nieuwe spelers aan zijn selec tie toegevoegd. Erwin Pouwels komt van De Noormannen en Frank Dekker van Veere. Tegenover hun komst staat het ver trek van vijftien spelers: Davy van Geersdaele, Ronnie Cremer (bei den Vlissingen), Remon van Geers daele. Freddie Melaard, Matthijs Lugtenburg (alledrie GPC), Pad den van de Water (Goes), Serge Quinten (Kloetinge 2), |an Baai- jens (SSV'6s), Michael Keersse- meeckers (RCS), Stefan Wielema- ker (tussentijds verhuisd naar Ven- lo), Richard van de Meule, Maar ten Delies (beiden gestopt), Roel Latuheru, Harro Hazelaar, Edwin Meerman (alledrie lager elftal). nieuwkoop - Remy Vasseur is na het behalen van de derde plaats in de halve triatlon van Kruiningen klaar voor het NK halve triatlon in Nieuwkoop. De concurrentie voor de podium plaatsen is groot. Vasseur zal het moeten opnemen tegen zijn team- maat Erik Simon Strijk, Anton Mol, Bas Borreman, Corné Klein, Dennis Looze en Dave Rost. In Nieuwkoop worden er twee ronden van 1.5 km gezwommen in de Nieuwkoopse plassen, drie ron den van 27 km gefietst en drie ron den hardgelopen van 7 km. Mare Riemens is de tweede Zeeuw die van start gaat. Gezien zijn zevende plaats in Kruiningen moet hij in de toptwintig kunnen eindigen Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl .1 - N u 699,- heerde - Motorcrosser Erik Eggens is hersteld van zijn blessure en kan dit weekeinde starten in de MX2-race om het open Neder lands kampioenschap in Heerde. Mare de Reuver rijdt niet in Heer de in de MXi. Zijn team Yamaha geeft de Amstelvener geen toe stemming. Eggens kwam begin mei hard ten val in de Grote Prijs van Italië. Hij hield er een vervelende pijn aan zijn longen aan over. Artsen schre ven hem een periode van rust voor, waardoor hij de GP's van Duitsland en lapan oversloeg. De 29-jarige Drent is nu klaar voor een rentree. De Reuver bewaart slechte herin neringen aan de GP van Japan vo rig weekeinde. Hij liep een lichte hersenschudding op na een smak in de eerste manche op het circuit van Sugo. De teamleiding legde vervolgens een startverbod op. door Frans Lindenkamp sao paulo - Het besluit van de we reldvoetbalbond Fifa om interna tionale voetbalwedstrijden niet langer te spelen in steden hoger dan 2500 meter boven zeeniveau, stuit in de Andeslanden op fel ver zet. Met name Bolivia, Ecuador en Colombia - en in mindere mate Pe ru - voelen zich dupe van wat wordt gezien als een discrimine rende maatregel. In de drie eerstgenoemde landen mogen geen internationale duels meer afgewerkt worden in de hoofdstad. Bolivia is het zwaarst getroffen. In dat land blijft maar één stad over voor internationaal voetbal, namelijk Santa Cruz in het afgelegen tropische laagland. Het Fifa-besluit moet de gezond heid van voetballers beschermen en voorkomen dat wedstrijdvoor deel gehaald wordt in duels tegen teams uit laaggelegen landen. De Boliviaanse president Evo Morales nam woensdag het voortouw in het protest tegen het besluit. Hij speelde in La Paz anderhalf uur lang voetbal op 3600 meter om aan te tonen dat sportbeoefening op deze hoogte de gezondheid echt niet in gevaar brengt. „De maatregel is onverteerbaar. De Fifa drijft een wig tussen de Zuid-Ame rikaanse landen", zei Morales na af loop. Informatie opvragen bij: Rudi van den Drie., rdrle.1@hz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85