Sport Nederland en Zuid-Korea willen vooral aanvallen Ben jij een dorstlesser?HR Goesev is snelste in tijdrit en wordt nieuwe leider in Ronde van België Wielrenner Martijn Maaskant gaat na dit seizoen weg bij Rabobank Twijfelgevallen Oranje zijn fit voor duel met ploeg van Verbeek. in de regio Zaterdag 9 juni 2007 H2ü-dag Markt Terneuzen Schoon drinkwater. Niet vanzelfsprekend voor iedereen. A 'laa'BlfkuntuZChn'Vina- 1 LOOP Schwarzman en Podolski gaan met gelijke score finale WK dammen in PZC Zaterdag 2 juni 2007 I 55 door Marc van Veen herzele - Vladimir Goesev heeft gisteren in een regenachtig 1 lerse- le de individuele tijdrit in de Ron de van België op zijn naam ge schreven. De renner van Discovery reed de 16,7 kilometer in 20 minu ten en 21 seconden. De Belg Sébastien Rosseler eindig de als tweede op achttien secon den. Goesev kreeg ook de leiders trui om de schouders. De Rus nam die over van de Belg Greg van Avermaet. Rick Flens van Rabobank was de beste Nederlander op de vierde plaats. De Noord-Hollandse pro- loogspecialist gaf iets meer dan een halve minuut toe. Hij steeg naar de derde plaats in het klasse ment op H tellen van Goesev. Maarten Tjallingii, vorig jaar win naar van de Ronde van België, ein digde in de tijdrit als zesde en staat in het klassement op de vijf de plaats. Hij heeft een achter stand van 38 seconden. Vandaag wordt de langste etappe van Herzele naar Aywaille over 199 kilometer gereden met de Muur van Hoei, de Cote de Fraitu- re en de Cote de la Redoute. RIJSWIJK - Wielrenner Martijn Maaskant heeft de ploegleiding van Rabobank laten weten niet in te gaan op een aanbod prof te wor den bij de ploeg. Maaskant, die onlangs op de slot dag de eindzege in Olympia's Tour verspeelde, rijdt nu nog voor de opleidingsploeg maar kan volgend jaar bij een ander profteam aan de slag, zo meldt de bankploeg op de website. Het is onbekend om wel ke formatie het gaat. Maaskant won onlangs nog een rit tussen de beroepsrenners in het Circuit de Lorraine. Eerder won de renner uit Puttershoek ook al de Ronde van Normandië. De Spanjaard Iban Mayo Diez schreef in de regen de negentiende rit op zijn naam. foto Maurizio Brambatie/EPA door Hans Crielaard seoul - Een prachtig land, zegt Giovanni van Bronckhorst op een vraag van een Zuid-Koreaanse journalist over zijn indruk van het Aziatische land. „Het is jammer dat we als spelers geen tijd hebben om meer te zien." Een dag voor de vriendschappelij ke wedstrijd tussen Zuid-Korea en Nederland gaven de twee bonds- coaches van de landen gisteren een persconferentie. Veel wordt er niet gezegd, toch duurt het bijna een half uur. Aan het eind van de persconferentie zegt bondscoach Marco van Basten in het voorbij gaan. „Zo, daar hebben we weer veel van opgestoken." Pim Verbeek, de Nederlandse bondscoach in dienst van Zuid-Ko rea, is de enige die nog voor wat gefronste wenkbrauwen zorgt. Hij heeft het aan de stok met de voet balclubs en de bond van het land, die er volgens hem maar weinig aan doen om de internationals een goede voorbereiding te geven. Zo werd er in het land woensdaga vond nog een compleet program ma gespeeld in de nationale beker. Verbeek vindt dat niet kunnen. „Het klopt dat ik de confrontatie zoek", zegt hij. „Als de bond het niet doet, doe ik het zelf maar." Giovanni van Bronkhorst bena drukte nog maar eens hoe mooi Wi Het Nederlands elftal speelt van- avond in Seoul een oefenwed strijd tegen Zuid-Korea. Bonds coach Van Basten wil net als zijn collega Verbeek aanvallen. en prachtig hij Zuid-Korea vindt. En ook hoopt hij op een mooie wedstrijd. Een goede oefening moet het worden, voor volgend sei zoen als er belangrijke kwalifica tie-interlands op het programma staan." Van Basten knikt geduldig. Hij is het eens met de aanvoerder. Wel geeft hij aan gebruik te zullen ma ken van de mogelijkheid om zes keer te wisselen. „Het is wel het einde van het seizoen", zegt hij. „Dus in principe willen we ieder een voor zover mogelijk laten spe len." De twijfelgevallen zijn fit. Kew Ja- liens heeft zijn griep overwonnen en Demy de Zeeuw heeft zich bij de spelersgroep aangesloten. Van Basten: „Zowel Zuid-Korea als Nederland heeft aanvallende inten ties. Ik denk dus dat het een leuke wedstrijd kan worden." Zomerspecial over de huizenmarkt www.pzcadverteren.nl Op de "e Hzo. ar*t Het insch unSChr'iVen I Miljoenen mensen op de wereld moeten een halve dag lopen voor schoon drink water. Elke dag opnieuw. Op zaterdag 9 juni staat de Markt in Terneuzen in het teken van 'schoon drinkwater wereldwijd' Met een prestatieloop, een Kidsrun, een puzzelfietstocht, een informatiemarkt én entertainment wordt er op initiatief van Dow Benelux B V. geld ingezameld voor de Blue Planet Run Foundation. Deze organisatie maakt de wereld bewust van de waterproblematiek en zamelt geld in voor het ontwikkelen van watervoorzieningen in de derde wereld. Helpt u mee? Voor meer informatie mvw.blueplanetrun.nl A blue planet run 2007 hardenberc - De strijd om de we reldtitel dammen krijgt vandaag in Hardenberg een spannend slot. De Rus Alexander Schwarzman en de Duitser Mark Podolski beginnen dan de negentiende en laatste ron de als leiders. Het tweetal heeft twee punten voorsprong op de Russen Alexej Tsjizjov en Alexander Georgiev. Ook in de achttiende ronde gaven Schwarzman en Podolski elkaar gisteren niets toe. De Rus had in de matig spelende Thijssen een mooie prooi voor een winstpartij. Podolski trof het met hekkenslui ter Otgonbayar en kon eveneens twee punten bijschrijven. Voor Auke Scholma verdween de kans op de wereldtitel definitief. De nestor van het gezelschap (50) verloor met zwart van de Oekraïe- ner Lagoda. Scholma bezet met drie collega's de vijfde plaats met vier punten achterstand op de kop lopers. Schwarzman, in 1998 al eens we reldkampioen, neemt het vandaag met zwart op tegen de Wit-Rus Ihar Michaltsjenko. Podolski stuit op de Let Guntis Valneris, de we reldkampioen van 1994. Ook het aantal plusremises van Schwarz man en Podolski is gelijk: 2. Tsjizjov zag gisteren de kans op zijn elfde wereldtitel verder slin ken door een remise tegen Mi chaltsjenko. Titelverdediger Georgiev sloot op de derde plaats bij hem aan door de Senegalees Samb op een neder laag te trakteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83