Rasmussen kijkt nu al uit naar de Tourstart Sport NIET DOORGAAT Jong Oranje kan met de basis voor het EK niet overtuigen tegen Polen Mr. A.M. van der Weide, notaris te Middelburg J De start van je carrière Combineer je studie met werk of stage! Tim Janssen schiet elftal van De Haan in slotfase toch nog naar i-o-zege. Jacht op dagzege van Deen mislukt, Iban Mayo wint de etappe. Ruiters naar zege in Super League WK voetbal goed voor 105 miljoen opbrengst Worthington nieuwe bondscoach N-lerland Boogschutters tweede in strijd wereldbeker Ploeg van Unibet mag starten in Ierse ronde Co-sponsor CSC trekt zich per direct terug Sjoerd Hamburger in halve finale WB roeien deelt mede dat de EXECUTIEVEILING van Badhuisstraat 109 te Vlissingen op 12 juni a.s. Engeland haalt zelfvertrouwen uit duel met Brazilië op Wembley 54 I Zaterdag 2 juni 2007 pzc Cluster Economie I rv Onderwijs voor volwassenen: Directiesecretaresse Managementsassistente Administrateur Commercieel medewerker marketing en communicatie en nu ook: Juridisch medewerker personeelswerk Werken bij de Landmacht of Marine.... Iets voor jou? Meld je aan! Of voel je meer voor één van onderstaande opleidingen? Intercedent Juridisch medewerker Managementassistent(e) Assistent accountant U bent van harte welkom op onze open avond. Donderdag 7 juni, 18,00 21.00 uur Ravensteijnweg 1 te Middelburg Heb je al ervaring in een administratieve functie? Informeer dan naar mogelijke vrijstellingen. c Voor meer informatie ROC Zeeland Cluster Economie 4330 GA Middelburg www.roczeeland.nl Tel.: 0118-558400 „ZEELAND j door Roel Wiche Deventer - We are the cham pions, dreunde door de Adelaars horst, toen long Oranje gistera vond begon aan de warming-up voor de wedstrijd tegen jong Po len. 1 let was de generale repetitie voor het EK in eigen land. Maar coach Foppe de Haan heeft zijn handen nog vol om de Neder landse beloften aan titelprolonga- tie te helpen. Ook de gedroomde basisploeg kon niet overtuigen. Pas negen minuten voor tijd sleep te invaller Tim Janssen de winst binnen: t-o. Zo langzamerhand moet De Haan toch het akelige voorgevoel krijgen dat het straks twee zware weken worden. Na de F.K-loting werd long Oranje, heersend Europees kampioen, al bijna het vliegtuig in gepraat naar Peking. In een groep met België, Israël en Portugal zou plaatsing voor de halve finale, ge noeg voor een olympisch ticket, een eitje zijn. Maar de oefencam pagne belooft tot nu toe weinig goeds. Zowel tegen Marokko (0-2), de Suriprofs (2-0) als Polen kon de nieuwe Nederlandse voetbalgene ratie nauwelijks indruk maken. Foppe de Haan moet zich nu vast klampen aan de wetenschap dat geen enkele Nederlander, jong of oud, goed presteert in oefenpotjes. Bovendien heeft Oranje straks een twaalfde man in Heerenveen en Groningen, thuishavens waarmee de KNVB een goede zet heeft ge daan. Frappant was dat de bevrijdende treffer pas viel toen de beoogde steunpilaren (Aissati, Babel) gewis seld waren. Het Jong Oranje van Foppe de Haan lijkt nog niet klaar voor de start van het EK in eigen land. Tim Janssen schiet ploeg tegen Polen laat naar een 1-0-winst. door Harm Vonk terme Dl comano - Michael Ras mussen wist wel dat het peloton hem gisteren geen cadeautje zou geven voor zijn 33e verjaardag. En dus ging de Deense klimgeit van Rabobank zelf op strooptocht in de Ronde van Italië. Het resulteerde in een vierde plaats, kort achter etappewinnaar Iban Mayo, die de kracht van het machtsblok Saunier Duval giste ren in Terme di Comano nog maar eens benadrukte. Rasmussen probeerde eergisteren na drie kilometer ook om een vroege vlucht op poten te zetten, maar zijn poging strandde. „Het was geen serieuze poging", zei Ras mussen. „Op de eerste de beste ro tonde heb ik een extra rondje ge- SANKT CALLEN - De Nederlandse springruiters hebben in Sankt Gal len een wedstrijd in de Super Lea gue gewonnen. Het was de eerste keer dat de equipe van bonds coach Rob Ehrens dit seizoen suc cesvol was na twee keer in de ach terhoede te zijn geëindigd. In de Zwitserse plaats kon Ehrens eindelijk beschikken over zijn na genoeg sterkste formatie. Die be stond uit de combinaties Angeli- que Hoorn/ Blauwendraad's O'Brien, Gerco Schroder/ Euro- commerce Berlin, Vincent Voorn/ Audi's Alpappilon Armanie en Al- bert Zoer/Okidoki. Hoorn, recentelijk in Mierlo Neder lands kampioen geworden, en Schroder waren in Sankt Gallen de blikvangers. KEULEN - Het wereldkampioen schap voetbal in Duitsland heeft de Duitse voetbalbond, na aftrek van alle kosten, 105 miljoen euro opgeleverd. De 36 clubs in de eerste en tweede Bundesliga mogen daarvan onder ling 50 miljoen euro verdelen. Vijf miljoen euro gaat naar goede doe len en sociale projecten. De ande re 50 miljoen euro is bestemd voor de DFB. LONDEN - Nigel Worthington (45) is gisteren aangesteld als bonds coach van Noord-Ierland. De 66-voudige oud-international volgt Lawrie Sanchez op die zich volledig wil concentreren op zijn Engelse club Fulham. Worthington, oud-trainer van Norwich, moet zijn team naar de eindronde van het Europees kam pioenschap leiden. Noord-lerland leidt in groep F. fietst, zodat ik weer in het peloton kwam." Op weg van Treviso naar Termine di Comano kon zelfs de zware re genval Rasmussen niet tegenhou den. Hoewel hij slechts in de Giro is om zich klaar te stomen voor de Tour, was Rasmussen gisteren op jacht naar de dagzege. Mayo bleef echter uit de greep van zijn zes voormalige medevluchters en pareerde ook een aanval van Rasmussen. Lang kon de Deen niet malen om zijn mislukte missie. Rasmussen kijkt over de Giro heen, naar de Tourstart in Londen. „Over ander halve maand moet ik beter zijn dan ik ooit was", zei hij resoluut. „Na deze week wil ik compleet fris Raborenner Rasmussen wil bij de Tourstart over anderhalve maand in Londen beter zijn dan ooit. De Spanjaard Mayo won gisteren de etappe in de Giro. door Wilko Voordouw londen - Een fraai affiche levert nog geen mooie wedstrijd op. Dat bleek gisteravond in het nieuwe Wembleystadion, waar het Engel se voetbalteam de eerste internatio nale wedstrijd in het stadion speel de tegen Brazilië. De goddelijke kanaries waren geen schaduw van zichzelf en de Engel sen konden geen moment indruk maken. Toch was het Engeland dat zelfvertrouwen tankte met het 1-1-gelijkspel. )ohn Terry brak de wedstrijd na 68 minuten open. Hij kopte een vrije trap van David Beckham on berispelijk in. Afonso Alves viel aan Braziliaanse zijde na ruim 70 minuten in en kon drie minuten later bijna gelijkmaken toen inval- ANTALYA - De Nederlandse boog schutters Wietse van Alten, Pieter Custers en Ron van de Hoff zijn bij de wereldbekerwedstrijd in An talya als tweede geëindigd op het olympische onderdeel recurve. De formatie van bondscoach Peter Nieuwenhuis verloor de eindstrijd van Rusland: 209-216. Het Oran je-drietal won wel van Groot-Brit- tannië, China en in de halve eind strijd van Oekraïne. DUBLIN - De wielrenners van Uni bet worden geboycot in de wed strijden van de organisatie van de Tour de France, maar in de Rorrde van Ierland is het team van Jac ques Hanegraaf welkom. Unibet is zelfs het eerste team uit de ProTour, de eredivisie van het wielrennen, die zich heeft inge schreven voor de ronde, die op 22 augustus bij Kilkenny Castle van start gaat. uit de Giro stappen. Voor de Italia nen is deze wedstrijd net zo be langrijk als de Tour of het WK. Ik heb een ander seizoen en wil in Italië elke dag beter worden. En dat word ik ook. Met de dag rij ik bergop vijf renners meer voorbij: er is geen enkele reden voor twij fel." Wat zijn doel is, houdt hij voor zichzelf. „Ik weet wat ik wil, laten we het daar maar op houden." De reden dat Rasmussen, in 2005 en 2006 winnaar van de bolletjes trui, zijn precieze Tourdoel niet wil vertellen, heeft niets te maken met druk. „Want het zal me eerlijk gezegd een zorg zijn wat andere mensen zeggen en denken. Ik laat me niet van mijn stuk brengen. Het is belangrijk dat we met een sterke ploeg naar Frankrijk gaan. En als alles loopt zoals ik wil, is al les mogelijk. Vanaf de proloog moeten we de situatie per dag be kijken." Ier Brown zich lelijk in een bal ver slikte. Diego (Werder Bremen) kopte- de bal in blessuretijd alsnog achter Paul Robinson - ook al uit een vrije trap. Bij rust moeten de toeschouwers op het nieuwe Wembley (90.000 zitplaatsen) zich hebben afge vraagd of ze nu echt naar een fees telijke openingswedstrijd zaten te kijken. Het voetbal was pover van beide zijden. De Britse bondscoach Steve McCla- ren wilde iets heel anders dan het verwennen van het Engelse pu bliek. Hij wenste vooral dat zijn team niet werd afgestraft, aan de vooravond van het cruciale treffen in groep E (woensdag uit tegen Est land) voor de kwalificatie voor het EK van volgend jaar. münchen - Co-sponsor MAN trücks trekt zich met onmiddellij ke ingang terug uit de Deense wie lerploeg CSC. Het Duitse bedrijf wil niet langer betrokken zijn bij de wielersport door de steeds op laaiende dopingschandalen. Volgens het bedrijf is het wielren nen niet langer een passend marke tingplatform. Ploegleider Bjarne Riis bekende vorige week de Tour te hebben gewonnen op epo. linz - Sjoerd Hamburger heeft zich probleemloos geplaatst voor de halve finale van de eerste we reldbekerwedstrijd roeien van het seizoen. De 24-jarige roeier bereikte in de Oostenrijkse plaats Linz na 7 minu ten en 6,26 seconden de finish en won daarmee zijn serie. Dat was voldoende voor een plek in de hal ve eindstrijd. Ook de vier-zonder haalde de halve finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82