Sport PZC Vechtende Krajicek ten onder Nederlanders in dubbel wel een ronde verder 53 54 en 55 55 Serena Williams slaat haar opponente uit toernooi in Parijs. Braziliaan Alex bevestigt rond duel van Brazilië vertrek naar Chelsea Erik Zabel wint weer sprint en blijft leider Broers Roberts samen in wegrace in Mugello Platini reikt de trofee uit op EK onder 21 Feestje voor Henin na winst op Italiaanse Golfer Derksen doet mee voor de prijzen Raborenner Rasmussen valt aan, maar Iban Mayo wint in de Giro d'Italia Zaterdag 2 juni 2007 Marco van Basten wil Oranje vanavond laten aanvallen in Seoul Tip? sport®pzc.nl Serena Williams (links) bleek met al haar routine en kracht nog een maat te groot voor Michaella Krajicek (rechts). De Nederlandse sneuvelde in de derde ronde in twee sets: 6-3, 6-4. foto Christophe Karaba/epa door Fardau Wagenaar parijs - Ze was een serieuze partij voor Serena Williams, geen twijfel mogelijk. Maar Michaella Krajicek slaagde er gisteravond toch niet in om de vierde ronde te bereiken van Roland Garros. Op court Suzanne Lenglen vocht ze als een geboren winnares, maar verloor ze uiteindelijk met 6-3, 6-4. Ze keek er niettemin tevreden op terug: „Gravel is mijn minste ondergrond en toch ben ik zo ver gekomen, dat is super." Krajiceks blik richtte zich tijdens de wedstrijd steeds op haar vader Petr, die in een hoekje van de tri bune zat. Vlak naast vader Willi ams. 'Misa' zocht in zijn ogen naar tips en adviezen om haar tegen standster op de knieën te krijgen. Petr bleef roerloos zitten, want ze kende de tactiek maar al te goed: agressief zijn, lef tonen en goed ser veren. Als Krajicek wilde stunten, moest het nu gebeuren, dat wisten vader en dochter allebei. Krajicek zit in een sterke periode, is afgevallen, fit en voelt zich zelf verzekerder dan ooit. Ze had zich zelf voorgenomen om niet ner veus te zijn als ze haar idool Sere na voor de tweede keer in korte tijd in een vol stadion zou ontmoe ten. Bibberend op de baan staan zou zinloos zijn. 1\vee weken gele den speelde ze in Rome voor het eerst tegen Williams, de Ameri kaanse won, maar gaf haar blonde tegenstandster desondanks hoop. Maar ondanks de goede voorne mens oogde Krajicek in de beginfa se toch gespannen. Binnen drie mi nuten stond ze al met 2-0 achter, zonder een fatsoenlijke bal te heb ben geraakt. De nieuwe Krajicek richtte haar blik nog eens naar de tribune en wist: weg met die zenuwen en m Michaella Krajicek blijkt nog niet opgewassen tegen het geweld van Serena Williams in de derde ronde van Roland Garros. De Ne derlandse verliest met 6-3, 6-4. knallen maar. Williams krijste het meerdere malen wanhopig uit als het zusje van Richard weer eens een bal langs de lijnen schoot. Terwijl de donkere wolken ver trouwd over Roland Garros dre ven en zo nu en dan een paar druppels los lieten, werd de 'kleine Kraai' toch verslagen. Het publiek stond achter haar, stuwde haar op, ze brak de service van Williams, maar uiteindelijk kraakte ze toch onder de ervaring van haar oppo nente. De mooie prestatie van deze week zal Krajicek in elk geval wel weer verder brengen in haar ontwikke ling. Ze heeft laten zien geen pu ber meer te zijn, maar een ware proftennisster. door Fardau Wagenaar parijs - Serena Williams was giste ren de laatst overgebleven Ameri kaanse op Roland Garros. Haar zus Venus werd eerder op de dag verslagen door lelena lankovic met 6-4, 4-6, 6-1. De mannen uit Ame rika konden alle negen al massaal na de eerste ronde vertrekken. Zelfs toppers als Andy Roddick en lames Blake zijn al lang thuis. De Nederlandse mannen spelen in het enkelspel geen rol, maar in het dubbel was er een klein succesje. Rogier Wassen won met JefF Coet- zee van een Spaans duo. Ook Mar tin Verkerk verscheen op de baan. Met de onbekende Sergio Roit- man leverde de oud-finalist van Roland Garros een prima prestatie door Thomas Johansson en Jarkko Nieminen te verslaan: 6-3, 6-7, 6-3. Zonder moeite haalde Roger Fede- rer de vierde ronde door weer zon der setverlies te winnen van de Ita liaan Starace: 6-2,6-3,6-0. door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - PSV rekent in zijn plannen voor het komende voet balseizoen niet meer op Alex. De club heeft van officiële zijde nog niets vernomen van de Braziliaan se verdediger noch van Chelsea, maar alles wijst erop dat Alex vol gend jaar op Stamford Bridge speelt. Alleen een weigering van de Engel se voetbalbond om een werkver gunning te verlenen kan Alex nog tegenhouden. Chelsea en de 24-jarige Braziliaan hebben hun besprekingen zo goed als afgerond. Alex gaat de concur rentie aan met John Terry en Ri- cardo Carvalho. Het contract van de Braziliaan, dat in 2009 afloopt, zal worden opengebroken en ver lengd. Alex speelde gisteravond met het Braziliaanse nationale team in Lon den tegen Engeland een vriend schappelijk treffen in het nieuwe Wembley-stadion. Rond het duel beaamde Alex tegenover Britse me dia dat de kans heel groot is dat hij na drie jaar PSV verlaat. kitzingen - Erik Zabel heeft in de Ronde van Beieren zijn tweede dagsucces behaald. De Duitse wiel renner was in Kitzingen na de der de etappe de sterkste in de massas print. De coureur van Milrarn, de laatste tijd negatief in het nieuws door zijn bekentenis epo te hebben ge bruikt, blijft ook leider in het alge meen klassement. De Spanjaard Javier Benitez Poma- res was tweede in de spurt. mugello - Het wereldkampioen schap wegrace beleeft morgen in de Grote Prijs van Italië een bijzon dere primeur in de koningsklasse MotoGP. Voor het eerst rijden de Amerikaanse broers Kurtis en Ken ny Roberts junior samen in een team. De baas van dat team is ook nog eens hun vader Kenny senior. Kur tis Roberts maakt zijn rentree. Zijn laatste race voor de MotoGP was twee jaar geleden in Valencia. leeuwarden - Voorzitter Michel Platini van de Europese voetbal bond Uefa reikt zaterdag 23 juni in Groningen de trofee uit aan de winnaar van het EK onder 21 jaar. De vroegere Franse sterspeler en zijn gevolg verblijven in de dagen rond de EK-finale in hotel Ijus- wolt in Beetsterzwaag. In het hotel en in het Abc Lens tra-voetbalstadion in Heerenveen zal het Uefa-bestuur tijdens het toernooi ook vergaderingen hou den. parijs - justine Henin heeft op haar 25e verjaardag de vierde ron de op Roland Garros bereikt. De Belgische versloeg Mara Santange- lo uit Italië met 6-2 en 6-3. De nummer één van de wereld, op jacht naar haar vierde succes in Pa rijs, kwam geen moment in ge vaar. Venus Williams maakte een snelle aftocht op de Parijse banen. De Amerikaanse verloor met 4-6 6-4 1-6 van de als vierde geplaatste Ser vische lelena lankovic. newport - Golfer Robert-Jan Derk sen mengt zich dit weekeinde in de strijd om de prijzen bij de Wa les Open in Newport. Hij werkte gisteren een degelijke tweede rond je af in 66 slagen, drie onder par. Na twee dagen bezet hij de gedeel de 32e plaats. Aan kop gaat de Deen Mads Vi- be-Halstrup, die een rondje van 67 vrijdag door 63 slagen liet volgen. Hij had gisteren één slag voor sprong op een groep van drie ach tervolgers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81